Închide meniul

Gigi Becali a dezvăluit motivele refuzului lui Marius Şumudică: “Mi-a spus asta!” De unde are Şumi ofertă de 1,5 milioane de euro

Antena Sport Publicat: 20 mai 2021, 19:52

Comentarii
Gigi Becali a dezvăluit motivele refuzului lui Marius Şumudică: Mi-a spus asta! De unde are Şumi ofertă de 1,5 milioane de euro

Gigi Becali, anunț de ultimă oră privind transferul lui Stancu

“El mi-a spus: ‘toată lumea o să fie împotriva mea’. Mi-a spus că are şi ofertă de 1 milion şi jumătate din Arabia”, a declarat Gigi Becali, la Digi Sport.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Şumudică a precizat că a fost contactat doar de FCSB din România. Dar Becali a spus că a auzit despre o ofertă a Craiovei, al cărei patron este prieten cu antrenorul.

“Asta am auzit şi eu, dar de ce să spun. Mi-a spus cineva, dar nu cred că a făcut el asta. (…) Mie mi-a spus Şiman. O persoană din anturajul lui Rotaru vorbeşte cu el, negociază cu el, dar nu Rotaru. Dacă nu am confirmarea asta, nu cred. Sunt bârfe!”, a declarat Becali.

Clauzele de reziliere, una dintre nemulţumirile lui Marius Şumudică

Gigi Becali a dezvăluit şi una dintre nemulţumirile antrenorului, legate de clauzele de reziliere, dar este convins că acesta nu s-a folosit de oferta de la FCSB pentru a obţine bani mai mulţi de la alte echipe.

“De ce clauza de reziliere e de 1 milion (n.r. clauza impusă lui Şumudică) şi dacă îl dau afară de 900.000?! (…) Spuneau oamenii că e dat contractul pe colo, pe colo. L-am întrebat şi mi-a spus că nu a făcut asta. Ce se vehiculează, că a licitat, eu nu cred. Dacă licita, venea la mine şi spunea că vrea mai mult, dar nu a venit.”, a mai spus Becali.

Reclamă
Reclamă

Marius Şumudică s-a decis! Nu va accepta oferta lui Gigi Becali. Mai mult, antrenorul în vârstă de 50 de ani a spus, în exclusivitate pentru AntenaSport, că nu există nicio posibilitatea pentru o colaborare pe viitor.

Marius Şumudică: “Telenovela a luat sfârşit!”

„Telenovela a luat sfârşit! Nu există nicio şansă de a colabora în viitor. Există mai multe motive, nu vreau să le dezvălui. Îi doresc domnului Gigi Becali baftă multă în continuare”, a declarat Marius Şumudică pentru AS.ro.

Gigi Becali a anunțat, aseară, la AntenaSport, că Marius Șumudică este noul antrenor de la FCSB şi că acesta va semna un contract pe trei ani.

Reclamă

„Da, l-am pus pe Șumudică. Nu mai stă Petrea. I-am dat o zi să se răzgândească, a zis că nu se răzgândește. Șumudică va fi noul antrenor”, a anunțat Becali.

AS.ro a scris încă din această dimineaţă că Marius Şumudică s-a răzgândit şi nu va accepta oferta lui Gigi Becali. Printre motivele care l-au făcut să renunţe au fost trecutul său rapidist şi reacţia ultraşilor de la FCSB, care nu au vrut să audă de venirea lui pe banca roş-albaştrilor.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga partida dintre FC Argeş şi FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:59
VIDEOSporting – Casa Pia 3-0. Geny Catamo, “dublă”! Campioana en-titre s-a apropiat de liderul FC Porto
23:50
Marius Marin a jucat 68 de minute în Pisa – Atalanta 1-1. Nota primită de jucătorul naţionalei
23:41
Anunţul lui Mario Tudose despre viitorul lui, după ce a învins-o pe FCSB, echipa interesată de el!
23:34
Claudiu Micovschi a învins-o pe FCSB și a trimis „săgeți” către Rapid: „În sfârșit pot să fac asta”
23:32
Dani Coman i-a dat replica lui Gigi Becali, după FC Argeș – FCSB 1-0: „Nu suntem o echipă mică”
23:17
Cele două mutări anunțate de Gigi Becali la FCSB, după înfrângerea cu FC Argeș: „Vor veni amândoi”
1 Constantin Budescu a dat verdictul despre lupta la titlu: “Nu o să le stea nimeni în cale” 2 Gigi Becali, prima reacție după ce a aflat că Rapid îl transferă pe Olimpiu Moruțan: „Și eu l-am vrut” 3 Gigi Becali și-a distrus jucătorii, după FC Argeș – FCSB 1-0. Ce le-a reproșat patronul campioanei 4 BREAKING NEWSRapid a dat lovitura iernii în Liga 1! Olimpiu Moruțan ajunge sub comanda lui Costel Gâlcă 5 Suma uriaşă donată de Gigi Becali călugărilor de pe Muntele Athos: “Va fi sfânt! Rămâne în istorie” 6 Ilie Dumitrescu, dialog aprins cu Gică Popescu după ce a semnat cu FRF: “Nu mai sugrumați cluburile cu asta”
Citește și