„Asta e România!” Dorinel Munteanu s-a certat cu Robert Niță la Voluntari – Oțelul 1-1! Ce i-a fost strigat din tribune

Alex Ioniță Publicat: 13 aprilie 2024, 21:23

„Asta e România! Dorinel Munteanu s-a certat cu Robert Niță la Voluntari – Oțelul 1-1! Ce i-a fost strigat din tribune

Dorinel Munteanu s-a certat cu Robert Niță la Voluntari - Oțelul 1-1

Dorinel Munteanu, în timpul unui meci la Oţelul/ Profimedia Images

Dorinel Munteanu s-a certat cu Robert Niță la Voluntari – Oțelul 1-1. Antrenorul moldovenilor nu s-a putut abține și a venit cu detalii, la interviul de la finalul partidei.

Munteanu a avut un conflict cu fostul jucător de la Rapid, care se afla în tribune pentru a-l vedea pe fiul său, Andreas, care joacă la FC Voluntari.

Dorinel Munteanu s-a certat cu Robert Niță la Voluntari – Oțelul 1-1

În timpul partidei, Robert Niță a comentat o fază din meci, iar Dorinel Munteanu s-a întors imediat către acesta. A urmat un schimb de replici tensionat, iar antrenorul de la Oțelul nu s-a ferit să recunoască acest lucru.

”Robert, care are privilegiul să apară la televizor, comenta nu ştiu ce fază aici. El ar trebui să fie imparţial, dacă tot comentează. Poate să aibă şi doi fii aici, ar fi decent să nu vorbească sau să se agite pe margine.

Asta e România şi ăsta e respectul faţă de colegi, că şi el a jucat fotbal. Chiar dacă are băiatul la Voluntari, îi doresc baftă băiatului”, a spus Dorinel Munteanu, la digisport.ro.

Dorinel Munteanu a răbufnit după Voluntari – Oțelul 1-1

Dorinel Munteanu a răbufnit după Voluntari – Oțelul 1-1. Antrenorul echipei din Moldova a vorbit despre arbitrajul de la această partidă și a transmis un mesaj surprinzător.

În etapa cu numărul 4 din playout, Oțelul a scos un punct important din deplasarea de la Voluntari. Totuși, arbitrii partidei le-au refuzat moldovenilor o lovitură de la 11 metri, lucru care l-a enervat la culme pe Dorinel.

Dorinel Munteanu a spus că rezultatul înregistrat pe terenul de la Voluntari este unul echitabil, având în vedere prestația echipei sale.

De asemenea, acesta a spus că nu mai dorește să comenteze fazele controversate din meciurile echipei sale, având în vedere că este „cel mai suspendat antrenor”.

”Am câștigat un punct mai mult decât meritat. Am făcut o primă repriză foarte slabă, n-am fost agresivi. După pauză, am făcut câteva schimbări și s-a schimbat jocul. Am avut ocazii.

Cred că rezultatul este echitabil, chiar dacă au fost câteva faze controversate, pe care nu vreau să le comentez.

Mă bucur pentru echipă, au înțeles că potențialul fizic este destul pentru ce vrem noi. Am jucat patru sau cinci meciuri în două săptămâni. Avem timp să ne refacem pentru meciul din semifinala Cupei României.

Toți jucătorii care au intrat au dat un plus de rapiditate jocului, au ajutat echipa.

Știi că sunt cel mai suspendat antrenor? Nu vreau să mai comentez, să tragă alții la răspundere. Toată România a văzut arbitrajul, nu mai vreau să comentez arbitrajul”, a mai spus Dorinel Munteanu.

0:09 Costel Gâlcă, după ce echipa lui a învins-o în prelungiri pe Rapid: „Puteam câștiga la 3 goluri diferență” 29
23:52
Basarab Panduru l-a atacat pe Dan Şucu: „Te faci de râs, te-ai trezit că nu vinzi mobilă aici!”
29
23:50
VIDEOPreston North End – Leicester City 0-3 a fost în AntenaPLAY. Oaspeţii au făcut spectacol total în Championship
29
23:41
„Nu trebuie să acordăm atenţie rezultatelor” Bogdan Lobonţ, reacţie surprinzătoare după Rapid – Universitatea Craiova 1-2
29
23:36
Mircea Lucescu, semnal de alarmă pentru Rapid: „E imposibil să câştigi aşa campionatul”! Sfatul pe care i l-a dat lui Dan Şucu!
29
23:00
Corona Braşov a scris istorie în voleiul românesc şi a câştigat titlul naţional
29
22:57
Scene halucinante după Rapid – Universitatea Craiova 1-2! Iacob a sărit să îl bată pe un suporter! Reacţia lui după incident
29
22:46
Universitatea Craiova a învins-o pe Rapid în prelungiri şi a urcat pe locul 2 în play-off! Cum arată acum clasamentul
29
22:37
Cum a fost surprinsă Diana Şucu după golul lui Rapid, în timp ce Daniel Niculae îl îmbrăţişa pe Dan Şucu
29
22:35
Rafael Nadal s-a calificat în optimi la Madrid. Gest de mare campion al „Matadorului”