Închide meniul

Basarab Panduru a dat verdictul în lupta la titlu: “Rapidul are cele mai mari şanse din toate timpurile dacă face asta”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 14 noiembrie 2023, 14:19

Comentarii
Basarab Panduru a dat verdictul în lupta la titlu: Rapidul are cele mai mari şanse din toate timpurile dacă face asta

Basarab Panduru, în timpul unui interviu / Orange Sport

Basarab Panduru a dat verdictul în lupta la titlu. Fostul mare internaţional român a spus că echipa lui Bergodi poate deveni principala favorită la titlu dacă va mai face transferuri în pauză din iarnă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mai mult, Panduru crede că echipa lui Bergodi este şi acum o forţă în campionat.

Basarab Panduru a dat verdictul în lupta la titlu

“Rapidul anul ăsta sare cineva peste ea doar dacă vrea ea, dacă nu mai aduce niciun jucător. Dacă Rapidul ăsta aduce jucători în iarnă, Rapidul are prima şansă la titlu, are cele mai mari şanse din toate timpurile”, a spus Basarab Panduru la orangesport.ro.

Victor Angelescu a anunţat cele două transferuri de titlu pe care le forţează Rapid

Cristiano Bergodi ar urma să primească în lot încă un atacant. Chiar dacă tocmai a fost adus Juvhel Tsoumou, care a debutat împotriva lui Sepsi, se mai pregăteşte o lovitură importantă. În luna ianuarie ar urma să revină golgheterul Albion Rrahmani, care se recuperează după o operaţie. Kosovarul avea 6 goluri în 6 meciuri înainte să sufere o accidentare teribilă.

Dan Şucu şi Victor Angelescu nu renunţă nici la Marius Ştefănescu. Mijlocaşul de 25 de ani a fost ofertat şi de Gigi Becali, cel care era dispus să achite 1.2 milioane de euro. Laszlo Dioszegi a cerut chiar şi mai mulţi bani.

Reclamă
Reclamă

Suntem în discuții de o lună sau două. Vrem să aducem unul sau doi jucători. Sperăm să definitivăm transferurile. Avem pe listă un atacant, dar vom vedea ce se va întâmpla cu Tsoumou și Soni. Îl mai avem si pe Rrahmani. Vedem ce va fi cu ei și dacă e, mai aducem un atacant.

Marius Ştefănescu nu cred că e de vânzare. Dacă nu e, nu are cum să fie o pistă. Dacă ar fi de vânzare… Se știe că am fost interesați de el și suntem interesați de el„, a declarat Victor Angelescu la gsp.ro.

Rapid este pe locul 3 în Liga 1 după primele 16 etape. Alb-vişiniii sunt la trei puncte în spatele liderului FCSB şi au cel mai bun atac.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Se va impune Dennis Man la PSV Eindhoven?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:13
Zeljko Kopic a spus care e problema lui Dinamo, după 1-1 cu UTA: “Asta trebuie să rezolvăm!”
0:01
Cătălin Cîrjan sună mobilizarea la Dinamo, după 1-1 cu UTA: “Trebuie să arătăm altfel!”
23:59 15 aug.
Hakim Abdallah, după ce a fost omul meciului în Dinamo – UTA 1-1: “Acum sunt eu însumi”! Ce a spus de Kopic
23:41 15 aug.
Adi Mihalcea, val de laude pentru Hakim Abdallah după golul din 1-1 cu Dinamo: “Are calități fantastice”
23:37 15 aug.
Nicolae Stanciu a marcat primul gol într-un meci oficial pentru Genoa! Execuţie superbă a căpitanului naţionalei
23:23 15 aug.
Dinamo – UTA 1-1. “Câinii” au terminat meciul în 9 oameni! Au marcat Abdallah şi Karamoko
1 Cele mai tari transferuri din vara din 2025 | Darwin Nunez, la Al Hilal. Manchester United l-a luat pe Sesko 2 Jucătorul “distrus” de Gigi Becali după ce FCSB a eliminat-o pe Drita din Europa League: “Nu prea a contat” 3 Mirel Rădoi a răbufnit după calificarea dramatică a Universității Craiova: „Dacă cineva m-a luat de prost…” 4 Gigi Becali și-a făcut planul de transferuri după calificarea în play-off-ul Europa League. Mutare de urgență 5 Daniel Pancu, uluit de un titular de la FCSB, după returul cu Drita: „E minunat, toți antrenorii și l-ar dori” 6 „Senzațional”. Ciprian Marica a remarcat un jucător de la FCSB, după calificarea în play-off-ul Europa League
Citește și