Gigi Becali îi aduce întăriri la FCSB lui Nicolae Dică: „Trebuie să luăm și pentru campionat!”

Dragoș Vasile Publicat: 22 august 2022, 15:18

Comentarii
Gigi Becali îi aduce întăriri la FCSB lui Nicolae Dică: „Trebuie să luăm și pentru campionat!

Gigi Becali, în timpul unui meci / Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Gigi Becali îi aduce întăriri la FCSB lui Nicolae Dică. Cu gândul la grupele Conference League, patronul roş-albaştrilor a anunţat că îşi mai doreşte un atacant, dar şi un fundaş central.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Patronul FCSB vrea ca Nicolae Dică să aibă un lot numeros, care să îi permită să lupte atât în Liga 1, dar şi în grupele Conference League. Roş-albaştrii joacă joi, de la 20:00 (LIVE TEXT pe AS.ro), meciul de totul sau nimic pentru Europa.

Gigi Becali îi aduce întăriri la FCSB lui Nicolae Dică

FCSB are probleme de lot, iar Gigi Becali nu riscă. Patronul FCSB a transmis că va transfera cu siguranţă un atacant. De asemenea, latifundiarul a trecut pe listă şi un nou fundaş central.

„Atacant trebuie să luăm și pentru campionat. Trebuie să-l luăm. Chiar un fundaș central ne trebuie. Nu poți să stai în doi fundași centrali. Avem doi fundași și mai e Haruț rezervă”, a anunţat Gigi Becali, potrivit sport.ro.

Rachid Bouhenna nu mai are nicio şansă la FCSB

Rachid Bouhenna nu mai are nicio şansă la FCSB. Fundaşul de 31 de ani l-a enervat pe Gigi Becali în FCSB – Chindia Târgovişte, scor 3-2. Patronul roş-albaştrilor îl consideră vinovat pe algerian pentru ambele goluri încasate de echipa sa.

Reclamă
Reclamă

Rachid Bouhenna a fost adus în această vară de Gigi Becali, alături de Joyskim Dawa şi Joonas Tamm. Algerianul nu l-a convins pe patronul FCSB, astfel că va pleca de la echipă doar patru meciuri.

„(n.r. despre Rachid Bouhenna) Sunt unele lucruri, câteodată, e câte un jucător pe care îl încerci o dată, a doua oară, a treia oară, vezi că nu e de acolo.

Îl încerci pe spinarea ta, cum s-ar zice, mai bine îți vezi de treabă, de ce să îl încerci pe spinarea ta, să dai de belele”, a declarat Gigi Becali, potrivit sport.ro.

Reclamă

Gigi Becali, savuros înainte de Viking – FCSB: „Slabi rău, Gloria Buzău era mai tare!”

Gigi Becali a avut un discurs savuros înainte de Viking – FCSB. Roş-albaştrii au pierdut confruntarea din tur, scor 1-2, însă patronul vicecampioanei e sigur că elevii lui Nicolae Dică vor face un meci mare în Norvegia şi se vor califica în grupele Conference League.

Patronul FCSB râde de adversarii nordici, pe care îi consideră extrem de slabi. Gigi Becali nu concepe ratarea calificării şi anunţă că echipa sa va face spectacol.

„Acum e o echipă pe care noi o vom ataca. E o echipă slabă. N-am văzut de când sunt în fotbal. Gloria Buzău era mai tare ca ăştia. Şi o echipă de divizia C atacă. Asta e valoarea lor. N-am vorbit încă cu Dică.

Nu mă apuc eu să fac echipa. Întrebarea e cine îl va înlocui pe Olaru. Oricum, s-au îmbătat cu apă rece ei. Se vor trezi din beţie joi seară!”, a declarat Gigi Becali, potrivit sport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va trece FCSB de Auda după 2-3 în tur?
Loading ... Loading ...
Citește și:
10:51

Ilie Dumitrescu, cucerit de noua „perlă” a lui Gigi Becali: „Are clasă, e rar”. Pe cine a mai remarcat

10:28

Superb! Mesajul postat de Lionel Scaloni la o săptămână după finala Cupei Mondiale: „Adevăratul trofeu”

9:56

Decizia luată de Antonio Folha după ce jucătorii au depus memorii și CFR Cluj e în colaps financiar

9:43

Vești bune pentru FCSB! Fotbalistul accidentat în startul sezonului a scăpat de ce era mai rău

9:18

Fotbalistul de la FCSB pe care Gigi Becali îl monitorizează cu un ceas inteligent: „Se vede tot”

9:17

Vinicius, ademenit cu un salariu record. Arsenal vrea să îl facă cel mai bine plătit jucător din istoria clublui

1 Halucinant: ce a spus Gigi Becali după ce Dennis Politic a fost decisiv în Csikszereda – FCSB 0-2 2 Andrei Cordea a depus memoriu la FRF. „Asta este între mine și club” 3 Primul jucător care e OUT de la Universitatea Craiova, după umilința cu Dinamo. Decizia luată de conducerea oltenilor 4 Gigi Becali, gest radical în căsnicie! Decizia este la soţia lui, Luminiţa: „Eu nu vreau să-mi pierd mântuirea. Vreau pace!” 5 Doliu în fotbal. Un fost internaţional a murit la 38 de ani, într-un accident rutier! 6 Surprize uriașe în echipa de start a FCSB-ului, pentru meciul cu Csikszereda. Decizia luată în cazul lui Târnovanu
Citește și