Discursul furibund al lui Laszlo Dioszegi la adresa jucătorilor săi! Patronului lui Sepsi i s-a făcut rău

Publicat: 26 aprilie 2025, 8:31

Comentarii
Discursul furibund al lui Laszlo Dioszegi la adresa jucătorilor săi! Patronului lui Sepsi i s-a făcut rău

Laszlo Dioszegi, în timpul unui interviu / Antena Sport

Laszlo Dioszegi a acuzat stări de rău după umilinţa cu Oţelul Galaţi. El nu a dat declaraţii imediat după partidă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

La miezul nopţii, patronul lui Sepsi şi-a făcut praf jucătorii într-un text scris în limba maghiară pe reţelele sociale. Ulterior, Dioszegi a ales să şteargă mesajul.

Sepsi e în pericol de retrogradare!

Vă mulțumesc pentru tot, dragi suporteri, voi meritați totul, dar despre echipă nu vreau să spun nimic! Pur și simplu nu am ce să spun despre voi, dar dacă credeți că puteți face orice cu acești suporteri minunați, atunci vă înșelați amarnic! Ar trebui să vă fie foarte rușine”, a scris Dioszegi, la miezul nopţii, pe reţelele sociale, ulterior ştergând mesajul, informează digisport.ro.

După 0-3 cu Oţelul, în faţa propriilor suporteri, Sepsi e pe locul 7 în play-out, poziţie care duce la barajul pentru rămânerea în prima ligă. Ea ar putea coborî chiar pe 8 dacă Botoşani nu va pierde cu lanterna clasamentului, Gloria Buzău. Covăsnenii mai au 3 meciuri de disputat în acest sezon, toate sub ameninţarea retrogradării.

Sepsi joacă în etapa următoare, în deplasare, cu Poli Iaşi. Ulterior va juca împotriva lui Botoşani, acasă, iar în ultima etapă o va întâlni pe Unirea Slobozia.

Reclamă
Reclamă

Dacă Poli Iaşi e aproape salvată de retrogradare, având 27 de puncte, Botoşani şi Unirea Slobozia sunt în duel direct cu Sepsi pentru evitarea retrogradării. Covăsnenii sunt în acest moment în pericol să retrogradeze direct, o situaţie la care nu se gândea nimeni înainte de startul play-out-ului. În play-out, Sepsi are un egal şi 5 înfrângeri.

Atunci când l-a numit antrenor la Sepsi pe fostul tehnician al Oţelului, Dorinel Munteanu, patronul covăsnenilor, Laszlo Dioszegi îi stabilea ca obiectiv un loc care să ducă la barajul pentru cupele europene. După umilinţa cu fosta lui echipă, Dorinel Munteanu transmitea că se gândeşte să plece de la Sepsi.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine ar trebui să formeze cuplul de fundaşi centrali la naţionala României pentru meciul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:35

Daniel Pancu, categoric după CFR Cluj – Rapid 1-0: „Mă gândesc doar la primul loc”

0:28

Iuliu Mureșan jubilează după CFR Cluj – Rapid 1-0. În ce context se va gândi la câștigarea titlului

0:12

Costel Gâlcă, sincer după CFR Cluj – Rapid 1-0: „N-am arătat bine din punct de vedere al inteligenței”

0:09

Alexandru Dobre, semnal de alarmă după CFR Cluj – Rapid 1-0: „Asta trebuie să facem”

0:03

Reacţia lui Petrila după ce Rapid a fost învinsă de fosta lui echipă! Ce a spus de convocarea la naţională

23:59 20 mart.

VIDEOEstrela Amadora – Casa Pia 4-0. Echipa lui Ianis Stoica, show total! Românul a scos un penalty

1 Florin Prunea, devastat după moartea fostului său coleg de la naţională: “Acum o săptămână m-a sunat” 2 Mirel Rădoi face primul transfer la FCSB! Gigi Becali îi dă salariu de 25.000 de euro pe lună 3 Nota primită de Istvan Kovacs în AS Roma – Bologna 3-4, după ce a acordat 2 penalty-uri: “Fără dubii” 4 BREAKING NEWSMircea Lucescu a anunţat lotul României pentru barajul crucial cu Turcia. Surprizele lui “Il Luce” 5 Ilie Dumitrescu a propus un titular la naţională, după Dinamo – Craiova 0-1: “Excelent” 6 S-au săturat de umilinţe! Ce a făcut galeria lui Dinamo la finalul meciului cu Craiova
Citește și