Dan Petrescu, descumpănit după Farul – CFR Cluj 1-0: „Nu e anul nostru!”

Cosmin Olteanu Publicat: 22 aprilie 2023, 23:21

Comentarii
Dan Petrescu, descumpănit după Farul – CFR Cluj 1-0: Nu e anul nostru!”

Dan Petrescu într-o conferinţă de presă / Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Dan Petrescu s-a arătat descumpănit după Farul – CFR Cluj 1-0, partidă care a contat pentru etapa a 5-a din play-off-ul Ligii 1. În acest moment, formația ardeleană se află pe locul 2, cu 38 de puncte obținute.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Unicul gol al partidei a fost marcat de Adrian Mazilu, după o fază „fulger” făcută de băieții lui Gică Hagi.

Dan Petrescu, descumpănit după Farul – CFR Cluj 1-0

„Bursucul” s-a declarat afectat de înfrângerea suferită de echipa sa și i-a felicitat pe cei de la Farul, considerând că victoria, pe care au obținut-o, a fost meritată.

„E prima înfrângere în play-off. Suntem toți foarte supărați. A fost o primă repriză echilbrată, dar a doua repriză au început-o ei mai bine. Iar nu ne-au ajutat liniile, orice decizie VAR se ia, e împotriva noastră. Nu e anul nostru. Nu vreau să comentez dacă a fost sau nu.

Cred că Farul a meritat victoria. Nu am ce să le reproșez băieților mei. E clar că Farul este favorită la câștigarea campionatului. Trebuie să ne concentrăm sută la sută la jocul din Cupă.

Reclamă
Reclamă

A fost o greșeală în lant. Braun a crezut că este ofsaid și s-a adeverit că nu a fost. De mult nu am mai luat un gol atât de ușor. Daca pierdem, este normal să-mi reproșez foarte multe. Cand nu-i ai pe Deac și Camora, nu e ușor. Nu avem de unde să scoatem alți jucători, pentru că nu avem alții. E o bătaie pentru primele trei locuri”, a declarat Dan Petrescu, la finalul meciului cu Farul, pentru digsport.ro.

Echipele de start de la Farul – CFR Cluj:

Farul: Aioani – Kiki, Larie (cpt.), M. Popescu, Borza – Artean, Nedelcu, Băluță – Mazilu, L. Munteanu, Grameni.

Reclamă

CFR Cluj: Scuffet – Manea, Yuri, Burcă (cpt.), Braun – Boateng, Muhar, Cvek – Petrila, Janga, Krasniqi.

Cristi Manea: „Trebuie să nu ne mai găsim scuze!”

„Mergem mai departe și sperăm să câștigăm meciurile următoare. Eu cred că un rezultat de egalitate era echitabil. Noi dăm sută la sută și la antrenamente. Așa se întâmplă, nu îți iese mereu. a

Am luat un gol foarte ușor. Se poate întâmpla… asta este, mergem înainte. Nu cred că au știut să ne blocheze să nu avem faze fixe. Pur și simplu nu am avut. Noi suntem niște jucători cu experiență.

Se simte că ne-au lipsit câțiva jucători. Trebuie să mergem la următoareale meciuri și să nu ne mai găsim scuze, pentru că mai este o șansă”, a spus și Cristi Manea, fundașul CFR-ului.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Merită Istvan Kovacs să arbitreze finala Cupei Mondiale?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:05 22 iun.

Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic

0:01 22 iun.

Ofertă pentru Edi Iordănescu! Unde este dorit fostul selecționer după ce a refuzat CFR-ul

23:55

VIDEOBelgia – Iran 0-0. De Bruyne şi Lukaku, din nou sub aşteptări! Portarii au strălucit

23:45

Universitatea Craiova, victorie la scor în primul amical al verii! U Cluj, eşec surprinzător

23:40

Kylian Mbappe nu a stat pe gânduri când a fost întrebat care e cel mai bun fotbalist din lume. Răspunsul dat de starul francez

23:30

Lamine Yamal, savuros după ce a înscris primul său gol la World Cup. Ce făcea starul la precedentul Mondial

1 Moment controversat în startul meciului istoric arbitrat de Istvan Kovacs la Mondial. Japonia a cerut penalty 2 Cele mai dure reacții, după debutul lui Istvan Kovacs la Cupa Mondială: „Concediați-l” 3 Suma cu care s-a ales Istvan Kovacs după ce a arbitrat meciul 1.000 din istoria Cupei Mondiale 4 Primul 10 de la Cupa Mondială! Cea mai mare notă de la turneul final după o prestație istorică 5 Leo Messi, negocieri pentru revenirea în tricoul Barcelonei! Totul s-ar putea petrece după Cupa Mondială 6 VideoIstvan Kovacs, ce onoare pentru România! Prezent la meciul 1000 de la Campionatul Mondial
Citește și