Închide meniul
Video

“Cu patronul am discutat în fiecare zi!”. Eugen Neagoe a anunţat câte transferuri mai aşteaptă la Universitatea Craiova

Iulian Focșăneanu Publicat: 14 ianuarie 2023, 21:50

Comentarii

Eugen Neagoe, în timpul unui interviu / AntenaSport

Eugen Neagoe a anunţat câte transferuri mai aşteaptă la Universitatea Craiova. Antrenorul oltenilor a oferit detalii după victoria din amicalul câştigat cu Widzew Lodz, scor 1-0.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Neagoe nu se mulţumeşte doar cu transferurile lui Alexandru Işfan şi Gjoko Zajkov. I-a anunţat pe fani că va mai primi întăriri de la Mihai Rotaru.

Eugen Neagoe a dezvăluit câte transferuri mai aşteaptă la Universitatea Craiova

Ne mai dorim unul sau doi jucători, vom vedea. Nu am discutat despre jucătorii care ar putea pleca la alte echipe. Vom vedea când ajungem la Craiova. Cu patronul am discutat în fiecare zi. Este normal, s-a interesat de starea jucătorilor.

Nu am pronunțat nume de jucători. A fost acea ofertă pentru Opruț, dar nu s-a realizat. Alte nume nu mai pot să dau. Vînă s-a antrenat cu noi, a apărut și el în echipă. Suntem un lot numeros, nu e ușor să împărțim lotul în două.

Hanca a jucat din primul minut. Nu știu alte aspecte. Jucătorii s-au comportat exemplar. Nu am ce să le reproșez. Este foarte complicat pentru mine să aleg primul unsprezece“, a declarat Eugen Neagoe în Antalya.

Reclamă
Reclamă

Sub ochii patronului Rotaru, Ronaldinho a marcat, iar Craiova i-a invins pe polonezii de la Widzew Lodz cu 1-0. Elvir Koljic a revenit pe teren după 4 luni. El a devenit tătic în Antalya.

Universitatea Craiova, pe punctul de a transfera un jucător de la Petrolul

Universitatea Craiova este pe punctul de a transfera un jucător de la Petrolul. Oficialii din Bănie au pus ochii pe mijlocașul „lupilor”, Jair Tavares da Silva.

Claudiu Tudor, președintele de la Petrolul, a confirmat interesul Universității Craiova pentru Jair. Oficialul trupei ploieștene a declarat că sunt șanse mari ca jucătorul să ajungă în Bănie, oltenii înaintând deja o ofertă pentru el.

Reclamă

Președintele „lupilor” a mai declarat că situația financiară de la echipă este una extrem de delicată, motiv pentru care jucătorii sunt rugați să plece la mai bine.

E aproape și departe. Până nu se semnează… Diferența e mică (n.r.- între cerere și ofertă). Eu spun că sunt șanse. Am spus-o de la început, pentru prețul corect e normal ca orice jucător să plece la mai bine. Am mai declarat, noi rugăm anumiți jucători să plece, dar nu vor. Înseamnă că la Petrolul e bine”, a declarat Claudiu Tudor, în cantonamentul „lupilor”.

Jair a fost transferat de Petrolul la începutul sezonului. Mijlocașul de 28 de ani a bifat 22 de partide pentru trupa lui Nae Constantin, marcând două goluri și oferind tot atâtea assit-uri.

Alexandru Işfan şi-a setat obiectivele

Alexandru Işfan şi-a setat obiectivele, după transferul la Universitatea Craiova. Atacantul a declarat că vrea să devină campion în Liga 1 alături de olteni, şi totodată, să fie convocat la echipa naţională de către Edi Iordănescu. Clubul din Bănie a plătit 650.000 de euro celor de la FC Argeş, în schimbul jucătorului de 23 de ani.

Sunt foarte bucuros că am venit la Universitatea Craiova. Referitor la cum mă simt ştiind că am fost dorit, au fost discuţii de mai mult de doi ani de zile şi acum mă bucur că într-un final s-au concretizat şi am semnat şi sunt foarte fericit.

Ce m-a făcut să aleg Craiova? Sunt prieteni pe care îi am aici la echipă, suporterii minunaţi, stadionul şi multe chestii, nu le pot spune pe toate, dar sunt foarte fericit. Vreau să îmi ajut echipa cât mai mult, să marchez, iar la final, în vară, să ne bucurăm cu toţii şi să fim campioni.

Mă ştiam cu băieţii de la under 21, cu Markovic, Vladi Screciu, Cîmpanu, Baiaram, plus că Florescu e de la mine din oraş, ne ştim de mici, cu Nistor mă ştiu… O dată cu pasul făcut la Universitatea Craiova, e un obiectiv al meu să fac pasul şi la naţionala mare a României. Abia aştept să fiu pe ‘Ion Oblemenco’, să cântăm la finalul meciurilor alături de fani”, a declarat Alexandru Işfan, într-un interviu pentru pagina oficială a Universităţii Craiova.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuşi Universitatea Craiova să ia titlul în acest sezon fără Mirel Rădoi?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:42 14 nov.
Croația s-a calificat la Cupa Mondială! Toate rezultatele serii din preliminariile World Cup 2026
23:40 14 nov.
Pittsburgh Penguins – Nashville Predators 1-2. Primul meci din NHL Global Series 2025, în Suedia
23:10 14 nov.
Dinamovistul Musi nu a jucat cu Finlanda. S-a aflat cât de gravă este accidentarea
23:01 14 nov.
Gabriel Tamaș avertizează înaintea meciului cu Bosnia: „Fotbalul trebuie să îl iei în serios”
22:36 14 nov.
Gigantul care vrea să cumpere Farul Constanţa. Giovanni Becali a dezvăluit: Gică Hagi vinde echipa!
22:00 14 nov.
Mihai Stoica știe unde este România vulnerabilă la meciul cu Bosnia: „Avem probleme”
1 Franța lui Kylian Mbappe a ajutat România. De ce sunt siguri 100% “tricolorii” lui Mircea Lucescu 2 Posibilele adversare ale României de la barajul pentru World Cup 2026, după ultimele rezultate din preliminarii 3 Reacţia italienilor după ce Adi Mutu l-a făcut praf pe Walter Zenga, care l-a criticat pe Chivu 4 România U20 – spulberată de Germania, scor 6-0 5 Ce i-a spus Cristiano Ronaldo selecţionerului Irlandei după ce a văzut direct cartonaşul roşu pentru un gest golănesc 6 Gigi Becali i-a decis viitorul lui Denis Alibec. Anunţ categoric făcut de patron
Citește și