Ghinion teribil pentru FCSB! Un alt jucător va lipsi în derby-ul cu Dinamo. Probleme mari pentru Elias Charalambous

Gabriel Zamfirescu Publicat: 27 martie 2025, 8:59

Comentarii
Ghinion teribil pentru FCSB! Un alt jucător va lipsi în derby-ul cu Dinamo. Probleme mari pentru Elias Charalambous

Elias Charalambous este antrenorul de la FCSB - Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Elias Charalambous are parte de ghinioane pe bandă rulantă. Campioana a mai pierdut un jucător înainte de Derby de România, Dinamo-FCSB. Octavian Popescu nu va putea evolua în meciul de duminică seara, de pe Arena Naţională.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Elias Charalambous are infirmeria plină. Antrenorul cipriot spera să îl aibă la dispoziţie pe jucătorul de bandă stângă, accidentat de mai mult timp, dar lucrurile nu stau deloc aşa.

Ghinion teribil pentru Elias Charalambous

Adrian Șut, Florin Tănase și Joyskim Dawa s-au accidentat la echipele naţionale şi vor rata Derby de România, Dinamo-FCSB. Nu este însă singura problemă a lui Elias Charalambous înaintea disputei contra marii rivale. Octavian Popescu nu mai joacă de pe 10 noiembrie, de când campioana se impunea pe terenul celor de la U Cluj cu scorul de 2-1. Deşi se spera că va fi apt pentru meciul cu Dinamo lucrurile nu stau deloc aşa.

„O să vină Popescu în meciul cu Dinamo, o să fie și Lixandru, Chiricheș, am schimbări și am terminat bâlciul, nu voi mai avea niciun fel de emoții. E posibil ca Tavi Popescu să fie titular cu Dinamo. Bîrligea? Nici nu mă așteptam să fie atât de bun după ce a lipsit atât”, spunea Gigi Becali, după meciul cu Rapid, scor 3-3.

Octavian Popescu nu este apt pentr Dinamo-FCSB, iar campioana nu vrea să rişte o eventulă recidivă, conform golazo.ro. Sursa citată mai spune că favoritul lui Gigi Becali ar putea intra pe teren cu U Cluj, partidă care se va juca pe 5 aprilie, în etapa a treia din play-off. Pe lângă Adrian Șut, Florin Tănase și Joyskim Dawa care au suferit și ei accidentări la echipele naționale se mai află și căpitanul Darius Olaru. Mihai Lixandru va fi disponibil după ce nu a putut juca în ultima jumătate de an.

Reclamă
Reclamă

În actualul sezon competițional, Tavi Popescu a jucat în 18 meciuri. A marcat două goluri și o pasă decisivă.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Va reuși Marius Baciu să ducă FCSB în preliminariile Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:00

VIDEOSUA, victorie la loviturile de departajare cu Germania. Suedia s-a distrat cu Slovenia. Elveţia, scorul turneului

23:52 20 mai

Cum trimite Premier League 6 echipe în Champions League după victoria lui Aston Villa din Europa League

23:49 20 mai

FotoAston Villa a cucerit Europa League! Show total în finală şi primul trofeu european după 44 de ani!

23:45 20 mai

FotoPrinţul William a încălcat protocolul regal şi la finala Europa League! Imagini rare cu moştenitorul tronului britanic

23:38 20 mai

Capitolul la care Aston Villa este peste toate echipele din Premier League! Performanţa realizată în finala Europa League

22:30 20 mai

Cum “a ajuns” FCSB în finala Europa League dintre Aston Villa şi Freiburg

1 Transfer de Liga Campionilor pentru Al-Hamlawi. Suma oferită pentru jucătorul Universității Craiova 2 Dinamo a făcut un transfer de la FC Argeș. Mutare surpriză 3 Presa din Rusia anunță cine îl înlocuiește pe Răzvan Lucescu la PAOK 4 LPF a decis când se joacă Dinamo – FCSB / Botoșani, finala barajului pentru Conference League 5 Decizia luată de Florinel Coman în privinţa întoarcerii la FCSB! 6 Universitatea Craiova a ofertat un jucător de la U Cluj înainte de finala pentru campionat
Citește și