Închide meniul

Fanii au luat cu asalt casele de bilete, înainte de Rapid – Dinamo! Cozi interminabile la stadionul din Giulești

Viviana Moraru Publicat: 28 august 2023, 12:55

Reclamă
Fanii au luat cu asalt casele de bilete, înainte de Rapid – Dinamo! Cozi interminabile la stadionul din Giulești

Cozi interminabile la casele de bilete de la stadionul Giulești

Fanii au luat cu asalt casele de bilete, înaintea derby-ului dintre Rapid și Dinamo. Suporterii au format cozi interminabile la stadionul din Giulești, după ce biletele nu s-au pus în vânzare și online, ci doar fizic.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Rapid și Dinamo se duelează vineri, de la ora 21:30, într-un meci care se anunță unul „de foc”. Partida va fi în format live text, pe AS.ro.

Fanii au luat cu asalt casele de bilete, înainte de Rapid – Dinamo

Rapid a pus în vânzare astăzi biletele pentru derby-ul cu Dinamo. Tichetele se vor vinde doar la casele de bilete de la stadionul din Giulești, și nu în online.

Astfel, încă de la primele ore ale dimineții, în ciuda căldurii sufocante, suporterii au luat cu asalt casele de bilete de la stadionul de sub Grant. Fanii au format cozi interminabile, în jur de 200 fiind adunați la ora 11:00 la arena din Giulești.

Rapid a anunțat duminică faptul că nu se vor vinde online biletele pentru derby-ul cu Dinamo, iar fanii sunt nevoiți să meargă la casele de bilete.

Reclamă
Reclamă

„De la ora 12:00, se deschide casa de bilete de la Giulești, pentru toți rapidiștii care vor să își achiziționeze bilete pentru #RapidDinamo

Programul casei de bilete:
-luni – joi: 12:00 – 20:00
-vineri: 12:00 – 22:15

Vă reamintim că, deoarece este un meci special, biletele vor fi la vânzare doar la casa de bilete, nu și online. Vă mulțumim pentru înțelegere și ne vedem vineri, pe Giulești!”, au anunțat cei de la Rapid, pe contul oficial de Facebook.

Reclamă

Rapid și Dinamo se întâlnesc din nou în Liga 1, după o pauză de un an și jumătate. Ultimul meci direct a avut loc în martie 2022, fiind câștigat categoric de giuleșteni, cu scorul de 3-1. Dinamo a învins-o ultima dată pe rivală, în deplasare, în 2014, scor 3-0.

Cristi Săpunaru, cu gândul la derby-ul cu Dinamo după victoria cu FC U Craiova 1948

Cristi Săpunaru a declarat că Rapid nu are mult timp la dispoziţie să sărbătorească victoria cu FC U Craiova 1948, deoarece în runda următoare se va duela cu rivala Dinamo.

E o victorie meritată, am luat cele trei puncte. Ne vom bucura în seara această şi după ne gândim la meciul cu Dinamo. Mi-a centrat bine Petrila, am fost concentraţi. Ne-am dorit extrem de mult această victorie, s-a rupt blestemul în meciurile cu Craiova.

Toată lumea îşi doreşte ca Rapid să fie o echipă agresivă, care să câştige fiecare meci. Am luat cam uşor golurile, dar de fiecare dată când ajungeam în careul lor, aveam ocazii periculoase. Cel mai important e că am câştigat.

(N.r. despre Rrahmani şi Dugandzic) Sper să fie acerbă competiţia între cei doi, să luăm campionatul. Ne dorim să fim între primele trei echipe din campionat, următorul meci va fi unul important, cu Dinamo. Sperăm să luăm cele trei puncte.

Fanii au venit să ne susţină după meciurile catastrofale. Fără ei, n-aveam nicio şansă”, a declarat Cristi Săpunaru, la digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
1:28

VIDEOLos Angeles Clippers – Golden State Warriors 124-119, după un meci dramatic, cu prelungiri

23:58 13 apr.

Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct”

23:55 13 apr.

Lazio – Roma 1-1. Fiorentina – Parma 0-0. Ianis Hagi a marcat cu Aberdeen. Rezultatele zilei

23:49 13 apr.

Gigi Becali l-a făcut praf pe Horaţiu Feşnic: „Nu se poate aşa ceva. Nu cred că se va îndrepta”

23:37 13 apr.

„Arbitrajul a fost de partea lor, 100%” Ștefan Târnovanu, acuzații grave după 0-0 cu Universitatea Craiova

23:25 13 apr.

„Când? La încălzire?” Florin Tănase a făcut show după 0-0 cu Universitatea Craiova. A făcut praf arbitrajul

1 Gigi Becali a „distrus” doi jucători, după Universitatea Craiova – FCSB 0-0: „N-a contat / N-a câştigat niciun duel” 2 Motivul pentru care Mihaela Cambei ţine nemişcată în parcare maşina primită cadou de la Ion Ţiriac: „O văd în fiecare dimineaţă” 3 Final „de infarct” în Universitatea Craiova – FCSB! Mora a lovit bara în prelungiri! Oltenii și-au pus mâinile în cap 4 Decizia luată la FCSB, înainte de meciul crucial cu Universitatea Craiova. Cum va arăta primul 11 5 Ce spune Patrick Vieira despre plecarea de la Genoa lui Dan Şucu. E dorit de echipe importante 6 Noi dezvăluiri şocante din scandalul pariurilor din Italia! Radu Drăguşin, implicat în plata de 40.000 de euro
Citește și