Închide meniul

Horațiu Moldovan, pe lista unei echipe din La Liga! Clubul care îl vrea titular pe portarul de la Atletico Madrid

Alex Ioniță Publicat: 4 august 2024, 17:56

Comentarii
Horațiu Moldovan, pe lista unei echipe din La Liga! Clubul care îl vrea titular pe portarul de la Atletico Madrid

Horaţiu Moldovan, în timpul unui antrenament/ Profimedia Images

Horațiu Moldovan se află pe lista de transferuri a unei echipe din La Liga! Este vorba despre Leganes, club care a rămas fără portarul titular în această perioadă de mercato.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În momentul de față, Horațiu Moldovan este rezerva lui Jan Oblak la Atletico Madrid. Românul și-ar dori să plece de la echipa din capitala Spaniei, dat fiind faptul că nu a jucat în niciun meci oficial, de la transfer. Până acum, Diego Simeone l-a utilizat pe român doar în meciuri amicale.

Horațiu Moldovan, pe lista unei echipe din La Liga!

Potrivit informațiilor oferite de publicația spaniolă as.com, oficialii lui Leganes doresc să îl transfere pe Horațiu Moldovan în această perioadă.

Echipa nou promovată în La Liga mai are un singur portar în lot (Juan Soriano), după ce Diego Conde a fost cumpărat de Villarreal, în schimbul sumei de 4 milioane de euro.

Astfel, aceștia doresc să îl achiziționeze pe român, iar oficialii lui Atletico nu s-ar împotrivi transferului, notează sursa citată anterior.

Reclamă
Reclamă

Atletico Madrid l-a cumpărat pe Horațiu Moldovan de la Rapid, în schimbul sumei de 800.000 de euro. Acum, spaniolii ar fi de acord să îl vândă în schimbul unei sume de aproximativ 2 milioane de euro.

În cariera sa, Horațiu Moldovan a jucat pentru: CFR Cluj, Hermannstadt, Energeticianul, Ripensia, Sepsi, UTA și Rapid. În momentul de față este cotat la suma de 2,5 milioane de euro, potrivit site-ului de specialitate Transfermarkt.

Portarul român are și 11 selecții la echipa națională. A făcut parte din lotul lui Edi Iordănescu pentru EURO 2024, însă nu a jucat niciun meci la turneul final din Germania.

Reclamă

Horaţiu Moldovan, mesaj categoric despre viitorul lui la Atletico Madrid

Horaţiu Moldovan a transmis un mesaj categoric despre viitorul lui la Atletico Madrid. Portarul naţionalei României a transmis că îşi doreşte să plece de la formaţia madrileană, cel târziu în iarnă.

„Nu-s genul căruia îi place să facă excursii, aşa, pe româneşte. Nu ştiu dacă vara asta plec, pentru că depinde de ce fac la EURO, depinde de ce oportunităţi apar, dar clar vreau să merg undeva să joc. Fie vara asta, fie în iarnă vreau să plec de la Atletico Madrid.

Dacă îmi apare o echipă foarte bună dintr-un campionat puternic, atunci vreau să plec. Nu sunt convins 100% că plec acum, dar depinde de mine”, a declarat Horaţiu Moldovan, în cadrul unui podcast, în urmă cu ceva timp.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va câştiga Cristi Chivu titlul în Serie A cu Inter în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
19:25
Cristiano Bergodi, concluzii după ce U Cluj a reintrat în lupta la play-off: „Trebuie să găsești un echilibru”
19:20
LIVE TEXTDinamo – Metaloglobus 3-0. “Câinii” se dezlănțuie în repriza secundă
19:09
LIVE SCOREGenoa – Inter 0-1. Cristi Chivu, față în față cu echipa lui Dan Șucu. Deschidere rapidă de scor
19:06
Hermannstadt – Univ. Craiova LIVE TEXT (20:30). Debut “de foc” pentru Dorinel Munteanu. Echipele de start
18:49
Eugen Neagoe, furios după Petrolul – U Cluj 0-1: „Ce să fac? Pot eu să o bag în poartă?”
18:39
Momente amuzante pe Arena Naţională! Un porumbel le-a dat bătăi de cap jucătorilor în Dinamo – Metaloglobus
1 Dinamo, transfer de titlu în Liga 1! Vârful de două milioane de euro dorit de „câini” 2 Clubul uriaş care îl transferă pe Louis Munteanu de la CFR Cluj. Suma uriaşă anunţată! “Se poate face” 3 Conducerea Rapidului s-a decis! Asalt pentru fotbalistul de la Oțelul. Gălățenii solicită o sumă uriașă 4 Rapid – Oțelul 0-2. Gălățenii îngenunchează liderul Ligii 1 și dinamitează lupta pentru play-off 5 Gigi Becali îl vrea la FCSB, dar Giovanni Becali îl propune la Dinamo: “Ar fi perfect” 6 Daniel Pancu a cerut primul transfer al iernii la CFR Cluj! Este brazilian și a impresionat în Liga 1
Citește și