Gestul făcut de Elias Charalambous, imediat după ce Florinel Coman a marcat în Universitatea Craiova – FCSB

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 28.01.2024, 21:43

Gestul făcut de Elias Charalambous, imediat după ce Florinel Coman a marcat în Universitatea Craiova - FCSB

Colaj Orangesport

Gestul făcut de Elias Charalambous, imediat după ce Florinel Coman a marcat în Universitatea Craiova – FCSB. Coman a marcat al 10-lea gol din acest sezon al Ligii 1, după ce s-a distrat cu toată apărarea Universităţii Craiova.

Florinel Coman a marcat al doilea gol al celor de la FCSB din derby-ul cu Universitatea Craiova, la capătul unui contraatac perfect. Alexandru Băluţă, cel mai înjurat jucător de pe Ion Oblemenco, a dat pasa decisivă.

Iediat după ce Florinel Coman a marcat, Elias Charalambous a fost surprins de camarele TV în timp ce săruta o iconiţă. De altfel, şi Florinel Coman şi-a făcut o cruce după ce s-a bucurat în faţa fanilor.

Verdictul specialistului la faza la care FCSB a primit penalty cu Universitatea Craiova

Verdictul specialistului la faza la care FCSB a primit penalty cu Universitatea Craiova. Marius Avram a dat verdictul la faza la care Marcel Bîrsan a acordat penalty. Marius Avram e de părere că a fost decizia corectă a fost cea de a acorda penalty pentru cei de la FCSB. Darius Olaru a transformat lovitura de pedeapsă şi a ajuns la 14 goluri marcate în acest sezon.

„Vorbim despre jucarea mingii cu mâna. Atinge în mod deliberat mingea cu mâna, prin mişcarea către mingea. Prin acea mişcare de sus în joc loveşte mingea cu braţul. Aici se referă la faptul că mâna loveşte mingea. El coboară braţul şi loveşte mingea. La aceasta se referă în mod deliberat. Este suficinent pentru arbitru să vadă mişcarea de sus în jos. Decizia corectă este cea luată de arbitru şi anume, lovitură de la 11 metri„, a pus Marius Avram la digisport.ro.

Decizie grea pentru Marcel Bîrsan în prelungirile primei reprize ale derby-ului Universitatea Craiova – FCSB! Zajkov a atins mingea cu mâna în careu, iar Bîrsan a mers să vadă faza pe ecran, după consultarea cu arbitrii din camera VAR.

După ce a urmărit faza pe ecranul de lângă gazon, Marcel Bîrsan a arătat punctul cu var. Darius Olaru a transformat fără probleme penalty-ul, iar „roş-albaştrii” au intrat la cabine în avantaj. Marcel Bîrsan a avut nevoie de mai multe minute până să ia decizia şi să arate punctul cu var.

Cine va câştiga Balonul de Aur 2024?

9:41 Mihai Stoica ştie de ce Dan Şucu nu a vrut să îl aducă pe Marius Şumudică la Rapid: „Discutăm despre un rapidist 100%” 9:11 „Îl are exemplu pe Tănase!” Verdictul lui Ilie Dumitrescu despre transferul lui Florinel Coman în Qatar 8:57 Xabi Alonso nu se opreşte după ce a intrat în istoria fotbalului cu Bayer Leverkusen: „Băieţii mei merită tripla” 8:46 FotoSingurul fiu al lui Nicolae Ceaușescu care mai e în viaţă, interviu rar! Discurs uimitor 8:30 Veşti proaste pentru FCSB şi Rapid! Anunţul făcut de Farul Constanţa în legătură cu Louis Munteanu” 8:22 „Aşa i-a promis lui Gigi!” Cum ar putea reveni Florin Tănase la FCSB! Mihai Stoica a făcut anunţul 0:17 Bayer Leverkusen, record FABULOS pentru istoria fotbalului. Gol în minutul 90+7 şi calificare în finala Europa League 0:00 Atalanta – Bayer Leverkusen este finala Europa League 2024! Olympiacos – Fiorentina, finala Conference League 9
23:50
Martin O’Neill, prima reacţie despre oferta Rapidului: „Ştiu multe despre fotbalul românesc”. Ce a spus de Mircea Lucescu
9
23:33
Cristiano Ronaldo, performanţă colosală la 39 de ani! A marcat împotriva echipei lui Florin Tănase şi a ajuns la cifre fabuloase

5 zodii chinezești care au noroc săptămâna aceasta. Un nou capitol se deschide în fața lor

Zodii care te cuceresc cu o singură privire. Nativii care se folosesc de ochi drept armă a seducției