Închide meniul

Dan Petrescu, criză de nervi în timpul meciului CS Mioveni – CFR Cluj 0-1. Şi-a făcut cruce şi s-a certat cu Horia Mladinovic: “Două penalty-uri am avut, două!”

Iulian Focșăneanu Publicat: 13 noiembrie 2022, 20:07

Comentarii
Dan Petrescu, criză de nervi în timpul meciului CS Mioveni – CFR Cluj 0-1. Şi-a făcut cruce şi s-a certat cu Horia Mladinovic: Două penalty-uri am avut, două!

Dan Petrescu şi-a făcut cruce în timpul meciului / Colaj Orange Sport

Dan Petrescu a făcut o criză de nervi în timpul meciului CS Mioveni – CFR Cluj, scor 0-1, din etapa a 18-a a Ligii 1. Antrenorul campioanei en-titre şi-a ieşit din minţi din cauza arbitrajului. A considerat că echipa lui a meritat să primească două penalty-uri.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În minutul 67, Roger a executat un corner. Mingea a ajuns în careu, iar Yeboah a căzut după o intervenţie a lui Garutti. Faza a fost analizată în camera VAR, iar Horia Mladinovic a decis să se ducă să revadă imaginile la marginea terenului.

Dan Petrescu, criză de nervi în timpul meciului CS Mioveni – CFR Cluj 0-1

“Centralul” a văzut mai multe reluări. Din imagini s-a putut vedea cum Yeboah este lovit de jucătorul Mioveniului. În cele din urmă, Mladinovic a decis să nu acorde penalty şi a lăsat jocul să continue.

Yeboah a căzut în careu

Dan Petrescu şi-a ieşit din minţi când a văzut decizia arbitrului şi a început să îşi facă cruce. Antrenorul lui CFR Cluj a răbufnit cu adevărat după o nouă fază controversată.

În minutul 79, Janga a căzut în careu după un duel cu Iacob. Jucătorul campioanei en-titre a fost pus la pământ, dar Mladinovic a considerat că a faultat atacantul din Olanda. Dan Petrescu a protestat vehement.

Reclamă
Reclamă
Janga a cerut acordarea unui penalty

Arbitrul a venit la marginea terenului pentru a-l linişti pe antrenorul lui CFR. “Două penalty-uri am avut, două!”, i-a spus Petrescu.

În cele din urmă, “Bursucul” a avut motive de bucurie. Malele a deschis scorul la chiar singura execuţie cadrată a CFR-ului. A marcat cu o lovitură de cap, din centrarea perfectă a lui Cristi Manea.

CS Mioveni – CFR Cluj 0-1

Echipa CFR Cluj a învins duminică, în deplasare, formaţia CS Mioveni, scor 1-0, într-un meci din etapa a 18-a a Superligii.

Reclamă

În minutul 50 un copil a traversat în fugă jumătatea de teren a oaspeţilor, obligându-l pe arbitru să înterupă meciul şi să se ducă să discute cu micuţul intrus. Lucrurile s-au rezolvat rapid, copilul a plecat din spatele porţii lui Scuffet, iar jocul a fost reluat cu o minge de arbitru. În minutul 67 Garutti l-a lovit pe Yeboah în careu, arbitrul Horia Mladinovici a consultat sistemul VAR, dar nu a dat penalti pentru CFR. În minutul 87 a venit golul oaspeţilor, marcat de Malele, cu o lovitură de cap. În al treilea minut de prelungire al partidei, arbitrul a anulat un gol al lui Roger, anunţă news.ro.

CS MIOVENI: I. Popescu – Balaur, Al. Iacob, Garutti – Oancea, V. Pop (D. Toma 46), M. Panait, Burnea – Rădescu (Buziuc 77, Antal 82), Krasniqi (Kabananga 78), N. Carnat. ANTRENOR: Marius Stoica

CFR CLUJ: Scuffet – Cr. Manea, Yuri, A. Burcă, Braun – Roger, Boateng, Cvek (Hoban 84) – Yeboah (Malele 68), Janga (Kolinger 90), Petrila (Birligea 68). ANTRENOR: Dan Petrescu

Arbitri: Mladinovici Horia Gabriel – Bucsi Imre-Laszlo, Marchidanu Marius Cristian – Trandafir Cristina

Arbitri VAR: Coza Ionuţ – Popescu Adrian

Înapoi la Homepage
Reclamă

Se va califica FCSB în turul doi preliminar din Champions League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:17 10 iul.
Mihai Stoica i-a dat dreptate lui Gigi Becali, după debutul FCSB-ului din Champions League. Jucătorii criticaţi: “E inadmisibil”
23:00 10 iul.
VIDEOBernadette Szocs şi Eliza Samara au ratat calificarea în semifinalele de la United States Smash, live în AntenaPLAY
22:58 10 iul.
“Am primit o ofertă uriașă” Neluțu Varga, aproape să dea lovitura cu transferul lui Louis Munteanu
22:24 10 iul.
Dan Petrescu, reacţie categorică după Paksi – CFR Cluj 0-0: “Aştept mai mult de la echipă”. Ce a spus despre Louis Munteanu
22:21 10 iul.
Ilie Dumitrescu s-a convins după Paksi – CFR Cluj 0-0! Ce crede că se va întâmpla la retur
22:04 10 iul.
Mario Camora, prima reacție după Paksi – CFR Cluj 0-0: “Am dominat toată partida!”
1 Cele mai tari transferuri din vara din 2025 | Florian Wirtz, transferat de Liverpool. Trent Alexander-Arnold, la Real Madrid 2 Gigi Becali l-a descris într-un singur cuvânt pe Dennis Politic după FCSB – Inter d’Escaldes 3-1: “Fiecare cu părerea lui” 3 Câţi bani încasează FCSB dacă trece de Inter d’Escaldes în preliminariile UCL? Suma: cota lui Vali Creţu 4 Satul cu 575 de locuitori și echipă în cupele europene: au mai multe oi decât oameni! 5 De ce a fost demis Christian Horner? Analiza lui Adrian Georgescu 6 “Nu se poate” Vali Crețu, avertizat de Mihai Stoica după 3-1 cu Inter d’Escaldes: “Toate au o limită”
Citește și