Controversă uriaşă la golul victoriei marcat de Farul pe terenul lui Sepsi. VAR a verificat imediat faza

Alex Masgras Publicat: 19 februarie 2024, 19:51

Faza controversată din partida Sepsi - Farul / Captură Digi Sport

• Controversă uriaşă la golul victoriei marcat de Farul pe terenul lui Sepsi
  • VAR a verificat imediat faza

Controversă uriaşă la golul victoriei marcat de Farul pe terenul lui Sepsi. Grameni a marcat golul victoriei pentru echipa lui Gică Hagi, la capătul unei faze verificate de VAR. Constănţenii s-au impus cu 1-0 la Sf. Gheorghe.

Reuşita formaţiei de la malul mării a fost validată, chiar dacă în Liga 1 nu există goal line technology.

Controversă uriaşă la golul victoriei marcat de Farul pe terenul lui Sepsi

Grameni a şutat din interiorul careului, iar Varga a deviat balonul. Mingea a trecut însă de jucătorul de la Sepsi, după care a fost degajată de Dumitrescu.

În ciuda faptului că în Liga 1 nu există goal line technology, oficialii din cabina VAR nu au stat prea mult pe gânduri şi au decis să valideze reuşita lui Grameni, chiar dacă reluările nu au fost concludente, pentru a vedea dacă balonul a depăşit cu toată circumferinţa linia porţii.

Echipa lui Gică Hagi a trecut astfel peste înfrângerea cu Dinamo de etapa trecută şi a obţinut cele trei puncte în meciul de la Sf. Gheorghe. Acum, campioana din sezonul trecut se află pe locul 4, cu 40 de puncte, trecând peste Universitatea Craiova, echipă care a remizat etapa aceasta pe terenul lui FC Botoşani.

De partea cealaltă, Sepsi a ajuns la patru înfrângeri la rând în Liga 1 şi se află pe locul 9, cu 33 de puncte, după 26 de etape.

Gică Hagi, criză de nervi în prima repriză cu Sepsi! A început să ţipe la jucătorii săi şi s-a văzut totul la TV

Gică Hagi, criză de nervi în prima repriză cu Sepsi. Nemulţumit de evoluţia echipe sale, Hagi a fost surprins de multe ori având mimica unui om deznădăjduit. Finalul primei reprize l-a găsit pe Hagi într-un moment în care a clacat şi a început să ţipe la elevii săi.

Gică Hagi nu s-a mai stăpânit, iar în finalul primei reprize a oferit imagini incredibile. Camerele TV l-au susprins pe Hagi în timp ce ţipa la jucătorii săi.

Nu a fost singurul moment în care Hagi a fost surprins în timp ce îşi exprima nemulţumirea. „Regele” a mai fost surprins în timp de dădea din cap în semn de nemulţumire. Managerul campioanei nu s-a mai stăpânit în finalul primei reprize şi a început să ţipe pe margine.

Care este cel mai bun antrenor român al momentului?

23:47
Gigi Becali, anunţ uluitor! Cum vrea să celebreze câştigarea campionatului: „Dacă reuşim asta, vin şi la meci”
Gică Hagi l-a propus pe Gică Popescu la Universitatea Craiova
Liga 1 • 13 apr., 8:47
Gică Hagi l-a propus pe Gică Popescu la Universitatea Craiova: „Luați-l pe el, e al vostru!”. Anunț ferm despre venirea în Bănie
Gică Hagi s-a descătuşat când a fost întrebat despre jucătorii doriţi de Gigi Becali
Liga 1 • 12 apr., 23:07
„Mihai Popescu şi Louis Munteanu la FCSB?” Gică Hagi s-a descătuşat când a fost întrebat despre jucătorii doriţi de Gigi Becali
FCSB a fost ajutată din nou de Gică Hagi în lupta la titlu
Liga 1 • 12 apr., 22:37
FCSB, ajutată din nou de Gică Hagi în lupta la titlu! Cum poate deveni campioană matematic, etapa viitoare, împotriva Rapidului
Cine e Ionuț Cojocaru, noul star de la echipa lui Gică Hagi
Liga 1 • 12 apr., 21:41
Cine e Ionuț Cojocaru, noul star de la echipa lui Gică Hagi! A marcat de 2 ori într-o repriză în meciul cu Universitatea Craiova
Victor Piţurcă a pronunţat numele a 7 jucători români care au fost "mai mari" decât Gică Hagi şi Dobrin
Fotbal • 12 apr., 20:04
Victor Piţurcă a pronunţat numele a 7 jucători români care au fost „mai mari” decât Gică Hagi şi Dobrin: „Costau 50.000.000!”