Închide meniul
EXCLUSIV

Câţi bani vor primi jucătorii de la Sepsi, dacă vor câştiga cu FCSB: “Nici astăzi nu o să fie altfel”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 24 octombrie 2022, 19:34

Câţi bani vor primi jucătorii de la Sepsi, dacă vor câştiga cu FCSB: Nici astăzi nu o să fie altfel

Laszlo Dioszegi, patron Sepsi / Hepta

Câţi bani vor primi jucătorii de la Sepsi, dacă vor câştiga cu FCSB. Patronul celor de la sepsi, Laszlo Dioszegi, a dezvăluit că jucătorii vor lua o primă mai mică de 1000 de euro dacă vor câştiga cu FCSB.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mai mult, Dioszegi spune că doar o victorie cu FCSB l-ar mulţumi.

Câţi bani vor primi jucătorii de la Sepsi, dacă vor câştiga cu FCSB

Noi fiecare meci aşa-l începem, să câştigăm. O să fie stadionul plin. Prima dată a fost când am jucat cu Ljubljana şi după aia cu Djurgarden. Cred că asta o să fie a treia oară când o să fie stadionul plin. 7.500 de oameni pentru un oraş aşa mic cum e Sfântu Gheorghe e suficient. Dacă astăzi o sa câştigăm cu FCSB o să fiu mulţumit. Ca suporter strigam 1,2,3,4 cupa şi campionatul. Dar Cupa am îndeplinit-o, dar cu campionatul e mai greu.

Dacă am reuşi să intrăm în playoff eu aş fi mulţumit. Pentru fiecare meci câştigat ei au o prima de 600 de euro. Dacă suntem în playout, 900 de euro. Nici astăzi n-o să fie altfel. O să fie 900 de euro pentru jucătorii care vor fi pe teren“, a spus Lazslo Dioszegi în exclusivitate pentru AntenaSport.

Nicolae Dică a recunoscut că a vrut să-și dea demisia de la FCSB

Nicolae Dică a recunoscut că a vrut să-și dea demisia de la FCSB după înfrângerile incredibile cu Silkeborg, din UEFA Conference League. Vicecampioana României a fost învinsă cu 0-5 în ambele partide cu danezii, iar “Dicanio” a simțit că nu mai poate continua la cârma echipei.

Reclamă
Reclamă

În cele din urmă, Dică a fost întors din drum. Antrenorul roș-albaștrilor a explicat că a avut o discuție de “gradul 0” cu Gigi Becali și Mihai Stoica, în urma căreia cei doi l-au convins să continue pe banca FCSB-ului.

“Așa este, am avut o discuție și cu MM și cu patronul echipei. După meciurile cu Silkeborg am fost supărat, dezamăgit, trist. Să o iau mai înapoi. După meciul cu Craiova mi-am dorit să revenim, am reușit să câștigăm trei meciuri în campionat, dar a fost dezamăgirea prea mare cu Silkeborg.

Gigi mi-a zis: „Mă, tată, dacă tu ai făcut echipa, ai făcut pregătirea, ai făcut tot, de ce să pleci?”. Discuția cu patronul, cu MM, și m-a bucurat mult la meciul cu UTA că am văzut galeria cum a încurajat jucătorii.

Reclamă

Ăsta a fost un lucru important că am luat decizia de a rămâne. Acele rezultate cu Silkeborg au dus către acest deznodământ. Am decis să punem campionatul pe primul plan. Și noi ne doream să facem rezultate pozitive în Europa

Știu câtă presiune există, să lucrezi la un club ca Steaua nu este ușor. Doar cei care sunt aici vor să știi cum este. Trebuie să avem rezultate pozitive, să urcăm în clasament. Sunt lucrurile pozitive care mă interesează și de care mă leg.

Un antrenor rămâne doar dacă are rezultate ori dacă are încrederea celor din club. Îmi vine în minte acum Arsenal, care a stat doi ani de zile pe locul 8, cu Arteta, și acum se bate la campionat”, a spus Nicolae Dică, la conferința de presă.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce pronostic dai pentru Austria - România?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
15:00

Octavian Popescu l-a descris pe Denis Alibec în cinci cuvinte, după ce a revenit la FCSB

14:40

Cristi Chivu a lipsit de la negocierile finale cu Parma. Șanse tot mai mari să o preia pe Inter

14:00

Dinamo vrea să transfere doi jucători de la Farul, după plecarea lui Dennis Politic la rivala FCSB

13:35

Simona Halep, după ce Centrul Național de Tenis i-a preluat numele: „Aici am crescut și aici am ajuns locul 1 în lume”

13:06

Gigi Becali, reacție fermă după decizia în procesul pentru palmares cu CSA Steaua: „Mi l-au dat moștenire”

12:34

Cine va arbitra partida Austria – România, din preliminariile World Cup 2026. Brigadă din Italia delegată

1 Dinamo i-a găsit înlocuitor lui Dennis Politic. Jucătorul cotat la 2,8 milioane de euro e dorit de Zeljko Kopic 2 Gigi Becali a schimbat oferta pentru transferul lui Dennis Politic: “Undeva la un milion de euro. Suntem aproape” 3 Gigi Becali s-a înţeles cu Hermannstadt pentru jucătorul de la FCSB: “Ajunge mare fotbalist” 4 Mihai Stoica a dezvăluit ce jucători vor pleca de la FCSB: “E mai uşor să accepte”. Două reveniri anunţate 5 Novak Djokovic l-a învins pe Zverev şi s-a calificat în semifinale la Roland Garros. Duel de vis cu Jannik Sinner 6 „Am câștigat. Eu sunt Steaua”. Florin Talpan a anunțat victoria „militarilor” în procesul pentru palmares cu FCSB
Citește și