Închide meniul

Cum au reacționat șefii Farului, după ce fanii Rapidului au rămas în afara stadionului: “L-am auzit pe Gigi Corsicanu!”

Alexandru Ivan Publicat: 12 martie 2023, 11:50

Comentarii
Cum au reacționat șefii Farului, după ce fanii Rapidului au rămas în afara stadionului: L-am auzit pe Gigi Corsicanu!

Galeria rapidista flutura steagurile alb visinii in peluza / Hepta

Șefii Farului au reacționat după ce fanii Rapidului au rămas în afara stadionului la meciul de la Ovidiu. Vicepreședintele formației lui Gică Hagi, Tiberiu Curt, a anunțat că suporterii giuleșteni au fost informați cu privire la numărul de bilete puse la dispoziție încă cu o săptămână înaintea meciului.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Curt a precizat că Farul nu își asumă nicio responsabilitate pentru faptul că Rapid a deplasat la meci un număr mai mare de suporteri decât cel al biletelor alocate echipei oaspete.

Cum au reacționat șefii Farului, după ce fanii Rapidului au rămas în afara stadionului

“Noi i-am informat de luni pe cei de la Rapid că le putem pune la dispoziție 5% din bilete, adică 230. Meciul a fost sold-out încă de miercuri, deci noi am acționat ca stadionul să fie 100% acoperit.

Suporterii Rapidului au venit în număr de 600. Ei, în semn de solidaritate, au decis să rămână afară, l-am auzit și pe Gigi Corsicanu când a zis «Toți pentru unul și unul pentru toți. Nu putem să mergem unii și alții să stea afară». De acum o săptămână se știa câte bilete vor primi cei de la Rapid.

Știm că Rapidul are o galerie numeroasă. În 2025, când sperăm să jucăm pe un teren nou, o să primim mai mulți suporteri adverși. Din păcate, aici jucăm deocamdată. Noi i-am primit cu mare drag, nu puteam să facem mai mult”, a spus Tiberiu Curt, conform digisport.ro.

Reclamă
Reclamă

Reacție dură a lui Marius Șumudică după incidentul de la Ovidiu

Marius Șumudică crede că echipa lui Adrian Mutu ar fi trebuit să protesteze față de tratamentul la care au fost supuși fanii.

N-am înțeles în viața mea tratamentul la care sunt supuși suporterii Rapidului. Avem nevoie de fani, avem nevoie de suporteri și noi îngrădim accesul lor. Eu sunt convins că, oricât ar fi costat biletul, fanii Rapidului nu făceau drumul degeaba până la Constanța.

Dacă eram antrenorul Rapidului, întârziam jocul în semn de protest. Niciodată nu începeam până în minutul 14 sau cât îmi permitea. Nu se poate așa ceva, nu începeam. Dar ăștia suntem! Bravo, Farul! Bravo, Hagi”, a spus Marius Șumudică, conform sport.ro.

Reclamă

După meci, jucătorii Rapidului au mers în afara stadionului și au salutat galeria. Fanii giuleșteni au cântat pe tot parcursul partidei, din exteriorul arenei.

4.500 de locuri este capacitatea stadionului construit de Gică Hagi la Ovidiu.

Adrian Mutu a comentat lipsa suporterilor la Farul – Rapid 2-1

Adrian Mutu s-a declarat indignat de decizia celor de la Farul Constanța, de a nu-i lăsa pe toți suporterii giuleșteni, care au făcut deplasarea la Constanța, să pătrundă pe stadion.

„Aportul suporterilor s-a simpțit. Daca sunt în jur de 800 de suporteri și nu îi lasă să intre, e problema celor care fac asta. E lipsă de sportivitate, o problemă pentru fotbal”, a declarat Adrian Mutu, la finalul partidei cu Farul, pentru digisport.ro.

Farul a învins- cu 2-1 pe Rapid și a terminat pe prima poziție sezonul regulat. De cealaltă parte, giuleștenii sunt pe poziția a cincea.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Vom elimina Turcia la barajul pentru World Cup 2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
18:34
Roger Federer, declarații de mare campion despre rivalitatea cu Rafael Nadal și Novak Djokovic: „Legături puternice”
18:25
CFR Cluj, anunț important înaintea meciului cu Rapid! Decizia luată de conducerea clubului
18:08
Anunțul făcut de antrenorul lui Tottenham despre revenirea lui Radu Drăgușin, înaintea derby-ului cu Arsenal
17:47
„Trebuie să facem un meci perfect”. Costel Gâlcă, reacție categorică înainte de CFR Cluj – Rapid
17:46
Fabulos! S-a aflat ce i-a transmis Mircea Lucescu selecționerului din Kosovo, la tragerea la sorți a barajului
17:37
Decizia luată de Gigi Becali înainte de FCSB – Petrolul. Cine va fi titular în locul lui Daniel Bîrligea
1 Afacerea care l-a ruinat pe Cristi Chivu. Pe ce s-au dus zecile de milioane câştigate de român 2 BREAKING NEWSTurcia – România, la barajul pentru Cupa Mondială. Posibil duel cu Slovacia sau Kosovo în finala play-off-ului 3 Prima reacţie a lui Mircea Lucescu după ce a aflat că România joacă împotriva Turciei la barajul pentru World Cup 2026 4 OFICIAL | UEFA a anunţat când se joacă Turcia – România! Oră neobişnuită pentru “tricolori” 5 Dinamo poate face un transfer “exotic” în iarnă. Ar fi o premieră în istoria fotbalului românesc 6 Veste mare pentru România! Unde se poate juca meciul cu Turcia, din barajul World Cup 2026
Citește și