„Sunt cel mai suspendat antrenor!” Dorinel Munteanu a răbufnit după Voluntari – Oțelul 1-1. Ce a spus despre arbitraj

Alex Ioniță Publicat: 13 aprilie 2024, 19:42

„Sunt cel mai suspendat antrenor! Dorinel Munteanu a răbufnit după Voluntari – Oțelul 1-1. Ce a spus despre arbitraj

Dorinel Munteanu a răbufnit după Voluntari - Oțelul 1-1

Dorinel Munteanu, pe bancă, la un meci al lui Oţelul Galaţi / Hepta

Dorinel Munteanu a răbufnit după Voluntari – Oțelul 1-1. Antrenorul echipei din Moldova a vorbit despre arbitrajul de la această partidă și a transmis un mesaj surprinzător.

În etapa cu numărul 4 din playout, Oțelul a scos un punct important din deplasarea de la Voluntari. Totuși, arbitrii partidei le-au refuzat moldovenilor o lovitură de la 11 metri, lucru care l-a enervat la culme pe Dorinel.

Dorinel Munteanu a răbufnit după Voluntari – Oțelul 1-1

Dorinel Munteanu a spus că rezultatul înregistrat pe terenul de la Voluntari este unul echitabil, având în vedere prestația echipei sale.

De asemenea, acesta a spus că nu mai dorește să comenteze fazele controversate din meciurile echipei sale, având în vedere că este „cel mai suspendat antrenor”.

”Am câștigat un punct mai mult decât meritat. Am făcut o primă repriză foarte slabă, n-am fost agresivi. După pauză, am făcut câteva schimbări și s-a schimbat jocul. Am avut ocazii.

Cred că rezultatul este echitabil, chiar dacă au fost câteva faze controversate, pe care nu vreau să le comentez.

Mă bucur pentru echipă, au înțeles că potențialul fizic este destul pentru ce vrem noi. Am jucat patru sau cinci meciuri în două săptămâni. Avem timp să ne refacem pentru meciul din semifinala Cupei României.

Toți jucătorii care au intrat au dat un plus de rapiditate jocului, au ajutat echipa.

Știi că sunt cel mai suspendat antrenor? Nu vreau să mai comentez, să tragă alții la răspundere. Toată România a văzut arbitrajul, nu mai vreau să comentez arbitrajul”, a spus Dorinel Munteanu, la digisport.ro.

FC Voluntari – Oţelul Galaţi 1-1

FC Voluntari – Oţelul Galaţi s-a terminat 1-1, într-un meci din etapa a patra a play-out-ului din Liga 1.

Andrei Dumiter a deschis scorul în minutul 20, după ce a scăpat singur şi l-a învins pe Pap cu un şut din careu. Răzvan Tănasă a irosit o şansă pentru gălăţeni, cinci minute mai târziu, iar Oţelul a dominat repriza secundă, reuşind egalarea în minutul 90+4. Joao Lameira a înscris atunci cu un şut din afara careului.

Oaspeţii au trecut pe lângă victorie la şutul lui Alexandru Pop, din ultimul minut, şi meciul s-a încheiat 1-1, relatează news.ro.

Oţelul este pe locul secund în play-out, cu 27 de puncte, la egalitate cu Hermannstadt, în timp ce FC Voluntari are 21 de puncte şi este pe locul 6.

FC VOLUNTARI: Vâlceanu – Ricardinho, Matricardi, Armaş – Boboc (Carnat 69), Raţă, Crepulja, Aliji (G. Turda 81) – Dumiter (Merloi 65), Nemec (Cascini 81), D. Andrei (R. Popescu 82). ANTRENOR: Florin Pîrvu.

OŢELUL: E. Pap – Zhelev, J. Cisse, Ghiocel (Aly Malle 51), Miguel Silva – Cisotti, Zivulic, S. Teles (J. Lameira 46) – Maciel (G. Cârjan 75), Rusevic (Al. Pop 46), R. Tănasă (Bodişteanu 51). ANTRENOR: Dorinel Munteanu

Cartonaşe galbene: – / Ghiocel 11, R. Tănasă 32, Dorinel Munteanu 60, Bodişteanu 90, G. Cârjan 90

Arbitri: Marian Barbu – Mircea Orbuleţ, Stelian Slabu – Claudiu Marcu

Arbitri VAR: Iulian Dima – Ovidiu Artene

Observator: Augustus Constantin

0:09 Costel Gâlcă, după ce echipa lui a învins-o în prelungiri pe Rapid: „Puteam câștiga la 3 goluri diferență” 29
23:52
Basarab Panduru l-a atacat pe Dan Şucu: „Te faci de râs, te-ai trezit că nu vinzi mobilă aici!”
29
23:50
VIDEOPreston North End – Leicester City 0-3 a fost în AntenaPLAY. Oaspeţii au făcut spectacol total în Championship
29
23:41
„Nu trebuie să acordăm atenţie rezultatelor” Bogdan Lobonţ, reacţie surprinzătoare după Rapid – Universitatea Craiova 1-2
29
23:36
Mircea Lucescu, semnal de alarmă pentru Rapid: „E imposibil să câştigi aşa campionatul”! Sfatul pe care i l-a dat lui Dan Şucu!
29
23:00
Corona Braşov a scris istorie în voleiul românesc şi a câştigat titlul naţional
29
22:57
Scene halucinante după Rapid – Universitatea Craiova 1-2! Iacob a sărit să îl bată pe un suporter! Reacţia lui după incident
29
22:46
Universitatea Craiova a învins-o pe Rapid în prelungiri şi a urcat pe locul 2 în play-off! Cum arată acum clasamentul
29
22:37
Cum a fost surprinsă Diana Şucu după golul lui Rapid, în timp ce Daniel Niculae îl îmbrăţişa pe Dan Şucu
29
22:35
Rafael Nadal s-a calificat în optimi la Madrid. Gest de mare campion al „Matadorului”