Închide meniul

Rapid – Petrolul 0-2! “Ruşine! Ruşine să vă fie!” Haos în Giuleşti! Daniel Niculae, înjurat de fani: “Plecaţi cu toţii”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 13 august 2023, 23:40

Comentarii
Rapid – Petrolul 0-2! Ruşine! Ruşine să vă fie! Haos în Giuleşti! Daniel Niculae, înjurat de fani: Plecaţi cu toţii

Haos în Giuleşti, după Rapid - Petrolul 0-2

Haos în Giuleşti, după Rapid – Petrolul 0-2. Fanii Rapidului au luat foc după autogolul marcat de Borja Valle. Aceştia au cerut demisii şi l-au înjurat pe Daniel Niculae.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Rapid a rămas fără victorie pe teren propiu în acest sezon. Partida cu Petrolul a fost un adevărat coşmar pentru rapidişti. Echipa lui Bergodi a fost învinsă de două autogoluri.

Haos în Giuleşti, după Rapid – Petrolul 0-2! “Ruşine! Ruşine să vă fie!” Daniel Niculae, înjurat de fani: “Plecaţi cu toţii”

Fanii şi-a pierdut răbdarea după autogolul incredibil al lui Borja Valle. “Ruşine! Ruşine să vă fie!” sau “Plecaţi cu toţii” – au fost scandările fanilor furioşi. La un moment, fanii au început să îl înjure pe preşedintele Rapidului, Daniel Niculae.

Răzvan Oaidă, ratare uriaşă în Rapid – Petrolul 0-2! Mijlocaşul a fost blocat incredibil de Zima

Răzvan Oaidă, ratare uriaşă în Rapid – Petrolul. Mijlocaşul ajuns în această vară în Giuleşti a avut şansa de a deschide scorul în derby-ul cu „lupii galbeni”, dar a ratat incredibil din câţiva metri. Zima, portarul celor de la Petrolul Ploieşti, a reuşit să respingă şutul din interiorul careului de şase metri al fostului jucător de la FCSB. Rapid şi Petrolul se întâlnesc în derby-ul etapei cu numărul 5 din Liga 1.

Din nefericire pentru Răzvan Oaidă, pe lângă ratarea uriaşă, mijlocaşul a fost şi autorul autogolului care i-a adus în avantaj pe „lupii galbeni”.

Reclamă
Reclamă

Răzvan Oaidă a ajuns la Rapid în această vară, el semnând un contract valabil pe următoarele două sezoane cu formaţia din Giuleşti. Cotat la 550.000 de euro pe transfermarkt.com, mijlocaşul a evoluat în ultimele patru sezoane la FCSB, echipă de care s-a despărţit la finalul sezonului trecut. El a ajuns la Rapid din postura de jucător liber de contract.

Mircea Lucescu, în tribune la Rapid – Petrolul

Mircea Lucescu se află în tribune la Rapid – Petrolul. Antrenorul celor de la Dinamo Kiev s-a întreţinut minute bune cu Dan Şucu, acţionatul majoritar al celor de la Rapid. Mircea Lucescu va reveni în Giuleşti, atunci când Dinamo Kiev va juca în turul al treilea preliminar din Conference League meciul cu Aris Salonic.

Mircea Lucescu nu a fost singurul VIP prezent în tribună la Rapid – Petrolul. Mihai Stoichiţă a stat alături de Anghel Iordănescu. Galeriile celor două rivale au făcut spectacol în peluze.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

A fost eliminat prea uşor Ştefan Târnovanu, în FCSB - Farul?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:16 29 iul.
Reacţia lui Mihai Rotaru după victoria dramatică a echipei sale! Ce a spus despre Mirel Rădoi, care l-a atacat
0:06 29 iul.
“Trebuie să ne lăsăm de fotbal!” Alex Chipciu, semnal de alarmă după Universitatea Craiova – U Cluj: “Ăsta e nivelul”
0:00 29 iul.
După Gabriela Ruse, Sorana Cîrstea a fost eliminată şi ea în primul tur la Montreal!
23:53
“Nu suntem suficient de înfometaţi” Reacţia eroului oltenilor, Al Hamlawi, după ce a reuşit o dublă cu U Cluj!
23:30
Universitatea Craiova – U Cluj 2-1. Oltenii au obţinut o victorie dramatică, printr-o “dublă” a lui Al Hamlawi
23:16
Situaţie incredibilă la Universitatea Craiova – U Cluj! Echipa lui Mirel Rădoi a evoluat cu 12 jucători!
1 “Mi-a spus să joc fotbal, i-am zis «păi ce, joc handbal?»”. Alexandru Musi, revoltat după Oțelul – Dinamo 2 Gigi Becali pregăteşte lovitura verii! Vrea să aducă doi jucători la FCSB. Condiţia pentru a face mutarea 3 “S-a prăbuşit” Ce a scris presa chineză despre Pan Zhanle şi David Popovici după seriile de la 200 m liber! 4 David Popovici, debut în forţă la Mondialele de Natație. Românul, cel mai bun timp în serii la 200 m liber 5 Cum l-a putut numi Gigi Becali pe Andrei Cordea, după ce a semnat cu CFR Cluj: “I-am zis lui Mihai Stoica” 6 Tensiuni imense după finalul partidei Oțelul – Dinamo: “Îți bați joc de noi” / “De ce să plec, că vrei tu”
Citește și