Închide meniul

Dan Petrescu l-a întrerupt pe Adrian Mutu în timpul interviului, după Rapid – CFR Cluj 3-1!

Cosmin Olteanu Publicat: 2 mai 2023, 0:03

Reclamă
Dan Petrescu l-a întrerupt pe Adrian Mutu în timpul interviului, după Rapid – CFR Cluj 3-1!

Adrian Mutu și Dan Petrescu / captură digisport.ro.

Dan Petrescu l-a întrerupt pe Adrian Mutu în timpul interviului, după Rapid – CFR Cluj 3-1, meci care a contat pentru etapa a 6-a din play-off-ul Ligii 1!

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dan Petrescu a plecat imediat la vestiare, după ultimul fluier al meciului, fără să-l salute pe omologul său de la Rapid, Adrian Mutu.

Dan Petrescu l-a întrerupt pe Adrian Mutu în timpul interviului, după Rapid – CFR Cluj 3-1

Vizibil nervos după prestația echipei sale, Dan Petrescu s-a dus direct la vestiar, la finalul meciului, fără să mai dea mâna cu Adrian Mutu.

Însă, în timp ce Adrian Mutu se afla la flash-interviu, antrenorul campioanei României a întrerupt dialogul pentru a se revanșa, luându-l în brațe pe „Briliant”.

În acest moment, CFR Cluj se află pe locul 3 din play-off-ul Ligii 1, cu 38 de puncte obținute, la cinci lungimi în spatele liderului Farul Constanța.

Reclamă
Reclamă

Ce a spus Adrian Mutu după Rapid – CFR Cluj 3-1

„Așa este fotbalul. Nu mă aștept la nimic din partea nimănui, doar îmi fac treaba. Cred că am fost puțin influențați și de acel penalty acordat rapid. Cred că am făcut un meci extraordinar în această seară.

Ne-am apărat foarte bine în repriza a doua în fața unei echipe care stă foarte bine fizic. Am terminat cu bine. Este o seară foarte bună. Mă bucură atitudinea băieților. Am muncit foarte bine și în această săptămână, după un rezultat foarte bun pentru noi.

Am intrat bine, conectați. Vom încerca să câștigăm cu toate echipele pentru noi, pentru a acumula experiență. Suntem la Rapid și presiunea e mare. Mă bucur că astăzi am reușit să-i bucuram (n.r. pe fani). Ați văzut că astăzi mi-au scandat numele.

Reclamă

El (n.r. Marko Dugandzic) este un jucător foarte bun în ansamblu pentru că muncește foarte mult pentru echipă. Ceea ce i-am dat eu este liniștea, l-am învățat și anumite mișcări pe care să le facă. Cred că a înțeles, 19 de goluri sunt multe, dar putea să aibă și mai multe goluri dacă nu rata penalty-uri (n.r. râde).

Puneți-vă și în pielea lui Dan… de cinci ani câștigi campionatul, iar acum când începe să scârțâie… Eu cred că Rapid a jucat astăzi foarte bine, a avut o seară formidabilă.

Trebuie să rămânem cu picioarele pe pământ. Sper ca și la următorul meci să obținem o victorie. În ultimul timp, ne-am tot întâlnit cu ei (n.r. Farul) și ne-am duelat”, a declarat Adrian Mutu, la finalul meciului cu CFR Cluj, pentru digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:54

PSG şi Barcelona au tremurat, dar s-au calificat în semifinalele Champions League! Dramatism total în sferturi

23:36

UPDATESerhou Guirassy a scris istorie pentru Dortmund! I-a depăşit pe Lewadowski şi Haaland contra Barcelonei

23:32

Aston Villa, două goluri în trei minute cu PSG. Execuţii de senzaţie ale englezilor

23:10

„Sper să nu ratez trofeul”. Cosmin Olăroiu, după calificarea lui Al Sharjah în finala Ligii Campionilor Asiei 2

22:43

Şeful Formulei 1, veşti proaste pentru fani! Ce circuit riscă să iasă din calendar: „Din ce în ce mai dificil”

22:41

Veste uriaşă pentru Dinamo. Se va semna contractul pentru noul stadion din Ştefan cel Mare

1 Echipa din Liga 1 care vrea să-l transfere pe Marius Ştefănescu. Cât cere Gigi Becali în schimbul lui 2 Sorin Cârţu cere ca Florin Tănase şi Ştefan Târnovanu să fie chemaţi la Comisii: „Astea ce înseamnă?” 3 Marius Şumudică, scandal cu Elias Charalambous: „Nişte mizerii! Să-şi ceară scuze” 4 VideoAl Sharjah, echipa lui Cosmin Olăroiu, a întors dramatic soarta semifinalei Ligii Campionilor Asiei 2 5 Gigi Becali, dialog incredibil cu Marius Şumudică: „Eşti arbitru? / Poate fac herpes” 6 „De ce naiba să mă retrag?” Constantin Budescu îl acuză pe Ilie Stan: „Am înţeles că a făcut aşa şi cu alţii”
Citește și