Închide meniul

Gigi Becali se amuză de FC Voluntari după eşecul din finala Cupei României: “Dumnezeu a făcut dreptate!”. I-a făcut praf pe Ciobotariu, Bălănescu şi finul Pandele

Iulian Focșăneanu Publicat: 20 mai 2022, 14:02

Gigi Becali se amuză de FC Voluntari după eşecul din finala Cupei României: Dumnezeu a făcut dreptate!. I-a făcut praf pe Ciobotariu, Bălănescu şi finul Pandele

Gigi Becali, fericit că FC Voluntari a pierdut Cupa României / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Gigi Becali se amuză de FC Voluntari după eşecul suferit în finala Cupei României, cu Sepsi Sf. Gheorghe, scor 1-2. Patronul lui FCSB nu îi iartă pe ilfoveni după ce i-au încurcat echipa în lupta pentru titlul din Liga 1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Latifundiarul din Pipera pune rezultatul de pe stadionul Giuleşti pe seama divinităţii. Consideră Liviu Ciobotariu a fost “pedepsit” pentru faptul că nu şi-a menajat titularii împotriva lui FCSB.

Gigi Becali se amuză de FC Voluntari după finala Cupei României

Finanţatorul roş-albaştrilor a avut un mesaj şi pentru finul său Florentin Pandele. Becali l-a acuzat că ar fi oferit o primă de 1.500 de euro pentru fiecare jucător ca urmare a remizei cu FCSB, scor 2-2. Alţi 3.000 de euro ar fi venit de la CFR Cluj.

Așa se intamplă când iți bați joc de finala Cupei României. Dumnezeu a făcut dreptate, iar Voluntariul a rămas cu buza umflată. Tragi ca fraierul să ajungi în finală, dar tu iti bați joc de ea? Așa pregătești, mă, nene, Ciobotariule finala? Așa, nene Bălănescule? Așa finule?

Acum să vă duceti la Cluj și să vă rugați de aia să vă și vouă jumătate de trofeu de campionat. Poate luati si voi ceva anul asta. Păi tu joci impotriva nașului și crezi că te iartă bunul Dumnezeu? Aoleu, dar ce goluri le-a dat și Ștefănescu ăla“, a declarat Gigi Becali pentru prosport.ro.

Reclamă
Reclamă

Şi Mihai Stoica a tunat şi a fulgerat la adresa ilfovenilor, după ce FC Voluntari a ratat şansa de a câştiga Cupa.

S-a enervat Ciobi. Că de ce am comentat. Păi am comentat doar că și-a pus în pericol trofeul și bonusul. Asta înainte de finală. Dacă bătea, ne dădea peste nas cu forță. N-a bătut.

A, am mai comentat că, dacă au luat bani din altă parte, e penal. Nu numai că trebuie plătite taxe, ci și că se nasc interpretări. Multe. Sepsi nu și-a pus în pericol trofeul. A jucat cu rezervele la Craiova, unde a mai și bătut. Doar 5-0. Mai mult nu s-a putut.

Reclamă

De nea Bălănescu strategu’ mai știți ceva? Că ieri era viteaz prin declarații. Înainte de finală. Că cică ăia adevărații n-au timp de scris pe FB. Păi eu scriu repede, șefulică, nu silabisesc. Plus că dorm puțin noaptea. Îmi permit să și citesc ce se mai scrie pe FB„, a scris Mihai Stoica pe contul său de Facebook.

Liviu Ciobotariu tună și fulgeră la adresa FCSB

FCSB a pierdut titlul după ce a remizat 2-2 cu FC Voluntari, iar CFR Cluj a învins-o cu 2-1 pe Universitatea Craiova. Roș-albaștrii au acuzat că golul al doilea al celor de la Voluntari, din minutul 88, a fost marcat din ofsaid. În cazul în care diferența de puncte dintre CFR și FCSB rămânea de două puncte, titlul s-ar fi dat în ultima etapă, când cele două rivale au meci direct.

Îi apreciez foarte mult pe cei de la FCSB, au o echipă foarte bună, de altfel îl apreciez și pe domnul Becali, care investește mult, la fel și pe Mihai Stoica. Le înțeleg frustrarea și durerea. Și eu am fost la fel de supărat în trecut, dar nu știu dacă e corect să nu îți asumi și să arunci vina pe alții.

Eu am văzut că înaintea meciului cu noi căutau deja stadion pentru CFR. Ce a zis domnul Becali, că nu se împiedică de Voluntari? Domnilor, în ce țară trăim? Sunt condamnat că am jucat corect și mi-am apărat șansele? Eu am avut reproșuri la adresa celor de la FCSB că au jucat cu Miron, nu cu Vinicius? Când am jucat cu FCSB și am pierdut 4-0, cu ce echipă am jucat?

Păi, atunci, sunt eu vinovat? De ce sunt acuzat? Că nu am jucat cu cine voiau ei? Eu i-am zis lui Petrea sau lui MM să joace cu Vinicius, cu Crețu, cu cine au ei pe acolo? Le înțeleg frustrarea, dar mă acuzi pe mine că am jucat corect? Eu am stat, am tăcut, am tăcut, dar nu e normal. Ce ar fi vrut domnul Becali? Ce motive aveam să joc cu echipa a doua?”, a transmis Liviu Ciobotariu, la conferinţa de presă după finala Cupei României.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce pronostic dai pentru Austria - România?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
14:00

Dinamo vrea să transfere doi jucători de la Farul, după plecarea lui Dennis Politic la rivala FCSB

13:35

Simona Halep, după ce Centrul Național de Tenis i-a preluat numele: „Aici am crescut și aici am ajuns locul 1 în lume”

13:06

Gigi Becali, reacție fermă după decizia în procesul pentru palmares cu CSA Steaua: „Mi l-au dat moștenire”

12:34

Cine va arbitra partida Austria – România, din preliminariile World Cup 2026. Brigadă din Italia delegată

12:32

Bernadette Szocs, cea mai bună jucătoare din Europa

12:02

Gigi Becali a anunțat transferul lui Dennis Politic la FCSB: „Azi semnăm”. Suma plătită către Dinamo

1 Dinamo i-a găsit înlocuitor lui Dennis Politic. Jucătorul cotat la 2,8 milioane de euro e dorit de Zeljko Kopic 2 Gigi Becali a schimbat oferta pentru transferul lui Dennis Politic: “Undeva la un milion de euro. Suntem aproape” 3 Gigi Becali s-a înţeles cu Hermannstadt pentru jucătorul de la FCSB: “Ajunge mare fotbalist” 4 Mihai Stoica a dezvăluit ce jucători vor pleca de la FCSB: “E mai uşor să accepte”. Două reveniri anunţate 5 Novak Djokovic l-a învins pe Zverev şi s-a calificat în semifinale la Roland Garros. Duel de vis cu Jannik Sinner 6 Alexander Zverev i-a dat racheta lui Ion Ţiriac, în meciul cu Novak Djokovic. Imagini unice la Roland Garros
Citește și