Laurenţiu Reghecampf, mesaj dur pentru Pigliacelli. “Este plătit. Să îşi facă treaba!” Ce a spus despre transferul lui Andrei Vlad

Publicat: 31 iulie 2021, 17:06

Comentarii
Laurenţiu Reghecampf, mesaj dur pentru Pigliacelli. Este plătit. Să îşi facă treaba! Ce a spus despre transferul lui Andrei Vlad

as.ro

Laurenţiu Reghecampf, mesaj dur pentru Pigliacelli. Portarul italian a fost trecut pe banca de rezerve la returul cu KF Laci. Eşecul cu 1-4 contra lui FCSB l-a făcut pe Reghecampf să-i transmită un mesaj dur lui Pigliancelli.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Laurenţiu Reghecampf, mesaj dur pentru Pigliacelli

“Lazar a apărat bine, dă siguranță și era normal să mă gândesc la el după meciul cu FCSB. Acolo echipa a luat 4 goluri, nu dau vina pe Mirko, dar pentru mine decizia este să apere Lazar. Mirko este plătit, este jucător profesionist și trebuie să își facă treaba cum o fac ceilalți. Nu există un contract în care să scrie că trebuie să fie titular”, a spus Laurenţiu Reghecampf, sâmbătă, într-o conferinţă de presă.

Noul antrenor al oltenilor îl aşteaptă la Craiova şi pe Andrei Vlad, portarul pe care Gigi Becali a spus că vrea să îl cedeze gratis din cauza gafei cu Şahtior Karagandy.

Culmea, Becali a susţinut că se simte vinovat pentru că l-a furat pe Vlad de la Craiova alături de Anamaria Prodan, soţia lui Reghecampf.

“O să vedem și cu Vlad, dar noi în momentul de față suntem acoperiți. Un jucător ca Vlad este interesant pentru orice echipă, joacă la echipa națională… Eu nu văd ce problemă ar fi dacă am avea 3 portari de mare valoare, asta dacă vine și Vlad”, a transmis Reghecampf.

Reclamă
Reclamă

Anamaria Prodan se află la Dubai, departe de soţul ei cu care se află în pragul divorţului. Ea nu a contribuit la transferul lui Ionuţ Vînă, primul din mandatul noului antrenor al Universităţii Craiova. Până acum, Anamaria Prodan obişnuia să se ocupe de transferuri la echipele unde antrena soţul ei. Ionuţ Vînă a fost prezentat oficial astăzi la Universitatea Craiova.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine poate fi eroul României în meciul de baraj cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
8:54

Ce decizie a luat Istvan Kovacs în minutul 120+2 din Roma – Bologna 3-4! A fost imediat înconjurat de jucători

8:45

Nota primită de Istvan Kovacs în AS Roma – Bologna 3-4, după ce a acordat 2 penalty-uri: “Fără dubii”

8:35

Gabriela Ruse, în turul 2 de la Miami. Urmează un duel de foc

8:31

„Era momentul să câștigăm” Rednic îi dă sfaturi lui Kopic: „Prea mulți tineri”

8:21

S-au săturat de umilinţe! Ce a făcut galeria lui Dinamo la finalul meciului cu Craiova

8:15

Mihai Pintilii, sfat preţios pentru Mirel Rădoi la FCSB: “Trebuie lucrat mult cu el pe partea asta”

1 Noua regulă din Champions League va fi folosită în premieră în sferturi! Barcelona e dezavantajată 2 FotoRonaldinho şi-a pierdut averea de 125 de milioane de euro! Suma infimă pe care i-au găsit-o în cont 3 OFICIAL | Lovitură uriaşă pentru Real Madrid: Thibaut Courtois, OUT 4 Decizia luată de Costel Gâlcă pentru duelul CFR Cluj – Rapid, după decesul tatălui lui 5 Au pierdut cu 2-7, s-au plâns de drumul de la vestiar și spun că-n Anglia nu se joacă așa: “Presezi, dar mingea dispare” 6 Accidentare incredibilă în Liverpool – Galatasaray. Jucătorul, scos pe targă și dus la ambulanță
Citește și