Închide meniul

Dat afară de Gigi Becali, Răzvan Oaidă ar putea ajunge la FC Botoşani. Anunţul făcut de Valeriu Iftime

Iulian Focșăneanu Publicat: 25 mai 2023, 18:14

Reclamă
Dat afară de Gigi Becali, Răzvan Oaidă ar putea ajunge la FC Botoşani. Anunţul făcut de Valeriu Iftime

Răzvan Oaidă a fost pe "lista neagră" a lui Gigi Becali

Dat afară de Gigi Becali, Răzvan Oaidă nu duce lipsă de oferte şi ar putea ajunge la FC Botoşani. Valeriu Iftime ar putea să îl readucă la echipă pe mijlocaşul pe care îl vindea la FCSB, în 2019, pentru 700.000 de euro.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Răzvan Oaidă a ajuns pe „lista neagră” a lui Gigi Becali, după ce roş-albaştrii au ratat titlul. Jucătorul în vârstă de 25 de ani a jucat în 34 de meciuri în acest sezon, în toate competiţiile, şi a oferit două pase decisive.

Dat afară de Gigi Becali, Răzvan Oaidă ar putea ajunge la FC Botoşani

Latifundiarul din Pipera nu era dispus să îl lase să plece liber de contract pe Oaidă şi a anunţat că vrea să obţină o sumă cuprinsă între 100.000 şi 200.000 de euro. A fost convins de jucător şi de agentul acestuia să „rupă” contractul fără pretenţii financiare.

Răzvan Oaidă ar putea reveni la FC Botoşani. Valeriu Iftime a recunoscut că îl doreşte. Mijlocaşul ar avea oferte şi de la alte echipe din Liga 1.

Oaidă e un jucător foarte bun, sunt sigur că pe noi ne-ar putea ajuta și că el și-ar putea revitaliza cariera la Botoșani. Acum nu știu exact dacă el vrea să vină la o echipă de nivelul nostru (n.r. – de ordin financiar).

Reclamă
Reclamă

O să vorbesc cu Marius (n.r. – Croitoru) despre situația lui, dar îl așteptăm cu brațele deschise”, a declarat Valeriu Iftime pentru prosport.ro.

La finalul anului trecut, Oaidă a primit critici dure de la patron. „Încerc să nu pun la suflet, să mă concentrez pe fotbal și atât. Trebuie să fim puternici”, spunea jucătorul imediat după ce a fost ameninţat că va fi dat afară de la clubul roş-albastru.

Primul jucător care a părăsit-o pe FCSB, după „finala” pierdută cu Farul, a fost Iulian Cristea. Şi Sorin Şerban va mai pleca, alături de alentin Creţu, Boban Nikolov, Deian Sorescu, Joonas Tamm şi Billel Omrani.

Reclamă

Gigi Becali s-a decis în privinţa lui Deian Sorescu

Gigi Becali s-a decis în privinţa lui Deian Sorescu, după ce FCSB a ratat titlul. Patronul roş-albaştrilor a declarat că nu îl va cumpăra definitiv pe internaţionalul român, iar acesta ar putea reveni la formaţia de care aparţine, Rakow.

Deian Sorescu a fost transferat de FCSB de la Rakow la începutul anului, sub formă de împrumut. Pentru a-l transfera definitiv, Gigi Becali trebuia să plătească suma de aproximativ 900.000 de euro.

Am luat decizia finală și i-am și transmis băiatului…deși cineva mi-a zis să stau și să mă gândesc mai bine la varianta transferului definitiv al lui Sorescu. Dar, până la urmă am hotărât că nu voi mai plăti polonezilor suma cerută de ei pentru transfer definitiv. Era pe undeva la 850.000 – 900.000 de euro. Nu o să dau atâția bani pentru că vreau să mă întind doar cât îmi permite plapuma. Am zis eu că o să ies la război cu avioane F16, dar nu pentru Sorescu.

Nu zic că băiatul nu ne-a ajutat în unele meciuri, dar în alte partide nu prea a fost ceea ce eu îmi doream de la el. Parcă zici că era aerian. Am eu alte piste pentru transferuri bune. Nu uitați că le-am promis suporterilor că la anul noi vom câștiga campionatul”, a declarat Gigi Becali.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
18:28

Sorin Cârţu cere ca Florin Tănase şi Ştefan Târnovanu să fie chemaţi la Comisii: „Astea ce înseamnă?”

18:25

Al Sharjah – Al Taawon LIVE VIDEO (19:00, AntenaPLAY). Cosmin Olăroiu luptă pentru finala Ligii Campionilor Asiei 2

18:25

EXCLUSIVOana Manea, mesaj de susţinere pentru „tricolore” după calificarea la Campionatul Mondial: „E mare lucru”

18:04

Jaqueline Cristian s-a calificat în optimi la Rouen! Românca a defilat pe zgura din Franţa

17:42

„De ce naiba să mă retrag?” Constantin Budescu îl acuză pe Ilie Stan: „Am înţeles că a făcut aşa şi cu alţii”

17:32

Marius Şumudică, anunţ despre fiul lui Dan Şucu: „Dacă voi rămâne la Rapid, îl voi debuta”

1 OUT de la Sepsi! Decizia luată de Laszlo Dioszegi după a 5-a înfrângere la rând a covăsnenilor 2 „Nu mai face, bă, firfirici!” Gigi Becali, semnal de alarmă uriaş pentru jucătorii de la FCSB: „Trebuie luptă” 3 Verdictul specialistului, după cea mai controversată fază din Universitatea Craiova – FCSB: „Trebuia eliminat” 4 Verdictul specialistului după faza controversată din meciul CFR Cluj – Rapid 1-1! 5 Gigi Becali a anunţat cine va juca vârf în FCSB – CFR! „Nu plătesc cauza lui Bîrligea. Ce? E Maradona?” 6 „L-au ameninţat pe Rădoi” Sorin Cârţu a răbufnit la adresa lui Feşnic, după Craiova – FCSB: „Parcă era un căţel”
Citește și