Dănuţ Lupu a lansat acuzaţii de blat, imediat după ce FCSB a remizat în deplasare cu Farul, scor 1-1, în etapa a 20-a din Liga 1. Fostul internaţional a ridicat semne de întrebare cu privire la penalty-ul executat de Risto Radunovic, cât şi asupra schimbărilor efectuate de Gigi Becali.
FCSB a ratat şansa de a egala liderul U Cluj şi s-a încurcat pe terenul celor de la Farul. Risto Radunovic a ratat un penalty la scorul de 1-1, pe finalul partidei.
Acuzaţii de blat după Farul – FCSB 1-1
Dănuţ Lupu consideră că Gigi Becali a greşit inexplicabil schimbările în meciul cu Farul şi a destabilizat-o pe FCSB. Fostul internaţional consideră că punctul obţinut o ajută pe Farul, echipă clasată în a doua jumătate a clasamentului, iar pe FCSB nu o încurcă, mărturisind că în opinia sa, roş-albaştrii vor câştiga fără emoţii şi în acest sezon titlul.
“Părerea mea este că Gigi Becali a țipat doar ca să țipe (n.r. – se referă la criticile patronului exprimate imediat după meci). Nu poți să faci schimbările așa. Înseamnă că a fost împotriva lui! Asta înseamnă că el nu a vrut să câștige acest meci. Nu este nevoie să îi spui ceva portarului. Dacă vrei să ratezi, ratezi! Nu știu ce a făcut Radunovic, dar dacă vrei să ratezi, ratezi.
Acesta este un punct pentru Farul. Poți să faci schimbările alea pe care nu le-a înțeles nimeni în contextul în care vrei să câștigi un meci? Gigi nu le-ar fi făcut niciodată dacă voia să câștige.
Mă refer la schimbările lui Olaru și Bîrligea. Daacă avea meci cu Dinamo sau Craiova, îi scotea vreodată din teren? Nu spun că a fost blat, spun doar că poate au vrut să ajute Farul. A făcut schimbările așa din omenie”, a declarat Dănuţ Lupu, conform fanatik.ro.
Gigi Becali şi-a continuat tirada la adresa lui Daniel Bîrligea, după Farul – FCSB 1-1
Gigi Becali şi-a continua tirada la adresa lui Daniel Bîrligea, după ce FCSB a remizat cu Farul, scor 1-1, în etapa a 20-a din Liga 1. Patronul campioanei nu a fost mulţumit de evoluţia atacantului său, pe care l-a schimbat la pauză în duelul cu constănţenii.
În acest context, Gigi Becali a amintit de Erling Haaland şi de rezultatele modeste înregistrate de Manchester City, în ultima perioadă. Patronul campioanei a transmis că Daniel Bîrligea s-a crezut „vedetă”, motiv pentru care nu a reuşit să marcheze în duelul cu Farul.
