Adrian Mazilu este urmărit de trei cluburi din Serie A. Gică Hagi poate da o adevărată lovitură, în această vară, după EURO 2023. AS Roma, Fiorentina şi Bologna sunt cu ochii pe jucătorul de la Farul.
Adrian Mazilu a fost rezervă în meciul de debut al României U21, la EURO 2023. Mijlocaşul a fost trimis în teren de Emil Săndoi în minutul 72, în duelul cu Spania U21.
Adrian Mazilu, urmărit de trei cluburi din Serie A
Conform playsport.ro, la meciul dintre România U21 şi Spania U21, au fost prezenţi scouteri de la AS Roma, Fiorentina şi Bologna. Italienii au stat cu ochii pe Adrian Mazilu, în privinţa unui posibil transfer în Serie A.
Sursa citată mai sus anunţă faptul că Gică Hagi i-a stabilit şi preţul lui Adrian Mazilu. 7 milioane de euro cere „Regele” în schimbul jucătorului de doar 17 ani.
În sezonul trecut, Adrian Mazilu a bifat 20 de meciuri pentru Farul, echipă care a luat titlul în Liga 1. Puştiul de 17 ani a reuşit să marcheze şi şapte goluri, şi să ofere un assist.
Mazilu este cotat la 1,3 milioan de euro, pe site-urile de specialitate, şi a fost promovat la Fraul, de la Academia lui Gică Hagi, la începutul sezonului trecut.
După titlul câştigat cu Farul, Mazilu declara că visul său este de a prinde un transfer în străinătate.
„Mi-ar plăcea să plec în străinătate dacă plec. Cu Farul sunt campion şi mă simt foarte bine aici. Cu Borza sunt coleg de clasă. Dacă o să plecăm împreună sau nu, o să ţin legătura cu el 100%, dar nu se ştie dacă vom pleca sau nu. Nu pot să dau răspuns la cât valorez, nu ştiu„, a declarat Adrian Mazilu, pentru fanatik.ro, luna trecută.
