Basarab Panduru îl avertizează pe Dan Şucu, după ce patronul giuleştenilor a emis un comunicat prin care a anunţat o “revoluţie” la Rapid.
Discursul acţionarului majoritar a venit după înfrângerea celor de la Rapid cu Universitatea Craiova, de pe teren propriu, scor 1-2. Şucu a vorbit şi despre situaţia lui Bogdan Lobonţ şi a dezvăluit că îşi va îndrepta atenţia şi către partea sportivă, după ce a fost concentrat doar pe partea economică până acum.
“Dacă faci iar tâmpenia asta…” Basarab Panduru îl avertizează pe Dan Şucu, după “revoluţia” anunţată la Rapid: “Asta e ţurcă”
Basarab Panduru a comentat comunicatul lui Dan Şucu şi fostul internaţional a subliniat faptul că patronul din Giuleşti nu şi-a asumat responsabilitatea pentru alegerile greşite pe care le-a luat. Acum, Panduru se aşteaptă ca Şucu să nu mai poată “arăta cu degetul spre nimeni”, dacă se va implica şi pe parte sportivă şi nu va avea rezultate:
“Ce am înţeles eu de aici, că el l-a pus pe Lobonţ, aşa am înţeles, că doar el nu e de vină, în rest toţi sunt de vină. Lobonţ nu poate face minuni, de ce? Că el l-a pus, că singurul căruia îi ia apărarea e Lobonţ, în rest toţi au fost făcuţi praf. De aici înţeleg că el l-a pus sau că a fost de acord.
Acum ce înţeleg din cea cu băieţii buni. De acum se implică peste tot, pune el oameni peste tot, iar singurul vinovat pentru ce se întâmplă o să fie el. Anul ăsta ai căutat şi ai găsit vinovaţi, dar de acum pui tu, te implici la partea sportivă şi de acum nu mai ai cum să arăţi cu degetul spre nimeni. O să zică apoi că nu a ales oamenii de care era nevoie.
Dacă faci iar tâmpenia asta şi îl aduci pe Dani Coman, iar la anul îl dai afară că nu a făcut nu ştiu ce… Nu, că asta e ţurcă. Preşedintele alege un antrenor, vine Măldărăşanu, dar cu ce greşeşte când îl aduce pe Măldărăşanu? Cu absolut nimic”, a declarat Basarab Panduru, la orangesport.ro.
Marius Şumudică îl compătimeşte pe Dan Şucu, după Rapid – Universitatea Craiova
Marius Şumudică îl compătimeşte pe Dan Şucu, după Rapid – Universitatea Craiova. Giuleştenii au pierdut meciul de pe teren propriu în prelungiri, scor 1-2, şi au rămas singura echipă fără victorie din play-off.
„Păcat, să fii cu soția lângă tine în tribună și să fii amăgit… Aveau nevoie de lucruri pozitive, de un șoc, de un rezultat bun ca să iasă din starea în care se află.
