Bogdan Lobonț a luat o decizie incredibilă după venirea lui Neil Lennon la Rapid! Fostul portar, care i-a pregătit pe giuleșteni în play-off, a surprins pe toată lumea după ce a fost înlocuit de Dan Șucu.
Sub comanda lui Lobonț, Rapid a obținut o singură victorie în play-off, împotriva campioanei FCSB, care s-a deplasat în Giulești cu rezervele.
Decizie incredibilă luată de Bogdan Lobonț după venirea lui Neil Lennon la Rapid!
Date fiind rezultatele slabe înregistrate de echipă, Dan Șucu a decis înlocuirea lui Bogdan Lobonț din postura de antrenor principal și l-a adus pe Neil Lennon, un antrenor important din fotbalul scoțian.
Acum însă, potrivit informațiilor oferite de gsp.ro, Bogdan Lobonț va deveni antrenor secund la Rapid, din sezonul viitor. Decizia luată de fostul portar este cu adevărat uluitoare, având în vedere faptul că a fost implicat în mai multe conflicte cu jucătorii, în timpul mandatului său.
Poate cel mai grav incident din mandatul lui Lobonț a fost cel în care un jucător străin s-a răstit la el în vestiar și l-a acuzat că este „un zero” în materie de tactică.
De asemenea, în mandatul lui Lobonț au avut loc și mai multe momente tensionate la Rapid, care au fost surprinse de camerele TV.
În timpul meciului cu Farul, de la Ovidiu, Lobonț l-a înlocuit pe Krasniqi care nu a dorit să dea mâna cu antrenorul și a fost surprins, nervos pe bancă.
De asemenea, la meciul cu Universitatea Craiova, în care Paul Iacob a sărit la bătaie cu un suporter, Bogdan Lobonț a dorit să îi dea o mână de ajutor lui Cristi Săpunaru, care era întins pe gazon.
