Închide meniul

Gigi Becali şi-a continuat tirada la adresa lui Daniel Bîrligea: „Alerga la mişto!” Comparaţie incredibilă cu Erling Haaland

Viviana Moraru Publicat: 16 decembrie 2024, 11:30

Reclamă
Gigi Becali şi-a continuat tirada la adresa lui Daniel Bîrligea: „Alerga la mişto! Comparaţie incredibilă cu Erling Haaland

Gigi Becali, explicaţie halucinantă pentru victoria cu Qarabag / Profimediaimages

Gigi Becali şi-a continua tirada la adresa lui Daniel Bîrligea, după ce FCSB a remizat cu Farul, scor 1-1, în etapa a 20-a din Liga 1. Patronul campioanei nu a fost mulţumit de evoluţia atacantului său, pe care l-a schimbat la pauză în duelul cu constănţenii.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În acest context, Gigi Becali a amintit de Erling Haaland şi de rezultatele modeste înregistrate de Manchester City, în ultima perioadă. Patronul campioanei a transmis că Daniel Bîrligea s-a crezut „vedetă”, motiv pentru care nu a reuşit să marcheze în duelul cu Farul.

Gigi Becali şi-a continuat tirada la adresa lui Daniel Bîrligea, după Farul – FCSB 1-1

De asemenea, Becali a transmis că Bîrligea încerca să joace „doar din talent”, mărturisind că nici Lionel Messi nu a reuşit acest fapt.

Pe lângă Daniel Bîrligea, Gigi Becali l-a criticat şi pe Florin Tănase. Şi acesta a fost schimbat la pauză în duelul cu Farul.

„Credea că poate să joace doar din talent. Nici Messi nu juca doar din talent, îşi dădea viaţa. Singurul care juca aşa era Maradona, dar era numărul 1 pe teren. Dacă juca fotbal, era 5-0 la pauză. Când a văzut că e aşa uşor, că ăia săracii s-au speriat, dădeau doar la adversari. Şi Tănase, a început să se distreze, să dea cu talpa. Golul trebuie să-l dai.

Reclamă
Reclamă

N-am de ce să am discuţii cu el, eu îl cert, dar pe el nu-l interesează vedetismul. El a înţeles, nu are rost să-i spun şi lui, se va conforma. Ai văzut Haaland, e vedetă, dar nu a mai marcat. Aşa şi el, venea la mişto, alerga în zeflemea, dai cu pieptul la adversar. Îţi văd mişcarea, îmi dau seama imediat când aleargă în zeflemea„, a declarat Gigi Becali, conform fanatik.ro.

Singurul jucător remarcat de Gigi Becali, după remiza cu Farul

Gigi Becali a remarcat un singur jucător de la FCSB, după remiza cu Farul, scor 1-1, din etapa a 20-a din Liga 1. Patronul campioanei a avut doar cuvinte de laudă la adresa tânărului mijlocaş Mihai Toma.

Becali l-a comparat pe Toma cu Florin Tănase, jucător schimbat la pauză. Patronul de la FCSB a transmis că mijlocaşul de 17 ani a avut o prestaţie mai bună faţă de atacantul de aproape 30 de ani.

Reclamă

„Toma mi-a plăcut, a fost cel mai bun de pe teren. Toma e cel mai bun jucător de pe teren azi. E jucătorul care-mi place mie, nu pierde mingea, iar cu câte doi, trei pe el se descurcă şi pasează. Ăsta este Toma. Ăla, la 30 de ani (n.r. Florin Tănase), toate mingile le-a pierdut. Toma nu a pierdut.

Şi Tănase, care e prietenul meu, să nu mai dea călcâie la centrul terenului, că e vorba despre milioane de euro, nu ne distrăm. Ştii care e treaba? În primele 30 de minute au intrat cu teamă (n.r. jucătorii de la Farul), dar când au văzut călcâie… De aia nici nu am marcat„, a declarat Gigi Becali, conform primasport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
1:22

Marius Şumudică, scandal cu Elias Charalambous: „Nişte mizerii! Să-şi ceară scuze”

23:46 14 apr.

„Îl interesează găinării de CFR?” Gigi Becali a dat verdictul. Ce arbitru vrea la FCSB-CFR Cluj

23:31 14 apr.

„A fost cel mai slab joc!” Dan Petrescu, nemilos după meciul cu Rapid. Ce spune despre duelul cu FCSB

23:20 14 apr.

Victor Angelescu a criticat arbitrajul după CFR Cluj – Rapid 1-1! A anunţat obiectivul giuleştenilor

23:10 14 apr.

„Am vorbit cu Mister şi am rezolvat” Claudiu Petrila, dezvăluiri din vestiar. Ce le-a spus Marius Şumudică

23:00 14 apr.

„Mă gândeam la insinuări” Marius Şumudică, mesaj pentru patroni: „Un singur lucru vreau să spun”

1 OUT de la Sepsi! Decizia luată de Laszlo Dioszegi după a 5-a înfrângere la rând a covăsnenilor 2 „Nu mai face, bă, firfirici!” Gigi Becali, semnal de alarmă uriaş pentru jucătorii de la FCSB: „Trebuie luptă” 3 Verdictul specialistului, după cea mai controversată fază din Universitatea Craiova – FCSB: „Trebuia eliminat” 4 „L-au ameninţat pe Rădoi” Sorin Cârţu a răbufnit la adresa lui Feşnic, după Craiova – FCSB: „Parcă era un căţel” 5 Ce se întâmplă cu Horațiu Moldovan, după ce Sassuolo a promovat în Serie A. Anunțul italienilor 6 Verdictul specialistului după faza controversată din meciul CFR Cluj – Rapid 1-1!
Citește și