Închide meniul
Foto

Dan Şucu, şocat de înfrângerea Rapidului cu Petrolul! Zâmbitor la început, stană de piatră la final

Alex Masgras Publicat: 14 august 2023, 0:25

Comentarii
Dan Şucu, şocat de înfrângerea Rapidului cu Petrolul! Zâmbitor la început, stană de piatră la final

Captură Orange Sport

Dan Şucu, şocat de înfrângerea Rapidului cu Petrolul! Giuleştenii au pierdut meciul cu “lupii galbeni” de pe teren propriu, scor 0-2, în derby-ul etapei a cincea din Liga 1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ambele goluri ale oaspeţilor au fost autogolurile elevilor lui Cristiano Bergodi. Primul ghinionist a fost Răzvan Oaidă în minutul 63, atunci când mingea deviată de Paul Papp l-a lovit, după care a intrat în poarta apărată de Horaţiu Moldovan. În prelungiri, atunci când giuleştenii căutau cu disperare egalarea, Borja Valle nu a comunicat cu Horaţiu Moldovan şi a „reuşit” al doilea autogol. După acest meci, Rapid rămâne fără victorie în Giuleşti în actualul sezon.

Dan Şucu, şocat de înfrângerea Rapidului cu Petrolul! Diferenţă uriaşă între debutul şi finalul partidei

Dan Şucu, patronul Rapidului, a fost şocat de rezultatul final al partidei din Giuleşti. După fluierul final al lui Andrei Chivulete, patronul giuleştenilor a fost surprins de camerele de luat vederi alături de soţia sa, în timp ce a rămas minute bune pe scaun, privind în îndepărtare, încercând să găsească o explicaţie pentru înfrângerea echipei sale.

Imaginile de la finalul meciului sunt în contrast cu cele dinaintea fluierului de start, atunci când Dan Şucu era plin de optimism înaintea duelului cu Petrolul Ploieşti. (VEZI ÎN GALERIA FOTO)

Haos în Giuleşti, după Rapid – Petrolul 0-2. Fanii Rapidului au luat foc după autogolul marcat de Borja Valle. Aceştia au cerut demisii şi l-au înjurat pe Daniel Niculae.

Rapid a rămas fără victorie pe teren propiu în acest sezon. Partida cu Petrolul a fost un adevărat coşmar pentru rapidişti. Echipa lui Bergodi a fost învinsă de două autogoluri.

Reclamă
Reclamă

Fanii şi-a pierdut răbdarea după autogolul incredibil al lui Borja Valle. „Ruşine! Ruşine să vă fie!” sau „Plecaţi cu toţii” – au fost scandările fanilor furioşi. La un moment, fanii au început să îl înjure pe preşedintele Rapidului, Daniel Niculae.

După acest meci, Petrolul a depăşit-o pe Rapid în clasament, ajungând pe locul 5, cu 8 puncte. Giuleştenii au rămas pentru moment pe locul 11, cu 5 puncte în primele 5 etape. Mai mult, echipa lui Cristiano Bergodi nu a reuşit în cele trei etape disputate în Giuleşti să obţină vreo victorie. Meciurile cu Sepsi şi FC Botoşani s-au încheiat la egalitate, înainte de înfrângerea de duminică cu Petrolul.

Mircea Lucescu, în tribune la Rapid – Petrolul

Mircea Lucescu a fost în tribune la Rapid – Petrolul. Antrenorul celor de la Dinamo Kiev s-a întreţinut minute bune cu Dan Şucu, acţionatul majoritar al celor de la Rapid. Mircea Lucescu va reveni în Giuleşti, atunci când Dinamo Kiev va juca în turul al treilea preliminar din Conference League meciul cu Aris Salonic.

Reclamă

Mircea Lucescu nu a fost singurul VIP prezent în tribună la Rapid – Petrolul. Mihai Stoichiţă a stat alături de Anghel Iordănescu. Galeriile celor două rivale au făcut spectacol în peluze.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Denis Drăguş o pierdere mare pentru România pentru meciul cu Turcia?
Loading ... Loading ...
Citește și:
17:28
Tottenham – Manchester City LIVE SCORE (18:30). Radu Drăgușin este titularul surpriză al lui Thomas Frank
17:26
Andrei Rațiu i-a provocat o criză de nervi lui Vinicius, în Real Madrid – Rayo 2-1. Nota primită de fundașul român
17:19
Șase milioane de euro pentru Umit Akdag! Ce club insistă pentru transferul acestuia
17:09
Real Madrid – Rayo Vallecano 2-1. Victorie dramatică pentru „los blancos”. Kylian Mbappe, erou pe ”Bernabeu”
16:51
Dănuț Lupu a exclus două echipe din lupta la titlu și a numit favorita: „Are un lot complet”
16:35
Andrei Rațiu, ratare uluitoare pe ”Bernabeu” în meciul cu Real Madrid! Românul, aproape de golul carierei
1 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Plecare de la Manchester City 2 Românul celebru cu salariu la stat de 36.800 de euro pe lună! “Ce vă mai place să le numărați banii altora” 3 Ce lovitură dă Gigi Becali pe piaţa transferurilor! Jucătorul calificat la World Cup 2026 vine la FCSB 4 FCSB transferă un atacant brazilian. Vine să se bată cu Bîrligea pentru postul de titular! 5 EXCLUSIVJucătorul pentru care Gigi Becali n-a vrut să plăteacă 400.000 de euro a semnat 6 Un club uriaş din Europa îl transferă pe Benzema. Francezul va avea un salariu de 20 de milioane de euro!
Citește și