Gigi Becali a făcut patru schimbări la pauza meciului CFR Cluj – FCSB! Jucătorii „sacrificaţi” de patronul roş-albaştrilor

Publicat: 15 septembrie 2024, 22:24

Gigi Becali a făcut patru schimbări la pauza meciului CFR Cluj – FCSB! Jucătorii „sacrificaţi de patronul roş-albaştrilor

Gigi Becali a făcut patru schimbări la pauza meciului CFR Cluj - FCSB! Jucătorii "sacrificaţi" de patronul roş-albaştrilor

Gigi Becali / Profimedia

Gigi Becali a efectuat patru schimbări la pauza meciului CFR Cluj – FCSB. După primele 45 de minute, echipa lui Dan Petrescu conducea cu 1-0, graţie golului marcat de Louis Munteanu.

Nemulţumit de jocul echipei sale în prima repriză, Gigi Becali a făcut patru schimbări la pauză, în încercarea de a aduce ceva nou în jocul FCSB-ului.

Gigi Becali, patru schimbări la pauza meciului CFR Cluj – FCSB

Daniel Popa, Alex Băluţă, Valentin Creţu şi Tavi Popescu sunt jucătorii introduşi în debutul reprizei secunde. William Baeten, David Miculescu, Baba Alhassan şi Alexandru Pantea au fost jucătorii înlocuiţi după primele 45 de minute.

În ciuda celor patru schimbări, CFR Cluj a început decisă repriza secundă. Louis Munteanu, cel care a marcat şi primul gol al partidei, a majorat diferenţa după reuşita din minutul 49. Una dintre schimbări s-a dovedit a fi inspirată. FCSB a redus din diferenţă în minutul 59, prin Alex Băluţă.

Echipa de start în CFR Cluj – FCSB

CFR CLUJ (4-3-3): M. Popa – Mogoș, Bolgado, Boben, Simao Rocha – Fică, Djokovic, Ad. Păun – Deac (cpt.), L. Munteanu, Kamara
Rezerve: Hindrich – Camora, Abeid, Keita, Kresic, R. Filip, Artean, Lucaci, Tachtsidis, Korenica, Postolachi, Michael

FCSB (4-2-3-1): Târnovanu – Pantea, M. Popescu, Dawa, Panțîru – Alhassan, Șut – Baeten, Olaru (cpt.), Miculescu – Fl. Tănase
Rezerve: A. Vlad – Crețu, Oct. Popescu, Ștefănescu, D. Popa, Băluță, Musi, Ngezana, Radunovic, Luis Phelipe

Louis Munteanu a dat o nebunie de gol în CFR Cluj – FCSB

Louis Munteanu a dat o nebunie de gol în CFR Cluj – FCSB. Atacantul celor de la CFR Cluj a fost dorit în vară şi de Gigi Becali, dar a ales să semneze cu ardelenii.

Louis Munteanu a început să marcheze pe bandă rulantă la CFR Cluj. Munteanu a marcat superb cu FCSB şi a ajuns la 3 goluri marcate în tricoul ardelenilor.

Louis Munteanu a deschis scorul în Gruia în minutul 36, când a devenit perfect centrarea lui Simao Rocha. Louis Munteanu a semnat în această vară cu CFR Cluj, deşi a mai fost dorit în România de FCSB şi Rapid. De altfel, chiar atacantul a dezvăluit că a refuzat să semneze cu FCSB.

Ce rezultat va fi la CFR Cluj - FCSB?

Elias Charalambous trage un semnal de alarmă după CFR Cluj – FCSB 2-2: „Trebuie să facem schimbări. E ceva ce nu ne convine”

23:49

Promisiunea lui Joyskim Dawa, după CFR Cluj – FCSB 2-2: „Vom reveni în campionat! Avem lot puternic, facem două echipe”

23:40

Dan Petrescu, după CFR Cluj – FCSB 2-2: „Nu ai voie să nu câştigi!” Despre Louis Munteanu: „Va avea o carieră minunată!”

23:38

Louis Munteanu a explicat gesturile făcute după golurile din CFR Cluj – FCSB 2-2: „Ştiu ei mai bine”. Ce a spus despre schimbare

23:25

„Te gândeşti să pleci de la FCSB?” Adrian Şut a răspuns fără să stea de gânduri: „La un moment, fiecare face asta!”

23:23

„Vreau să distrugem adversarul!” Gigi Becali anunţă schimbări masive după derby-ul cu CFR Cluj: „Şi-au câştigat dreptul de joc”

1 LIVE VIDEOBraga – Guimaraes este ACUM în AntenaPLAY! FC Porto – Farense a fost 2-1. Victorie la limită pentru dragoni 2 VIDEORichard Verschoor a câştigat cursa dramatică din Formula 2 din Azerbaidjan, live în AntenaPLAY 3 VIDEOOscar Piastri a câştigat cursa din Marele Premiu al Azerbaidjanului! Dramatism total la Baku 4 CFR Cluj – FCSB 2-2. Campioana României a obţinut un egal după ce a revenit de la 0-2! Final nebun în Gruia 5 Gică Hagi, laude la scenă deschisă pentru Denis Alibec: „A făcut diferența!” Pe cine a criticat 6 VIDEOPAOK – Panathinaikos 0-0 a fost în AntenaPLAY. Răzvan Lucescu, salvat de Kotarski în prelungirile meciului