Închide meniul

Gigi Becali a luat decizia finală pe piaţa transferurilor. Ce se întâmplă după cele patru plecări de la FCSB

Iulian Focșăneanu Publicat: 25 august 2023, 9:04

Reclamă
Gigi Becali a luat decizia finală pe piaţa transferurilor. Ce se întâmplă după cele patru plecări de la FCSB

Gigi Becali, într-o conferinţă de presă / Profimedia Images

Gigi Becali a luat decizia finală pe piaţa transferurilor. Patronul FCSB-ului a fost dat de gol de Mihai Stoica. Totul după ce de la vicecampioana României au plecat patru jucători în ultimele săptămâni.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Latifundiarul din Pipera a decis să facă „curăţenie” în lot după eliminarea din turul 3 preliminar al UEFA Conference League. Andrei Cordea a fost vândut la arabii de la Al-Tai, în schimbul a 1.315.000 de euro, iar Malcom Edjouma a semnat cu Bari, în Serie B, şi va juca în direct în AntenaPLAY. Valentin Gheorghe şi Vali Creţu au rămas fără contract.

Gigi Becali a luat decizia finală pe piaţa transferurilor

Chiar dacă au existat zvonuri că FCSB s-a înţeles cu Sepsi pentru transferul lui Marius Ştefănescu, Mihai Stoica neagă că va mai veni vreun jucător în această vară.

Lotul actual e suficient. Să luăm de la mijloc în sus, să nu mai vorbim despre mijlocaşul central. Joacă cinci jucători de la mijloc în sus, în afară de mijlocaşul defensiv. Au plecat doi acum, Gheorghe şi Cordea, plus Edjouma şi Creţu„, a declarat Mihai Stoica la orangesport.ro.

Patru jucători au fost transferaţi de roş-albaştri înaintea noului sezon. Vlad Chiricheş este marea lovitură dată de Gigi Becali. Gratis au mai venit şi Alexandru Băluţă şi Damjan Djokovic. Singurul pe care s-a plătit o sumă de transfer a fost Siyabonga Ngezana, adus cu 600.000 de euro de la Kaizer Chiefs. Încă nu a debutat oficial.

Reclamă
Reclamă

Fundaşul central sud-african a rămas pe bancă în meciul FCSB – Poli Iaşi, scor 2-1, din etapa a 6-a a Ligii 1. Ar putea să îşi facă apariţia pe teren în deplasarea cu UTA, luni, de la ora 21:30, LIVE TEX pe AS.ro.

Gigi Becali a anunţat ce se întâmplă cu Siyabonga Ngezana

Gigi Becali a anunţat ce se întâmplă cu Siyabonga Ngezana. Fundaşul sud-african de 25 de ani nu a jucat încă niciun minut într-un meci oficial al FCSB.

Despre Ngezana mi-a zis Vulturar (n.r. – Florin Vulturar). A zis că e bun, că e nu știu cum, și mai e și ortodox. «Bine, bă, dacă e și ortodox hai să i-l dau lui MM».

Reclamă

Iar MM mi-a zis: «Băi, Gigi, nu îmi vine să cred că un jucător atât de bun a rămas acolo până la ora asta. Băi, e foarte bun, dar trebuie să îl mai văd» L-a mai văzut și a zis: «Băi, Gigi, e un jucător foarte bun!» Bine, bă, dacă a zis MM, l-am luat. Și eu cred că e foarte bun, altfel nu îmi spunea MM să-l iau.

Eu cred foarte mult în el. Nu am vrut să riscăm până acum. E un jucător bun, dar nu era antrenat. Cu Iașiul (n.r. – FCSB – Poli Iași 2-1), de exemplu, dacă rămânea 2-0 în minutul 70, intra. Dar nu a mai putut intra, că s-a făcut 2-1.

El când o să intre în echipă nu va mai putea fi scos de nimeni. Dar e foarte greu, că și Dawa joacă bine, la fel și Chiricheș, care, deși a greșit foarte mult, mie îmi place. Chiricheș va mai crește.

Asta e cu Ngezana. Nu am dat două milioane pe el, am dat 600.000 euro”, a declarat Gigi Becali pentru digisport.ro.

FCSB este lider în Liga 1. A câştigat toate meciurile din această ediţie de campionat.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
1:28

VIDEOLos Angeles Clippers – Golden State Warriors 124-119, după un meci dramatic, cu prelungiri

23:58 13 apr.

Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct”

23:55 13 apr.

Lazio – Roma 1-1. Fiorentina – Parma 0-0. Ianis Hagi a marcat cu Aberdeen. Rezultatele zilei

23:49 13 apr.

Gigi Becali l-a făcut praf pe Horaţiu Feşnic: „Nu se poate aşa ceva. Nu cred că se va îndrepta”

23:37 13 apr.

„Arbitrajul a fost de partea lor, 100%” Ștefan Târnovanu, acuzații grave după 0-0 cu Universitatea Craiova

23:25 13 apr.

„Când? La încălzire?” Florin Tănase a făcut show după 0-0 cu Universitatea Craiova. A făcut praf arbitrajul

1 Gigi Becali a „distrus” doi jucători, după Universitatea Craiova – FCSB 0-0: „N-a contat / N-a câştigat niciun duel” 2 Motivul pentru care Mihaela Cambei ţine nemişcată în parcare maşina primită cadou de la Ion Ţiriac: „O văd în fiecare dimineaţă” 3 Final „de infarct” în Universitatea Craiova – FCSB! Mora a lovit bara în prelungiri! Oltenii și-au pus mâinile în cap 4 Decizia luată la FCSB, înainte de meciul crucial cu Universitatea Craiova. Cum va arăta primul 11 5 Ce spune Patrick Vieira despre plecarea de la Genoa lui Dan Şucu. E dorit de echipe importante 6 Noi dezvăluiri şocante din scandalul pariurilor din Italia! Radu Drăguşin, implicat în plata de 40.000 de euro
Citește și