Dan Şucu şi Victor Angelescu, „împietriţi” după ce Rapid a luat două goluri în primele 8 minute

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 6.04.2024, 21:02

Daniel Bîrligea a reuşit o dublă de senzaţie

Captură OrangeSport

Dan Şucu şi Victor Angelescu au rămas „împietriţi” după ce Rapid a luat două goluri în primele 8 minute. Ardelenii au acut un start de meci fabulos în Giuleşti.

CFR Cluj a început fantastic derby-ul cu Rapid. A marcat de două ori în primele 8 etape prin Daniel Bîrligea. Atacantul ardelenilor a marcat în minutele 4 şi 8.

La scurt timp după ce Daniel Bîrligea a marcat al doilea gol, camerele TV i-au surprins în tribune pe cei doi acţionari ai Rapidului. Dan Şucu şi Victor Angelescu erau pur şi simplu „împietriţi” şi nu îşi explicau ce se întâmplă. (VEZI IMAGINI ÎN GALERIA FOTO CU DAN ŞUCU ŞI VICTOR ANGELESCU)

Marius Șumudică, atac direct la adresa lui Cristiano Bergodi

Marius Șumudică a lansat un atac direct la adresa lui Cristiano Bergodi, actualul antrenor al celor de la Rapid. „Șumi” a vorbit despre situația de la echipa giuleșteană și nu a ratat ocazia de a-l taxa pe italian.

În momentul de față, Rapid este la 10 puncte de liderul FCSB, dar și eliminată, încă din faza grupelor, din Cupa României. Acest lucruri îl nemulțumesc pe „Șumi”, care a spus lucrurilor pe nume atunci când a vorbit despre Bergodi.

Marius Șumudică este de părere că Bergodi a eșuat la Rapid, în ceea ce privește eliminarea din Cupa României. Acesta a spus și că meciul care i-a „îngropat” pe giuleșteni a fost pe Ghencea, împotriva marii rivale, CSA Steaua.

„La rele trec doar eliminarea din Cupă, care este pentru mine o palmă mare dată Rapidului. Să te scoată CSA-ul în Ghencea din Cupă pentru mine este este inacceptabil”, a spus Marius Șumudică, potrivit gsp.ro.

De asemenea, acesta a vorbit și despre partida cu Farul Constanța, care a fost pierdută de Rapid, în Giulești. După meciul respectiv, Cristiano Bergodi a spus că meciul a fost unul greu, pentru că fanii nu și-au susținut favoriții, din cauza arestării lui Liviu Ungurean.

„L-am văzut dezamăgit că, vezi doamne, suporterii n-au susținut echipa. În momentul în care, ca antrenor, vii și spui lucrurile astea un pic, îți cauți alibi. Că suporteri n-au fost alături de echipă… El n-are nevoie de lucrul ăsta”, a mai spus „Șumi”.

Va câştiga Răzvan Lucescu titlul în Grecia?

16:58 FotoRevenire de senzaţie a unuia dintre „Rockefellerii României”! Decizia importantă luată de milionarul român 16:50 VIDEOSantiago Ramos, pole position în Cursa de Formula 3 de la Imola (duminică, 09:30, AntenaPLAY). Sprintul e sâmbătă, de la 11:05 16:32 Edi Iordănescu a anunțat lotul preliminar de stranieri pentru amicalele din iunie! România – Liechtenstein va fi LIVE pe Antena 1 16:28 VideoAlexandra Tudor prezintă AntenaSport Update! Cele mai tari ştiri ale zilei de 17 mai 15:42 „Ziua în care s-a făcut dreptate!” CSA Steaua a pus tunurile pe FCSB după răspunsul primit de la Curtea de Apel 15:30 LIVE VIDEOA doua sesiune de antrenamente a Marelui Premiu de la Imola e ACUM în AntenaPLAY. Cursa e pe Antena 1, duminică, de la ora 16:00 15:27 Gică Hagi, reacţie categorică despre interesul lui CFR Cluj pentru Adrian Mazilu: „Eu aşa cred” 15:22 Robin Van Persie a devenit antrenor principal! A semnat cu Heerenveen, din prima ligă a Olandei 14:46 FotoCe fac, în fiecare zi, milionarul Dan Şucu şi soţia lui cu 13 ani mai tânără: „Suntem suflete pereche!” 14:35 „Se simt lezați, dar dacă pică nocturna…” Marius Șumudică, derapaj rasist la adresa fanilor FCSB! Vezi toate știrile

10 lucruri interesante despre femeia Gemeni. Astrele o favorizează în plan amoros

Când ești cea mai norocoasă persoană din lume. Află anul, luna și ziua în care astrele sunt de partea ta