Denis, pericol public în Petrolul – Farul! Alibec a reușit o dublă de vis la Ploiești. Golul al doilea, o bijuterie

Avatar photo

De Cosmin Cioboată
Publicat: 16 septembrie 2022, 21:57

Denis a fost pericol public în prima repriză a duelului Petrolul – Farul. Alibec a reușit o dublă fabuloasă în meciul de la Ploiești, în etapa a 11-a din Liga 1. Atacantul lui Gică Hagi continuă să aibă prestații excelente la formația din Constanța.

Denis Alibec, după un gol marcat pentru Farul

Denis Alibec, lăudat după Petrolul - Farul 1-3

Denis Alibec, după un gol marcat pentru Farul / Hepta

Farul a lovit de două ori în prima repriză a partidei cu Petrolul. Ambele goluri au fost marcate de Denis Alibec, internaționalul român adus în această vară la echipa de la Ovidiu.

Alibec a deschis scorul în minutul 11, cu un șut la colțul lung din interiorul careului. Fostul vârf de la FCSB a fost servit de Louis Munteanu, care a profitat de o dezorganizare în defensiva „lupilor galbeni”.

Denis Alibec a marcat în Petrolul – Farul / Captură Orangesport

Denis Alibec a ieșit din nou la rampă în minutul 35, când a reușit o execuție de senzație din colțul careului. Atacantul de 31 de ani a șutat puternic, de pe loc, la colțul lung, fără speranțe pentru portarul Vâlceanu.

Denis Alibec a marcat în Petrolul - Farul

Alibec a ajuns la 4 goluri înscrise pentru Farul în acest sezon. El a mai punctat în meciurile cu Voluntari, 2-1, și FCSB, 3-1.

Denis Alibec se simte excelent la Farul

Atacantul a revenit la echipa lui Gică Hagi în această vară, după ce i-a expirat contractul cu turcii de la Kayserispor.

700.000 de euro valorează Denis Alibec, conform transfermarkt.com.

Denis Alibec a exclus orice posibilă revenire la FCSB, după ce Nicolae Dică a dezvăluit că Gigi Becali l-a luat în vizor în această vară.

„Mi-am dat seama ca trebuie să slăbesc și să muncesc mult. Deocamdată de gândim la play-off, faptul că suntem pe primul loc ne dă încredere. Sper să ramânem sus cât mai sus.

Când joacă FCSB cu cineva, trebuie să ia pe cineva de la echipa adversă. Nu mă duc nicăieri. Este trecutul meu. Am trăit o perioadă frumoasă acolo, chiar dacă după s-a ruinat tot”, a spus Denis Alibec, după Farul – FCSB 3-1, conform digisport.ro.

21:21 Ionuţ Lupescu, reacţie genială în scandalul licenţelor de antrenori: „Gigi Becali are licența Pro de vreo 15 ani! Ce să-i mai zic?!” 20:47 Mesajul lui Florin Tănase pentru foştii săi colegi de la FCSB, înaintea derby-ului cu CFR Cluj: „Să câştige şi să rămână în lupta pentru titlu” 20:35 Helmut Duckadam, replică pentru Gigi Becali după ce a anunțat că îi lasă clubul FCSB: „El e antrenor și poate să facă schimbările mai bune!” 19:37 FotoSportiva care câştigă milioane de dolari la 20 de ani şi-a „speriat” fanii din întreaga lume: „Interzis!” Ce a apărut pe contul tinerei 19:32 Tom Brady, salariu de nabab ca analist TV! Va câștiga de 800 de ori mai mult decât Ilie Dumitrescu 19:21 Florin Prunea, dezvăluire savuroasă! Cum a fost refuzat de Steaua: „Aveam tricou cu Rapid! ‘Bă, băiatule, du-te, bă, acasă și vezi-ți de treaba ta!”” 19:09 S-a renunţat la acuzaţiile de viol şi agresiune sexuală împotriva lui Mason Greenwood! Jucătorul s-ar putea întoarce la Manchester United 19:03 Victor Becali, noi detalii despre transferul lui Alexi Pitu la Bordeaux: „Îl urmăreau de mult!” 18:17 Mihai Stoica, mesaj clar după transferul lui Rareş Ilie în Israel: „S-a văzut că nu poate juca la nivel!” 18:13 Răzvan Lucescu, întâmplare incredibilă cu patronul de la PAOK: „Am avut ședințe la 4 dimineața! M-a certat de m-a rupt!”