Închide meniul

Dan Petrescu, discurs furios după Petrolul – CFR Cluj 2-5: “Nu ştiu de ce mai avem VAR. O să ne curăţăm dacă luăm goluri!” Mesaj tăios pentru conducere

Valentin Pîrcălabu Publicat: 27 februarie 2023, 22:29

Dan Petrescu, discurs furios după Petrolul – CFR Cluj 2-5: Nu ştiu de ce mai avem VAR. O să ne curăţăm dacă luăm goluri! Mesaj tăios pentru conducere

Dan Petrescu, nervos în timpul unui meci / Hepta

Dan Petrescu a avut un discurs furios după Petrolul – CFR Cluj 2-5, partidă în care echipa sa a primit două goluri. CFR Cluj s-a impus cu 5-2 în deplasarea de la Petrolul şi s-a apropiat la 2 puncte de liderul Farul.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dan Petrescu a fost extrem de nemulţumit de faptul că echipa sa a primit două goluri, dar şi de faptul că nu a primit penalty, deşi a arbitrul a fost chemat să revadă faza. Petrescu a avut un mesaj şi pentru conducerea clubului să iasă şi să explice situaţia lui Malele. Antrenorul campioanei a fost extrem de nemulţumit şi din cauza programului.

Dan Petrescu, discurs furios după Petrolul – CFR Cluj 2-5

“Mă bucur că am marcat cinci goluri, puteam să marcăm și mai multe. Am întâlnit un adversar foarte bine organizat, care ne-a pus probleme. Păcat că n-am primit penalty! E a doua oară când primim penalty la VAR, dar arbitrul de centru nu ne dă penalty. Eu nu mai înțeleg nimic cu VAR-ul! De ce l-am mai adus? Dacă e penalty de la VAR, de ce nu-l primim? Eu n-am mai văzut așa ceva nicăieri în lume. Bine că n-a influențat scorul. Dacă influența scorul, nu era bine pentru echipa mea, nu era bine pentru nimeni. Sunt supărat că Birligea s-a accidentat, Malele a dispărut. Adică s-a accidentat. Plătim pentru dubla cu Lazio.

I-am zis lui Birligea că dă gol şi s-a rupt după. Întrebaţi conducătorii de Malele, că eu sunt antrenor şi nu ştiu. Să vă spună ei. E a nu știu câta ruptură de când vine la CFR Cluj, l-am dus peste tot, a făcut o mie de analize, degeaba. Malele s-a accidentat, a dispărut și el. Avem puține soluții, nu știu ce o să facem în continuare. (…)Cei din club ar trebui să povestească, eu nu știu ce se întâmplă cu Malele, n-a mai venit la antrenamente.

Ne așteaptă un meci foarte greu cu o echipă care se odihnește de șapte zile. Plătim prețul pentru meciul cu Lazio. Dacă luăm două goluri într-un astfel de meci, înseamnă că nu luăm campionatul,. O să ne curățăm! Parcă nu eram pe teren, ne plimbam! Eu nu înţeleg cum a fost făcută programarea, noi două zile, ei şapte zile“, a spus Dan Petrescu la digisport.ro.

Reclamă
Reclamă

Ciprian Deac le dă peste nas contestatarilor după Petrolul – CFR Cluj 2-5

Ciprian Deac le dă peste nas contestatarilor după Petrolul – CFR Cluj 2-5! Campioana României s-a impus într-o manieră categorică în fața celor de la Petrolul, în etapa a 27-a a Ligii 1.

„Sincer, când am ajuns la stadion și am văzut terenul, mi-a fost frică. E bine că am marcat. Nu mi-am propus niciodată să dau un anumit număr de goluri sau de pase.

Încerc să-mi ajut echipa. Mai degrabă sunt un muncitor, decăt un jucător care cântă la pian. Nu avem un Messi în echipă, cred că noi formăm o echipă.

Reclamă

După cum vedeți și dumneavoastră, aici, după o înfrângere, parcă s-a terminat totul. Se mai întâmplă și accidente. E bine că nu a fost un scor la limită sau să influențeze. La 5-2, nu cred că mai putem vorbi de arbitraj.

Nu putem zice că suntem o echipă care ne apărăm, din moment ce avem foarte multe goluri marcate. Avem o echipă matură, care, dacă marchează, încearcă să conserve rezultatul.

De trei ani, tot asta aud din tribună, numai: «Pensionarule! Lasă-te!». Sunt obișnuit, dar sunt primul care voi ridica mâna când voi simți ca nu mai pot”, a declarat Ciprian Deac, la finalul partidei cu Petrolul, pentru digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce pronostic dai pentru Austria - România?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:55 5 iun.

Franța a încasat 5 goluri într-un meci oficial după o pauză de 57 de ani! Festival de reușite în Nations League

23:46 5 iun.

Avertisment pentru Cristi Chivu: “Poate pleca până în decembrie” Dezvăluiri dure din vestiarul lui Inter

23:44 5 iun.

Spania – Franța 5-4! Semifinală „nebună” în Nations League. „Furia Roja”, duel cu Portugalia în ultimul act

23:13 5 iun.

Italienii au anunțat prima decizie a lui Cristi Chivu la Inter! Ce se va întâmpla începând cu primul meci

23:13 5 iun.

Cristi Chivu, criticat pentru plecarea la Inter! Presa din Parma a reacţionat dur: “Lasă un gust amar”

22:47 5 iun.

Gigi Becali, lăudat de Mircea Lucescu după ce l-a transferat pe Denis Alibec la FCSB: “Vă divulg ce mi-a spus!”

1 „Am câștigat. Eu sunt Steaua”. Florin Talpan a anunțat victoria „militarilor” în procesul pentru palmares cu FCSB 2 Gigi Becali a anunțat transferul lui Dennis Politic la FCSB: „Azi semnăm”. Suma plătită către Dinamo 3 BREAKING NEWSCristi Chivu semnează cu Inter! Gazzetta dello Sport: “Contract pe 2 ani!” 4 Mihai Stoica a dezvăluit ce jucători vor pleca de la FCSB: “E mai uşor să accepte”. Două reveniri anunţate 5 Novak Djokovic l-a învins pe Zverev şi s-a calificat în semifinale la Roland Garros. Duel de vis cu Jannik Sinner 6 Gigi Becali, reacție fermă după decizia în procesul pentru palmares cu CSA Steaua: „Mi l-au dat moștenire”
Citește și