Închide meniul

“Cutremur!” Viitorul lui Neil Lennon a fost decis! Dan Şucu a luat hotărârea finală, la o zi după Rapid – Dinamo 1-1

Viviana Moraru Publicat: 19 august 2024, 21:23

Comentarii
Cutremur! Viitorul lui Neil Lennon a fost decis! Dan Şucu a luat hotărârea finală, la o zi după Rapid – Dinamo 1-1

Dan Şucu şi Neil Lennon/ Sursa: fcrapid.ro

Dan Şucu a luat hotărârea finală şi i-a stabilit viitorul lui Neil Lennon, la o zi după derby-ul dintre Rapid şi Dinamo, încheiat cu scorul de 1-1. Acţionarul majoritar al giuleştenilor s-a decis, după ce echipa de sub Grant este singura din Liga 1 fără victorie, după şase etape disputate.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

După remiza cu Dinamo, Neil Lennon a fost întrebat despre o plecare de la Rapid. Nord-irlandezul s-a arătat deranjat de această întrebare şi a transmis categoric că nu se gândeşte să plece din Giuleşti.

Viitorul lui Neil Lennon a fost decis | Dan Şucu a luat hotărârea finală, la o zi după Rapid – Dinamo 1-1

Dan Şucu însă şi-a pierdut răbdarea cu Neil Lennon. Acţionarul majoritar de la Rapid e gata să-l demită pe nord-irlandez, dacă giuleştenii nu vor câştiga duelul din etapa viitoare, notează gsp.ro. Trupa de sub Grant se va duela cu Poli Iaşi, echipă care tocmai a învins FCSB, în Ghencea.

Dacă Rapid nu va câştiga duelul din Copou, atunci Dan Şucu e hotărât să-l demită pe Neil Lennon. Înainte de pauza datorată meciurilor echipelor naţionale, de la începutul lui septembrie, giuleştenii mai au de disputat un singur meci, cu Universitatea Craiova.

În cazul unui nou pas greşit al Rapidului, în etapa viitoare, Şucu vrea să-l demită pe Lennon tocmai pentru ca viitorul antrenor al giuleştenilor să aibă mai mult timp la dispoziţie pentru a cunoaşte echipa, dată fiind pauza care se apropie.

Reclamă
Reclamă

“Așteptați-vă la un cutremur mare la Rapid, poate chiar înainte de pauza pentru meciurile naționalei!”,  a spus o sursă din cadrul clubului giuleştean, conform sursei citate mai sus.

Dacă va fi demis de Dan Şucu după meciul cu Poli Iaşi, Neil Lennon va pleca din Giuleşti cu suma de 400.000 de euro. Acţionarul majoritar al giuleştenilor va profita astfel de o clauză secretă din contractul nord-irlandezului.

Concret, Dan Şucu a stabilit mai multe praguri în înţelegerea cu nord-irlandezul. Dacă Lennon va fi demis până pe 1 septembrie, atunci acţionarul majoritar al giuleştenilor îi va plăti antrenorului doar suma de 400.000 de euro. Dacă va fi depăşit acest termen, Şucu va trebui să-i achite contractul până la capăt nord-irlandezului şi să-i plătească nu mai puţin de 1,5 milioane de euro.

Reclamă

Dan Şucu, apărat după startul dezastruos de sezon de la Rapid

Dan Şucu a fost apărat de Nicolae Cristescu, după startul dezastruos de sezon de la Rapid. Fostul patron al giuleştenilor consdieră că actualul acţionar majoritar al echipei nu are nicio vină, pentru rezultatele extrem de modeste din primele şase etape ale Ligii 1.

E incredibil ce se întâmplă, nu am nici măcar o explicație logică! Pentru că jucători sunt, investiții s-au făcut, ba chiar investiții serioase! Sunt fotbaliști de valoare, dar nu înțeleg, nu găsesc o explicație…

Știți care este marea mea părere de rău? În afara faptului că Rapid nu joacă nimic, au trecut șase etape și tu nu ai o victorie… Dar cel mai rău îmi pare de Șucu, pe cuvânt de onoare!

El, săracul, chiar n-are nicio vină. Am trecut și eu prin asta și știu cu ce se mănâncă. E obligația lui, ca investitor, ca patron, să creeze condiții pentru performanță. Iar aceste condiții au fost create!

L-am văzut pe domnul Șucu cât suferă! Pe lângă faptul că a investit o grămadă de bani, el pune suflet, că altfel n-ar fi venit! N-avea el nevoie să facă o afacere la Rapid, are afaceri serioase, nu stătea el în afacerea asta”, a declarat Nicolae Cristescu, conform gsp.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine câștigă Marele Premiu al Australiei, prima cursă din noul sezon de F1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
8:42
FotoPrimul Mondial câștigat de Argentina, în plină dictatură militară: un general sângeros și acuzații de blat
8:28
Întrebat de o posibilă luptă cu George Russell pentru primul loc, Charles Leclerc a avut un răspuns tranşant!
8:13
Antonelli, după “dubla” Mercedes din Australia: “Nu ne-am dorit acest weekend, dar s-a terminat foarte bine”
8:01
“A fost o luptă incredibilă” George Russell, prima reacţie după ce a câştigat prima cursă a sezonului de F1!
7:20
VIDEOGeorge Russell, câştigător în Marele Premiu al Australiei! “Dublă” pentru Mercedes în prima cursă a sezonului
6:51
Dezastru pentru Oscar Piastri! A suferit un accident înainte de cursă şi nu a luat startul în Australia
1 Suporterii FCSB i-au ironizat pe jucătorii lui Elias Charalambous! Ce au scandat la finalul primei reprize cu U Cluj 2 Michael Ballack, declaraţii cutremurătoare despre moartea fiului său: “Mă tulbură prea mult….” 3 BREAKING NEWSElias Charalambous şi-a dat demisia: “Este ultima mea zi la echipă!” Şi Pintilii a plecat 4 Universitatea Craiova, atacată dur înainte de startul play-off-ului: „Rotaru e un om nimic” 5 Sorana Cîrstea, calificare „en-fanfare” în turul trei la Indian Wells! Victorie contra numărului 20 mondial 6 VIDEO“Cazul Ganea” s-a repetat! Un internaţional român a prins de gât arbitrul! Scenele sunt şocante
Citește și