Închide meniul

Cristiano Bergodi a răbufnit înaintea derby-ului cu Farul: „E incredibil, mi se pare prea mult!”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 19 august 2023, 21:23

Reclamă
Cristiano Bergodi a răbufnit înaintea derby-ului cu Farul: „E incredibil, mi se pare prea mult!

Hepta

Cristiano Bergodi a răbufnit înaintea derby-ului cu Farul. Antrenorul italian a avut un mesaj virulent la adresa contestatarilor care au vorbit şi despre situaţia din vestiartul Rapidului.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Bergodi a negat cu vehemenţă că vestiarul Rapidului este „rupt” în două. Mai mult, Bergodi spune că tot ce se vorbeşte în spaţiul public pune presiune suplimentară pe jucători. Rapid caută prima victorie din acest sezon pe teren propriu chiar în meciul cu campioana.

Cristiano Bergodi a răbufnit înaintea derby-ului cu Farul

Întotdeauna ies astfel de lucruri, se spune că vestiarul ar fi rupt… Mie nu mi se pare! Am fost tot timpul o persoană educată și nu am ce să spun mai mult. Junior Morais e un profesionist exemplar. E normal ca cei care nu joacă să fie supărați.

Nu înțeleg de ce oamenii de fotbal de aici vorbesc atât de urât. E incredibil ce s-a scris despre Rapid! Vorbesc despre foști jucători, antrenori, analiști. Dar eu sunt focusat pe ce am de făcut și vreau să fac lucrurile cât mai bine. 

Astfel de declarații pun presiune pe jucători. Pe mine nu mă sperie, am experiență, nu mi-e teamă și încerc să-i ajut pe elevii mei. Oricum, și ei trebuie să învețe să gestioneze lucrurile acestea. Ei trebuie să mă asculte pe mine. Sunt convins că avem un lot bun. Dar mi se pare prea mult ceea ce s-a vorbit! Cred că am un lot foarte mult și echilibrat!, a spus Cristiano Bergodi la conferinţa premergătoare derby-ului cu Farul.

Reclamă
Reclamă

Rapid a decis ce se întâmplă cu Cristiano Bergodi, după începutul de campionat sub aşteptări

Rapid a decis ce se întâmplă cu Cristiano Bergodi, după începutul de campionat sub aşteptări. După primele cinci etape, echipa din Giuleşti a adunat doar cinci puncte. În ultima etapă, Rapid a pierdut derby-ul cu Petrolul Ploieşti de pe teren propriu, după autogolurile lui Oaidă şi Borja Valle.

Cristiano Bergodi are parte în continuare de susţinerea conducerii din Giuleşti. Italianul a preluat echipa cu câteva zile înaintea debutului în noul sezon, după ce Rapid s-a despărţit de Adrian Mutu, care a plecat la Neftchi Baku.

Daniel Niculae, preşedintele celor de la Rapid, a vorbit despre situaţia lui Cristiano Bergodi. Antrenorul italian are parte în continuare de susţinere din partea conducerii, chiar dacă rezultatele din acest debut de campionat au fost mult sub aşteptări.

Reclamă

„Cristiano Bergodi este antrenorul Rapidului și pregătește echipa pentru următoarele meciuri. Bogdan Lobonț este antrenor cu portarii și este ajuta de Mihai Toader.

Vestiarul este unul dintre cele mai puternice vestiare din prima ligă și vom demonstra asta. Avem jucători foarte buni, avem un vestiar echilibrat și acum trebuie să ne demonstreze acest lucru.

Este clar că am avut și ghinion în ultimele meciuri, am avut destule ocazii la ultimul meci. Dacă am fi reușit să înscriem cred că era alta soarta meciului”, a declarat Daniel Niculae, potrivit digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
13:37

Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestat

13:32

VIDEOBernadette Szocs s-a calificat în Stage 2, la Cupa Mondială, fără set pierdut

13:21

EXCLUSIVRăzvan Zăvăleanu, reacție fermă despre ieșirea lui Dinamo din insolvență: „Să nu se hazardăm”

13:12

Marius Şumudică a început să plângă în timp ce vorbea despre moartea lui Aaron Boupendza: „Era ca și copilul meu”

12:49

Real Madrid – Arsenal și Inter – Bayern Munchen LIVE TEXT (22:00), în sferturile Champions League. „Galacticii” vor remontada

12:42

EXCLUSIVCristina Neagu, comparată cu Gică Hagi, înainte de ultimul ei meci în Liga Campionilor, pe teren propriu

1 Sorin Cârţu cere ca Florin Tănase şi Ştefan Târnovanu să fie chemaţi la Comisii: „Astea ce înseamnă?” 2 Echipa din Liga 1 care vrea să-l transfere pe Marius Ştefănescu. Cât cere Gigi Becali în schimbul lui 3 PSG şi Barcelona au tremurat, dar s-au calificat în semifinalele Champions League! Dramatism total în sferturi 4 VideoAl Sharjah, echipa lui Cosmin Olăroiu, a întors dramatic soarta semifinalei Ligii Campionilor Asiei 2 5 Marius Şumudică, scandal cu Elias Charalambous: „Nişte mizerii! Să-şi ceară scuze” 6 Petrolul şi-a prezentat noul antrenor principal. Revine în fotbalul românesc după 12 ani
Citește și