FCSB, favorită la titlu! Gabi Balint: ”Categoric! Nu mă așteptam să piardă teren CFR Cluj în așa fel!”

Dragoș Vasile Publicat: 21 aprilie 2022, 8:20

Comentarii
FCSB, favorită la titlu! Gabi Balint: ”Categoric! Nu mă așteptam să piardă teren CFR Cluj în așa fel!”

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Gabi Balint nu are dubii când vine vorba de lupta la titlu din Liga 1. FCSB a învins campioana CFR Cluj la ea acasă, 1-0, iar fostul mare internațional este de părere că echipa lui Toni Petrea pornește cu prima șansă la câștigarea campionatului.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Octavian Popescu a relansat lupta la titlu chiar în Gruia, unde a decis derby-ul CFR Cluj – FCSB 0-1.

Gabi Balint crede că FCSB este favorită la titlu

Sincer, nu mă așteptam să piardă teren CFR în așa fel, în play-off. Sincer, nu mă așteptam. Cele mai mari șanse categoric le are FCSB-ul, sunt șanse reale. Craiova o văd mai greu, e o distanță de șase puncte, chiar dacă e în mare formă.

Dacă FCSB bate totul, câștigă campionatul. Are un elan clar. A intrat într-o formă deosebită. Poate CFR-ul nu i-a pus probleme, dar în defensivă a stat bine”, a declarat Gabi Balint, potrivit digisport.ro.

Mihai Stoica a analizat lupta pentru titlul din Liga 1

Mihai Stoica analizează șansele la titlu ale celor de la FCSB, după victora esențială, 1-0 cu CFR Cluj.

Reclamă
Reclamă

Vicecampioana are două deplasări de foc, la Farul și Universitatea Craiova, dar joacă finala cu CFR, pe teren propriu. Diferența dintre cele două a rămas de două puncte.

”Teoretic, noi avem deplasări mai grele, la Ovidiu și la Craiova. CFR joacă la Pitești și la Voluntari. Dar sesisez o vulnerabilitate crescândă la CFR. Și cred că orice echipă care tratează serios un meci cu ei are șanse să câștige în fața lor. Totuși, atât timp cât CFR e pe primul loc, tot ea are prima șansă la titlu, pentru că e campioană și la egalitate de puncte (n.r. – raportat la criteriul de departajare).

Noi avem meciuri complicate, iar FC Argeș joacă în Cupa României chiar înaintea meciului cu CFR. E posibil ca Prepeliță să dea șanse unor rezerve. Sunt multe necunoscute și n-are rost să ne hazardăm în pronosticuri.

Reclamă

Dar mă gândesc la un singur lucru. CFR avea opt puncte după înjumătățire, acum mai are doar două puncte avans. E posibil ca CFR să fie mai vulnerabilă decât în trecut”, a spus Mihai Stoica, la orangesport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Reușește Cristi Chivu să facă dubla campionat - Cupa Italiei cu Inter?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:05

Jucătorul care i-a dat gol României la EURO 2024 visează să devină campion mondial: “Avem şansa noastră”

23:57 5 mai

Câți bani a încasat Arsenal, după calificarea istorică în finala Champions League. „Tun” financiar dat de „tunari”

23:50 5 mai

Saka o duce pe Arsenal în finala UEFA Champions League după 20 de ani! Arsenal – Atletico Madrid 1-0

23:36 5 mai

Fază controversată în Arsenal – Atletico Madrid! Fanii, revoltaţi după ce spaniolii nu au primit penalty: “Jaf”

22:55 5 mai

“Nu are cum să fie şeful meu” Daniel Pancu, mesaj tranşant în pline discuţii despre plecarea la Rapid!

22:47 5 mai

„O mâzgălitură”. Detaliul observat de Giani Kiriță la nouă siglă a lui Dinamo: „Ce caută aia acolo?”

1 Șoc la CFR Cluj! Plecare din conducerea clubului: “Demisia am depus-o de ieri. Nu vreau să mă asociez cu ei” 2 Transferul oficial anunțat cu câteva ore înainte de Arsenal – Atletico! Clauză: 70 de milioane de euro 3 UPDATECum a votat Gigi Becali la moțiunea de cenzură împotriva Guvernului. Apariție rară în Parlamentul României 4 Mihai Stoica a anunțat decizia luată de Gigi Becali, în privința noului antrenor de la FCSB: „Cu el va vorbi. Suntem obligați” 5 Dumitru Dragomir, sfat pentru Dan Şucu! A numit antrenorul ideal pentru Rapid: “Îi dai 20.000 de euro” 6 FCSB își schimbă și ea sigla, după Dinamo. Anunțul lui Mihai Stoica: „Îmi place mult”
Citește și