Gafe în lanţ ale jucătorilor lui Dinu Todoran, demne de Radio Erevan. FCSB, taxată în prelungiri de Şahtior Karagandy. Stipe Vucur a comis-o!

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 29.07.2021, 18:25
Actualizat: 29.07.2021, 18:26

Gafe în lanţ ale jucătorilor lui Dinu Todoran în returul dintre Şahtior Karagandy şi FCSB, din turul 2 preliminar la UEFA Conference League.

Stipe Vucur, eroare importantă la golul din minutul 90+1

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Chiar dacă au câştigat cu 1-0 pe Arena Naţională, vicecampionii României s-au făcut de râs la Erevan.

Gafe în lanţ ale jucătorilor lui Dinu Todoran cu Şahtior Karagandy

Andrei Vlad a gafat incredibil la primul gol al echipei din Kazahstan, dar golul lui Florinel Coman, din minutul 76, părea să fi liniştit asaltul adversarilor. Nu a fost aşa! A urmat o serie de erori ale defensivei lui FCSB.

În minutul 90, portarul roş-albaştrilor a ieşit cu mingea în afara terenului. La scurt timp distanţă, după o aruncare de la margine, un fotbalist al gazdelor a fost scăpat din marcaj şi a trimis în bară, din trei metri! 15 secunde mai târziu, Karagandy a înscris golul care a trimis meciul în prelungiri.

Portarul lui Şahtior a trimis mingea în careul lui FCSB, moment în care Stipe Vucur a intervenit greşit. A respins spre propria poartă, iar Tattybazev a profitat şi l-a învins pe Andrei Vlad!

Dinu Todoran era îngrijorat înainte de Şahtior Karagandy – FCSB

Dinu Todoran anunţase, înaintea returul dintre FCSB şi Şahtior Karagandy, că este îngrijorat de ceea ce se poate întâmpla la Erevan. A avut dreptate.

Ne aşteaptă un meci foarte greu, unul de calificare. Avem avantajul de un gol, din meciul tur. Suntem conştienţi de importanţa jocului. Din punctul meu de vedere, este un avantaj că jucăm pe teren neutru. Ca şi suprafaţa e iarbă. Dacă jucam la Karagandy, aveam un meci greu. Nu avem ce să facem, am văzut cu pandemia, important e că se joacă acest meci.

Mi-e frică de toată echipă pentru că la ultimul meci şi-a menajat jucătorii şi vor fi mai proaspeţi decât noi. Este un dezavantaj, fotbalul se joacă cu spectatori, indiferent unde joci. Noi ne-am obişnuit cu spectatori, cu Peluza Nord”, a declarat Dinu Todoran în cadrul conferinţei de presă.

Edi Iordănescu, la AS.ro LIVE

Mihai Stoica, reacţie după declaraţiile date de Vali Creţu
Fotbal intern • 19 sept., 18:52
Mihai Stoica, prima reacţie după ce Vali Creţu a anunţat că a fost „şmecher” când a primit penalty. „N-a fost şi nu va fi. Să se anuleze golul!”
Octavian Popescu
Fotbal intern • 19 sept., 17:27
Lovitură pentru Edi Iordănescu! Octavian Popescu, OUT după accidentarea din derby-ul FC U Craiova – FCSB. Cât va lipsi „perla” roş-albaştrilor
Adrian Mutu, apărat înainte de FC U Craiova 1948 - FCSB
Fotbal intern • 19 sept., 12:16
Ordin pentru Adrian Mutu! Ce este obligat să facă antrenorul oltenilor: „Înseamnă că îţi baţi joc de echipă”. Cine l-a enervat pe Ion Crăciunescu
Ipostazele "intime" în care nu au crezut că vor fi vreodată filmați: Mihai Petre și Elwira, gest curajos pentru îndeplinirea unei probe
1
Foto „Nicio ţară nu poate dispune arestarea mea”. Dragoş Săvulescu îi cere despăgubiri României. „Soţia mea nu poate dormi şi mânca!”
19
sept.
22:11
Dinamo – FC Botoşani 1-2 | Gabi Torje şi-a ieşit din minţi: „Dinamo este o emblemă! Botoșaniul are doar unii din arte marțiale și luptători pe la Olimpiadă!”
19
sept.
21:44
Preferatul lui Gigi Becali are probleme grave de sănătate: „Nu a putut să stea nici în picioare, a vomitat toată noaptea!” Situaţie incredibilă: „Foarte nasol!”
19
sept.
21:00
Dinamo – FC Botoşani 1-2 | Dezastrul continuă! „Câinii” au marcat după 535 de minute, însă au ajuns la şase înfrângeri consecutive. Moldovenii, la un punct distanţă de liderul CFR Cluj
19
sept.
20:44
VIDEO„Tunetul Nordului” a lovit din nou! Erling Haaland are mai multe goluri decât meciuri jucate. A reuşit o „dublă” de senzaţie în Dortmund – Union Berlin 4-2
19
sept.
19:52
FotoSimona Halep şi-a încântat fanii cu primele imagini din luna de miere. Modul în care se menţine în formă şi cum se relaxează alături de Toni Iuruc
19
sept.
19:21
Dan Petrescu, ultimele informaţii despre situaţia lui Denis Alibec: „Vom suferi!” Când poate reveni atacantul: „Nu cred că va putea intra direct!”
19
sept.
18:52
19
sept.
18:30
David Moyes, tactică sinucigaşă! Cum l-a făcut pe David de Gea să fie erou în West Ham – Manchester United 1-2. Meci nebun în Premier League
19
sept.
17:55
VIDEOLaurențiu Reghecampf, la 46 de ani! „Visul meu este să câştig titlul cu Universitatea Craiova” Declaraţia savuroasă despre olteni: „Este ca o bombă atomică!”