Gigi Becali s-a retras la mănăstire înainte de FCSB – Dinamo. Ce va face în timpul “Eternului derby”

Iulian Focșăneanu Publicat: 10 septembrie 2021, 11:58

Comentarii
Gigi Becali s-a retras la mănăstire înainte de FCSB – Dinamo. Ce va face în timpul Eternului derby

Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Patronul lui FCSB a decis să se ducă să se roage la Mănăstirea Frăsinei, anunţă fanatik.ro. Omul de afaceri obişnuieşte să îşi găsească liniştea la “Athosul românesc”. În trecut, a mai fost însoţit acolo şi de Mihai Stoica şi Ionuţ Luţu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali, la Mănăstirea Frăsinei cu două zile înainte de FCSB – Dinamo

Mănăstirea Frăsinei este în comuna Muereasca, la aproximativ 25 de kilometri de Râmnicu Vâlcea. Este asemănată cu mănăstirile de pe Muntele Athos: femeile nu au voie să fie prezente acolo, fiind un aşezământ monahal doar pentru bărbaţi.

Totuşi, Gigi Becali nu va rămâne acolo şi în ziua derby-ului de pe Arena Naţională. Potrivit sursei citate anterior, finanţatorul vicecampioanei se va întoarce la Bucureşti chiar înaintea confruntării. Becali este decis să vadă meciul de acasă şi să nu fie prezent în lojă.

Becali a mutat pe piaţa transferurilor şi i-a adus întăriri lui Edi Iordănescu. Constantin Budescu, Claudiu Keşeru şi Vali Gheorghe sunt marile lovituri reuşite de FCSB înaintea duelului cu rivala Dinamo. Roş-albaştrii au 9 puncte, cu 12 mai puţin decât liderul CFR Cluj.

CFR nu e deja campioană. Aveți răbdare. Adevăratul campionat o să se joace în play-off, iar punctele se vor înjumătăți. Consider că am făcut trei transferuri foarte bune. Cu Vali Gheorghe, Keșeru și Budescu o să fim și mai puternici„, a declarat Gigi Becali pentru prosport.ro.

Reclamă
Reclamă

Gigi Becali s-a hotărât şi se va călugări

Patronul lui FCSB şi-a manifestat încă de anul trecut intenţia de a se retrage la o mănăstire şi nu pare a fi deloc o glumă.

Milionarul este hotărât să ia această decizie în momentul în care toate fiicele lui vor fi căsătorite. Până atunci, încearcă să apară tot mai rar la evenimente şi la meciuri.

Omul de afaceri încearcă să îşi convingă familia să îi accepte dorinţa de a se călugări. Gigi Becali îşi doreşte să îşi dedice viaţa rugăciunilor.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va fi surpriza neplăcută a Cupei Mondiale?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
1:28 20 iun.

VideoCe lovitură a dat Bayern! Jucătorul transferat de lângă Man a dat cel mai rapid gol de la Mondial, după 68 de secunde

1:11 20 iun.

Video“Flower of Scotland” a cutremurat arena din Boston! Piele de găină înainte de Scoţia – Maroc

0:31 20 iun.

Scoția 0-1 Maroc LIVE VIDEO pe Antena 1 şi AntenaPLAY. Marocanii ratează ocazie după ocazie

0:02 20 iun.

VIDEOSUA – Australia 2-0. Americanii s-au calificat în şaisprezecimile Campionatului Mondial

23:32

Csikszereda a reacționat după ce transferul lui Anderson Ceara la FCSB a picat: “Avem oferte”

23:29

“Serios?” Jucătorul a aflat la Cupa Mondială ce s-a întâmplat cu Cristi Chivu la Inter: “Nu văzusem asta”

1 Un nou transfer în Belgia după Olaru. Fotbalistul din Liga 1 și-a dat acordul 2 Se pregătește să fugă de la FCSB. Mihai Stoica: “Am mari dubii că vine la reunire” 3 Trabzonspor a decis: ce se întâmplă cu Denis Drăguş, după ce atacantul s-a înţeles cu Gigi Becali 4 Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic 5 Răsturnare uriaşă de situaţie: Anderson Ceara nu mai ajunge la FCSB! Gigi Becali a făcut anunţul 6 Pierluigi Collina a dezvăluit cum l-a ales pe Istvan Kovacs să arbitreze meciul 1.000 de la Mondiale
Citește și