Basarab Panduru şi Viorel Moldovan, geniali despre Balotelli: “Dacă vine, o să stea numai prin baruri!” / “O să-i trebuiască scobitori pentru ochi!”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 12 mai 2023, 23:46

Comentarii
Basarab Panduru şi Viorel Moldovan, geniali despre Balotelli: Dacă vine, o să stea numai prin baruri! / O să-i trebuiască scobitori pentru ochi!

Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Basarab Panduru şi Viorel Moldovan, geniali despre Balotelli, în contextul unui eventual transfer al starului italian la Rapid. Adrian Mutu a negat informaţia că Mario Balotelli ar putea ajunge la Rapid, dar glumele pe seama starului italian au apărut deja.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Basarab Panduru şi Viorel Moldovan au avut un dialog fabulos despre Mario Balotelli. Cei doi s-au contrat pe seama performanţelor sportive pe care ar fi putut să le aibă Balotelli la Rapid.

I-am zis lui Vio! 20 de goluri”, a fost remarca lui Basarab Panduru, Viorel Moldovan l-a contrazis imediat. ”Nu are cum să dea Balotelli 20 de goluri niciodată. Fac pariu cu voi, acum, că dacă vine nu dă niciodată 20 de goluri”, a spus Viorel Moldovan, conform orangesport.ro.

Basarab Panduru şi Viorel Moldovan, geniali despre Balotelli

În schimb, cei doi s-au pus de acord în momentul în care au vorbit despre viaţa extrasportivă a atacantului italian. ”Dacă vine şi stă numai prin baruri…”, a glumit Panduru, care a fost completat de Moldovan.

Păi, numai prin baruri o să stea. Stai liniştit. O să-i trebuiască scobitori să-şi pună la ochi, să-şi ţină pleoapele deschise”, a spus fostul atacant.

Reclamă
Reclamă

Reacţia lui Adrian Mutu despre interesul pentru transferurile lui Mario Balotelli şi Cătălin Cîrjan la Rapid

Reacţia lui Adrian Mutu despre interesul pentru transferurile lui Mario Balotelli şi Cătălin Cîrjan la Rapid. Mutu a spus că că nu este nimic adevărat despre transferul lui Balotelli la Rapid, însă a confirmat negocierile pentru Cătălin Cârjan.

Adrian Mutu a confirmat faptul că Rapid negociază transferul lui Cătălin Cârjan de la Arsenal. În schimb, Mutu a negat interesul pentru Mario Balotelli.

Conform gsp.ro, Rapid ar fi interesată de transferurile lui Mario Balotelli şi Cătălin Cîrjan. Mai mult, sursa citată a susţinut că fostul star al naţionalei Italiei ar fi cerut un milion de euro la semnătură. Balotelli a jucat la Sion în ultimul sezon. Mutu a negat această informaţia, dar a confirmat negocierile cu Arsenal Londra pentru Cîrjan.

Reclamă

„Nu este nimic adevărat cu Balotelli. Știu că clubul este în discuții cu Arsenal și jucătorul (n.r – Cătălin Cîrjan), să vedem”, a spus Adrian Mutu.

Rapid – Sepsi 0-0. Giuleştenii nu au reuşit să treacă peste şocul umilinţei cu Farul şi rămân pe locul 5 în playoff

Rapid Bucureşti a terminat la egalitate cu Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, 0-0, vineri seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa a opta a fazei play-off a Ligii 1. Rapid şi-a creat prima ocazie de gol prin Antonio Sefer (50), al cărui şut a fost respins de Roland Niczuly. Intrat după pauză, Ştefan Pănoiu a avut trei şanse bune de a deschide scorul, dar a trimis pe lângă poartă (69), iar de două ori a respins Niczuly (77, 80).

La ultima fază a partidei, Kevin Luckassen (90+4) a şutat din întoarcere, dar mingea s-a dus pe lângă colţul lung. Lovitura de start a meciului a fost dată de legendarul Răducanu Necula.

Rapid a încheiat fără gol primit, după ce runda trecută a încasat şapte (2-7 cu Farul). Sepsi OSK a obţinut două puncte în ultimele cinci etape. Rapid s-a impus în ambele partide din sezonul regulat, cu 2-1 în deplasare şi 3-0 acasă, dar a fost învinsă în play-off cu 2-0 la Sfântu Gheorghe.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuși Marius Baciu să ducă FCSB în preliminariile Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
10:08

CFR Cluj a realizat primul transfer! Jucătorul cu origini româneşti a semnat

9:32

Cum ar putea arăta echipa de start a lui Dinamo pentru barajul cu FCSB/Botoşani

9:32

Momente emoționante pe Bernabeu! Dani Carvajal și-a luat “adio” de la Real Madrid după 24 de ani

8:55

CCA a decis! Cine arbitrează FCSB – FC Botoșani, semifinala barajului de Conference League

8:41

Cristi Chivu, veşti excelente! Şefii lui Inter s-au înţeles pentru primul transfer al noului sezon

8:39

VIDEOLouis Munteanu, gol într-un “thriller” jucat de echipa sa în MLS. Trei reușite după minutul 85

1 UPDATEJucătorul lui Dinamo a negat informațiile privind plecarea sa după meciul cu “U” Cluj: “Nimic adevărat” 2 Şi-a anunţat retragerea din fotbal după barajul Chindia – Farul 3 Ioan Varga a făcut anunţul despre Edi Iordănescu la CFR Cluj la miezul nopţii 4 Daniel Pancu s-a înțeles cu Rapid! Toate detaliile mutării după două ore de negocieri cu Dan Șucu 5 Acţionari noi pentru Universitatea Craiova. Mihai Rotaru a dezvăluit totul: “Oameni cu decenţă” 6 VIDEOGeorge Russell va pleca din pole-position în Marele Premiu al Canadei. Cursa e duminică (LIVE VIDEO, 23:00)
Citește și