Închide meniul

Gicu Grozav forţează plecarea de la Petrolul! Echipa din Liga 1 la care ar putea ajunge

Dan Roșu Publicat: 3 ianuarie 2025, 15:32

Comentarii
Gicu Grozav forţează plecarea de la Petrolul! Echipa din Liga 1 la care ar putea ajunge

Gicu Grozav, în timpul unui meci - Profimedia Images

Gicu Grozav vrea să plece de la Petrolul, chiar dacă la club a ajuns Adi Mutu. Echipa a încheiat anul 2024 pe locul 6, poziţie de play-off, dar problemele financiare de la club au rămas. Jucătorul de 34 de ani va fi prezent la reunire, dar mesajul său a fost unul clar, doreşte despărţirea de Petrolul.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Conform fanatik.ro, Gicu Grozav e dispus şi să renunţe la anumite restanţe financiare pe care clubul prahovean le are către el, doar ca să poată pleca liber de contract de la Petrolul. Asta chiar dacă înţelegerea dintre cele două părţi e valabilă până în vara lui 2026.

Gicu Grozav vrea să plece de la Petrolul

Echipa cu care Gicu Grozav ar fi demarat deja discuţiile este Sepsi, una pe care o considera mult mai sigură din punct de vedere financiar. De altfel, fostul internaţional mai are un motiv să îşi dorească o mutare la Sepsi.

Soţia sa, Sorina Grozav, va încheia şi ea socotelile cu Rapid în vara acestui an şi va ajunge la Corona Braşov, unde a mai jucat până în 2019. Astfel, Grozav doreşte să rămână aproape de familie.

  • Gicu Grozav are o cotă de 450.000 de euro
  • 5 goluri a marcat Grozav în 22 de meciuri disputate în acest sezon
  • 46 de goluri şi 6 pase decisive are Grozav în Liga 1
  • Contractul lui Grozav cu Petrolul expiră în 2026

Andrei Vlad a semnat cu Petrolul

Pe de altă parte, cei de la Petrolul, care au terminat anul pe locul 6 în Liga 1, au anunţat că Andrei Vlad va ajunge în cantonamentul din Antalya. Andrei Vlad şi-a încheiat conturile cu FCSB şi a semnat cu Petrolul. Vlad nu a plecat cu lotul celor de la Petrolul şi va ajunge în cursul serii în Turcia.

Reclamă
Reclamă

„Adrian Mutu își începe, astăzi misiunea pe banca Petrolului Ploiești. Tehnicianul va face joncțiunea cu noii săi elevi direct in Antalya, “lupii” decolând, la orele prânzului, spre Turcia, acolo unde se vor pregăti pe parcursul următoarelor zece zile.

De la Bucuresti au urcat în avion 25 de jucători, alți patru, Linner, Roche, Jyry și Ricardinho, urmând să se regăsească cu coechipierii lor direct in Antalya. De asemenea, spre seară este așteptat să ajungă la hotelul din Lara și portarul Andrei Vlad, cel care și-a încheiat, la inceputul lui 2025, conturile cu FCSB„, au anunţat cei de la Petrolul.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:55
Real Madrid – Manchester City 1-2, în meciul serii din UCL. Viitorul lui Xabi Alonso, în pericol. Rezultatele și clasamentul
23:52
Cum se poate califica FCSB în „primăvara europeană”. Calculele făcute de Mihai Stoica înaintea meciului cu Feyenoord
23:49
Antoine Baroan, OUT din iarnă de la Rapid? “Dacă nu realizează unde este…”
23:46
Franța și Olanda s-au calificat în semifinalele Campionatului Mondial. Cum arată „careul de ași”
23:14
Au greșit competiția! Meciul din Champions League la care s-a auzit imnul Europa League înainte de start
23:14
Erling Haaland, record uriaș după ce a marcat în Real Madrid – Manchester City. Cifre fabuloase pentru starul lui Guardiola
1 Gigi Becali vrea un alt fundaș din Liga 1, după ce transferul lui Kevin Ciubotaru a intrat în impas. Noua țintă de la FCSB 2 Arne Slot a recunoscut că nu a fost penalty în Inter – Liverpool 0-1! Reacţia genială a olandezului 3 Nota primită de Cristi Chivu după ce Inter a pierdut cu Liverpool. Verdictul dat de italieni 4 Cristi Chivu, reacție dură după penalty-ul controversat primit de Liverpool în victoria cu Inter: „Să înțeleagă!” 5 Lovitură pentru Universitatea Craiova! Un jucător de bază, direct pe masa de operaţie! Nu va mai juca în 2025 6 Super-transferul anunţat de Gigi Becali la FCSB nu e făcut! Agentul a rupt tăcerea: “Asta e prioritatea”
Citește și