Concluzia lui Cristi Chivu după Rapid – CFR Cluj 2-2: “Se vede asta!”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 21 iulie 2024, 0:54

Comentarii
Concluzia lui Cristi Chivu după Rapid – CFR Cluj 2-2: Se vede asta!

Cristi Chivu, în timpul unui meci / Profimedia

Concluzia lui Cristi Chivu după Rapid – CFR Cluj 2-2. Fostul căpitan al României a răspuns la o singură întrebare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cristi Chivu a fost spectator de lux la Rapid – CFR Cluj 2-2, iar la finalul derby-ului a răspuns la o singură întrebare. Chivu a plecat în momentul în care a fost întrebat dacă va reveni în România.

Concluzia lui Cristi Chivu după Rapid – CFR Cluj 2-2

”O atmosferă frumoasă. Meciul? E început de sezon. Mai e mult de lucru din partea ambelor echipe. Sper să le ia cât mai puțin timp să tureze motoarele la maximum, că deocamdată e prima etapă și se vede”, a spus Cristi Chivu.

Rapid – CFR Cluj 2-2. Hasani, eroul giuleştenilor! Echipa lui Neil Lennon a obţinut un egal la ultima fază

Daniel Bîrligea a înscris în minutul 19 al meciului din Giuleşti, dar golul a fost anulat pentru o poziţie de ofsaid. Rapid a replicat prin bara lui Burmaz, din minutul 23, şi prin şutul lui Albion Rrahmani, din minutul 26. Golul a picat însă în poarta gazdelor, după o pasă a lui Deac şi un şut al lui Bîrligea la colţul lung. Era minutul 28 şi acesta a fost singurul gol al reprizei.

După reluare, portarul clujenilor, Răzvan Sava, l-a faultat pe Petrila în careu şi arbitrul Istvan Kovacs a dictat penalty. Rrahmani a executat şi a egalat, 1-1 în minutul 54.

Reclamă
Reclamă

Albion Rrahmani s-a accidentat în minutul 68, după o intrarea a lui Boben, şi a rămas întins pe gazon, apoi a ieşit în lacrimi şi în aplauzele spectatorilor. Înlocuitorul său, internaţionalul slovac de tineret Timotej Jambor, a ratat în minutul 72 o dublă ocazie, după o deviere a lui Burmaz. Slovacul a primit în careu şi a şutat, Răzvan Sava a respins în faţă, balonul a ajuns din nou la Jambor şi acesta a trimis peste poartă. Însă cei care au înscris au fost clujenii.

Tachtsidis a centrat din prima, în faţa porţii, iar nou intratul Peter Michael a înscris cu o lovitură de cap, readucându-şi echipa în avantaj, în minutul 75. În minutul 89 Răzvan Sava a scos incredibil la lovitura de cap a lui Ignat, iar rapidiştii au egalat în ultimul minut de prelungire, 90+7. Gojkovic a centrat, Iacob a pasat cu capul în centrul careului, aici Jambor i-a pus mingea lui Hasani şi acesta a înscris la ultima fază.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

S-au stabilit semifinalistele din Champions League. Care va fi finala?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
13:40

“Suntem «înfometați»”. Haaland pune presiune înainte de “finala” de titlu dintre Manchester City și Arsenal

13:39

Meciul în care România, cu 90.000 de fani și Lucescu căpitan, s-a calificat la Cupa Mondială după 32 de ani

13:14

Când poate Cristi Chivu matematic să devină campion cu Inter Milano? Cel mai devreme: weekendul viitor

13:05

“Cutremur” în vestiarul Rapidului. Costel Gâlcă i-a luat banderola lui Alex Dobre: “A greșit foarte grav”

12:35

S-a stabilit tabloul complet al play-off-ului NBA! Golden State Warriors și Charlotte Hornets sunt OUT

12:12

Pancu nu glumește: următorul jucător de pe „lista neagră” de la CFR Cluj

1 Nici nu a venit bine că riscă să plece. Ce se întâmplă cu Puşcaş? Andrei Nicolescu: “Va trebui să luăm o decizie” 2 Adevărul despre demiterea lui Cristiano Bergodi. Dezvăluirea lui Cristi Săpunaru: “Să iasă și să spună” 3 E gata! Primul jucător care își anunță plecarea de la Barcelona: „Știu că e finalul” 4 Anunț neașteptat în Spania. Ce decizie a luat Vinicius Jr cu noul contract la Real 5 Anunț șoc făcut de ITIA. O fostă campioană de la Wimbledon riscă 4 ani de suspendare 6 “Coteț de găini”. Patronul lui AEK Atena a răbufnit după duelul 100% românesc dintre Rațiu și Răzvan Marin
Citește și