VIDEO

Baba Alhassan, ratare uluitoare în FCSB – Petrolul! A trimis în bară din doi metri! Florinel Coman, aproape de un gol de senzaţie

Viviana Moraru Publicat: 3 martie 2024, 21:58

Comentarii
Baba Alhassan, ratare uluitoare în FCSB – Petrolul! A trimis în bară din doi metri! Florinel Coman, aproape de un gol de senzaţie

Baba Alhassan, ratare uriaşă în FCSB - Petrolul/ Capturi Orange Sport

Baba Alhassan a semnat o ratare uluitoare în duelul dintre FCSB şi Petrolul. Mijlocaşul adus în iarnă de roş-albaştrii a lovit bara transversală din faţa porţii goale. Florinel Coman, de cealaltă parte, a fost aproape de a marca un gol de senzaţie, din lovitură liberă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB a primit vizita celor de la Petrolul, în etapa a 29-a din Liga 1. Cu un succes, roş-albaştrii se pot distanţa în fruntea clasamentului, faţă de rivalele Rapid şi CFR Cluj.

Baba Alhassan, ratare uluitoare în FCSB – Petrolul

În prelungirile primei reprize, mai exact în minutul 45+1, Florinel Coman a executat o lovitură liberă de la aproximativ 25 de metri de poarta lui Zima. Execuţia extremei a fost respinsă cu greu de portarul Petrolului, în vara transversală.

Ulterior, la faza imediat următoare, Risto Radunovic a executat un corner, iar Joyskim Dawa a deviat balonul, care a ajuns la Baba Alhassan. Mijlocaşul era singur în faţa porţii însă a trimis în bara transverasală, din doar câţiva metri.

Intră AICI pentru a vedea ocazia irosită de Baba Alhassan.

Reclamă
Reclamă

Baba Alhassan a rămas la vestiare, după pauză, fiind schimbat cu Mihai Lixandru. Roş-albaştrii au efectuat nu mai puţin de trei schimbîri la pauza meciului cu Petrolul. Pe lângă Baba Alhassan, au mai fost înlocuiţi şi Octavian Popescu şi David Miculescu, în locul lor fiind trimişi în teren Luis Phelipe şi Eduard Radaslavescu.

Imediat după pauză, FCSB a deschis scorul, după autogolul lui Valentin Ţicu. Acesta şi-a trimis mingea în propria poartă, în încercarea de a respinge din faţa lui Luis Phelipe.

Surprizele din primul 11 al FCSB-ului, pentru duelul cu Petrolul

Surprizele din primul 11 al FCSB-ului, pentru duelul cu Petrolul. Vlad Chiricheş a revenit în lotul roş-albaştrilor, după şase luni de pauză. Acesta va începe de pe banca de rezerve partida cu „lupii galbeni”.

Reclamă

David Miculescu a revenit în primul 11 al FCSB-ului, după patru meciuri în care a fost rezervă. Acesta a bifat ultimul meci ca titular pe 11 februarie, în victoria cu Sepsi.

În defensivă a revenit Nana Antwi, după ce a fost suspendat pentru o etapă, ca urmare a cartonaşului roşu încasat în duelul cu Botoşani.

În linia mediană a fost trecut Octavian Popescu, alături de Adrian Şut şi Baba Alhassan, în lipsa lui Darius Olaru, cel care este suspendat şi pentru acest meci.

În atac, David Miculescu va face echipă cu Alexandru Băluţă şi Florinel Coman.

Spre deosebire de meciul din etapa trecută, cu Voluntari, s-au efectuat trei schimbări. Luis Phelipe, Mihai Lixandru şi Valentin Creţu au trecut pe banca de rezerve.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Trebuia anulat golul marcat de Claudiu Petrila, în Rapid - Dinamo 3-2?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:44

VIDEOBrahim Diaz a aflat pe terenul lui City că a câştigat Cupa Africii pe Naţiuni. Cum a putut reacţiona

0:13

Chelsea, contraperformanță istorică în umilința cu PSG. Doar două echipe din Anglia au mai trăit asta în UCL/CCE

23:55 17 mart.

Man. City – Real Madrid 1-2. “Galacticii” merg mai departe în Champions League. Se știe primul sfert din competiție

23:50 17 mart.

BREAKING NEWSDecizie uluitoare! Maroc a câştigat la masa verde Cupa Africii, după finala cu un scandal teribil cu Senegal!

23:36 17 mart.

Portughezii au numit “absolut incredibilă” remontada lui Sporting, dar au indicat o problemă majoră!

23:25 17 mart.

Thibaut Courtois, schimbat la pauză în Manchester City – Real Madrid. Situația medicală a portarului belgian

1 Au fost contestate alegerile FRF și a venit decizia TAS. Ce lovitură pentru Răzvan Burleanu 2 Andrei Nicolescu, anunț important despre debutul lui George Pușcaș la Dinamo 3 Dan Petrescu a fost operat de urgenţă! Care este starea antrenorului 4 FCSB și Gigi Becali votează împotriva lui Răzvan Burleanu: “Trebuie să-i arăt ce înseamnă demnitate. Mergem la TAS” 5 Fotbalistul de la FCSB a semnat în Liga 4 din România: “Un proiect unde se dorește performanță” 6 “Două oferte în șase sau șapte ore!” Gigi Becali l-a pus pe liber, dar două cluburi l-au căutat imediat
Citește și