Închide meniul

Dinamo a anunţat oficial când se va reuni lotul echipei antrenate de Kopic! Meciurile amicale pe care “câinii” le vor disputa în Antalya

Bogdan Stănescu Publicat: 30 decembrie 2024, 11:21

Comentarii
Dinamo a anunţat oficial când se va reuni lotul echipei antrenate de Kopic! Meciurile amicale pe care câinii le vor disputa în Antalya

Jucătorii lui Dinamo se bucură în timpul unui meci / Profimedia Images

Dinamo se va reuni pe 2 ianuarie, urmând ca în data de 3 ianuarie echipa antrenată de croatul Zeljko Kopic să plece în Antalya, pentru cantonamentul de iarnă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În cantonamentul din Antalya, “câinii” vor disputa două meciuri amicale, cu echipa elveţiană FC Zurich, pe 8 ianuarie şi cu echipa sârbă Novi Pazar, pe 13 ianuarie.

Dinamo se reuneşte pe 2 ianuarie. “Câinii” pleacă pe 3 ianuarie în cantonamentul din Antalya

Cantonament iarnă 2024-2025

Băieții noștri se vor reuni la Săftica pe 2 ianuarie, urmând ca în perioada 3-14 ianuarie 2025 să se desfășoare cantonamentul programat în Antalya, Turcia.

În cadrul pregătirilor sunt prevăzute și două meciuri amicale pentru echipa noastră ⚪️🔴”, au transmis, pe Facebook, reprezentanţii clubului Dinamo.

Reclamă
Reclamă

Dinamo este una dintre revelaţiile acestui sezon. “Câinii” se află pe locul 3 în Liga 1 la finalul anului, cu 36 de puncte după 21 de partide disputate. Echipa antrenată de Zeljko Kopic e la doar un punct în spatele primelor două clasate, U Cluj şi FCSB.

Dinamo s-a salvat in extremis de la retrogradare sezonul trecut. “Câinii” au învins-o în ultima etapă, cu 2-0, pe UTA, dar au avut nevoie şi de jocul rezultatelor pentru a ajunge la baraj. Rezultatele din ultima etapă i-au ajutat pe “câini”, care au prins barajul cu Csikszereda. Echipa antrenată de Kopic a învins formaţia din Miercurea Ciuc cu scorul general de 2-0. Dennis Politic a reuşit o “dublă” în meciul tur, returul de la Miercurea Ciuc terminându-se la egalitate, 0-0.

Reclamă

„Unde o vedeți pe Dinamo în 2025?” Zeljko Kopic a dat răspunsul pe loc!

Zeljko Kopic a fost întrebat unde o vede pe Dinamo în anul 2025, iar tehnicianul a dat răspunsul pe loc. Croatul a vorbit deschis, în cadrul unui interviu exclusiv pentru AntenaSport.

Dinamo a avut un parcurs excelent în noul sezon din Liga 1. „Câinii” au încheiat anul 2024 pe locul al 3-lea, cu 36 de puncte obținute după 21 de meciuri jucate. Echipa lui Kopic este acum la doar un punct de primele două locuri, ocupate de U Cluj și FCSB.

Zeljko Kopic a transmis că obiectivul echipei sale este să se claseze între locurile 6 și 8, la finalul sezonului de Liga 1.

Totuși, antrenorul croat a recunoscut că rezultatele întregistrate de echipa sa, până în momentul de față, sunt mai bune decât cele la care se așteptau oamenii din conducere.

Totodată, acesta a vorbit și despre obiectivul pe următoarele sezoane și a transmis că Dinamo trebuie să își crească nivelul pentru a se califica în cupele europene, după ieșirea din insolvență.

(n.r. Unde o vedeți pe Dinamo în 2025?) Obiectivul nostru e să fim între locurile șase și opt. Să ne luptăm, pentru primele șase.

Pentru sezonul următor trebuie să creștem nivelul. Sper ca echipa să iasă din insolvență, iar, apoi, obiectivul o să fie lupta pentru competițiile europene.

Poate că acum suntem totuși cu un pas înaintea așteptărilor”, a spus Zeljko Kopic, pentru AntenaSport.

Nu în ultimul rând, Zeljko Kopic a transmis și un mesaj surprinzător și a transmis că, de când a preluat echipa, Dinamo are parte de susținere și din Croația!

Mulți oameni din Croația urmăresc Dinamo acum, mulți apreciază creșterea noastră”, a mai spus Kopic.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va fi titular de drept Ianis Hagi la Alanyaspor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
13:23
Portughezii, uluiţi de “româneasca” lui Gigi Becali! Articol în deschiderea site-ului A Bola despre Mario Tudose
13:08
Dan Şucu, lovitură decisivă pentru Gigi Becali! Leo Bolgado ajunge la Rapid, după ce a fost dorit de FCSB
12:56
Asia Express – lider de audiență cu prima ediție din acest sezon. Începe lupta pentru prima imunitate de pe Drumul Eroilor
12:44
“Va fi mult mai dificil”. Elias Charalambous, avertisment pentru “tricolorii” lui Lucescu înaintea meciului cu Cipru
12:35
Programul etapei a 10-a din Liga 1. Surpriză privind meciul FCSB-ului cu Botoşani
12:08
Suma infimă pentru care Rapid riscă să fie depunctată şi să primească interdicţie la transferuri. Noi tensiuni în Giuleşti
1 Scenariul pentru ca România să mai câştige grupa şi să se califice la World Cup 2026, după victoriile Austriei şi Bosniei 2 Virgiliu Postolachi pleacă de la CFR Cluj şi semnează cu o rivală 3 Carlos Alcaraz a câștigat US Open 2025! Succes în patru seturi în finala cu Jannik Sinner 4 Dinamo, tot mai aproape de transferul dorit de Zeljko Kopic. 700.000 de euro pentru un internațional român 5 Plecare de la Rapid în ultima zi de mercato! Fotbalistul va fi împrumutat a doua oară 6 Rapid, acord total cu Alin Fică! Ce urmează pentru ca transferul să fie realizat
Citește și