Închide meniul

Gigi Becali și-a făcut praf rivalele Dinamo și Rapid: “Dinamo a murit! Am bătut la Copos ca la varză!”. Patronul FCSB s-a dezlănțuit

Cosmin Cioboată Publicat: 23 august 2022, 21:59

Gigi Becali și-a făcut praf rivalele Dinamo și Rapid: Dinamo a murit! Am bătut la Copos ca la varză!. Patronul FCSB s-a dezlănțuit

Gigi Becali, la Palat / Hepta

Gigi Becali și-a făcut praf vechile rivale Dinamo și Rapid, spunând că “i-a trimis pe toți în faliment”. Patronul FCSB s-a dezlănțuit, amintind despre luptele duse cu “câinii” și giuleștenii în ultimii ani.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Latifundiarul din Pipera este convins că el a fost principalul “vinovat” din cauza căruia atât Rapid, cât și Dinamo, au traversat sau încă traversează momente grele.

Gigi Becali și-a făcut praf rivalele Dinamo și Rapid: “Am bătut la ei ca la varză!”

Gigi Becali și-a amintit inclusiv despre vechea rivalitate cu George Copos, fostul patronul al Rapidului. În plus, finanțatorul clubului din Berceni a lansat un avertisment către CFR Cluj, campioana ultimelor 5 sezoane din Liga 1.

“Care s-au pus cu Becali, am bătut la ei ca la varză. Dinamo a murit, pentru că au vrut să se bată cu mine singur și ei zece, câți au fost la un moment dat. Și eu am intrat în război cu toți, i-am biruit, i-am făcut praf pe toți zece.

I-am bătut pe toți ca la varză. Și după aia, la Rapid, am bătut la Copos ca la varză, i-am trimis pe toți în faliment. Toți cei care intră în luptă cu mine, bat la ei ca la varză. O să bat la CFR și la ei ca la varză. (Râde) Așa vă place vouă Becali”, a spus Gigi Becali, pentru Sport Total FM.

Reclamă
Reclamă

Gigi Becali a anunţat că se retrage, din nou, din viaţa publică

Gigi Becali a anunţat că se retrage, din nou, din viaţa publică. Nu este pentru prima dată când Gigi Becali anunţă că renunţă la apariţiile publice.

Gigi Becali vrea să renunţe să mai aibă apariţii publice. În trecut, Becali a încercat de mai multe ori să nu mai dea declaraţii. De fiecare dată, patronul FCSB a revenit asupra deciziei iniţiale.

Am zis să mă retrag din mass-media, dar colegul dumneavoastră m-a rugat insistent. Am zis că dacă vreau să mă retrag de la televizor, cum aș putea să intru și la radio, dar totuși am zis ca să fie pentru ultima dată ca să nu vă refuz. Vreau să mă retrag pentru că nu-mi folosește la nimic viața publică.

Reclamă

La ce îmi folosește? Ce vorbesc bine, este în regulă pentru că îi place lui Dumnezeu, însă poți să vorbești și ceva rău, și este în dreptul meu la cele rele și nu vrea să mai fac la cele rele. Eu o să critic, o să judec, o să jignesc, o să supăr pe cineva, atunci dacă nu vorbesc, cu siguranță nu mai supăr pe nimeni”, a mai spus Gigi Becali, pentru sursa citată.

Gigi Becali este dispus să îşi dedice viaţa bisericii. Patronul lui FCSB este hotărât să renunţe la afaceri şi să se călugărească.

Omul de afaceri, care este din 2003 finanţatorul lui FCSB, a dezvăluit deja că va lua această decizie în momentul în care toate fetele lui vor fi căsătorite.

Da, vreau să mă călugăresc, dar nu mai vreau să vorbesc despre asta. Nu vrea familia să mai vorbesc despre asta. Dar nu este decizie, e gând, intenție… Decizia e altceva, gândul e altceva… În primul rând, trebuie să am acordul familiei.

Nu acum, tată, nu se pune problema în următorii ani. Peste 10-15 ani, aș vrea să las totul în regulă și să mă duc acolo. E un loc frumos, liniștit. Și aș vrea să stau de vorbă cu oamenii… Ce vreau este greu, dar nu imposibil”, a declarat Gigi Becali pentru cancan.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va lua Cristi Chivu titlul cu Inter în sezonul 2025-2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:45

LIVE TEXTPortugalia – Spania 2-2! Prelungiri în finala Nations League! Cristiano Ronaldo a adus egalarea

23:38

Mesajul lui Rafael Nadal, după ce Carlos Alcaraz l-a învins pe Jannik Sinner şi a câştigat Roland Garros 2025

23:35

Cristiano Ronaldo a marcat în finala Ligii Naţiunilor şi a stabilit un nou record! Borna 1.000, tot mai aproape

23:21

Daniel Pancu, prima reacţie după ce nu l-a convocat pe Cătălin Cîrjan la EURO 2025: “Sunt mai multe cazuri în istorie”

23:19

Reacţia lui Mihai Stoica după ce Lucescu a spus că regretă că nu i-a adus mai devreme la lot pe cei de la FCSB!

22:46

“Mi-a frânt inima”. Reacţia Simonei Halep, după finala istorică dintre Jannik Sinner şi Carlos Alcaraz de la Roland Garros

1 Video“Poate eu am greşit” Mircea Lucescu ştie de ce România a pierdut în Austria: “Nu trebuia să fac asta” 2 EXCLUSIV“Nu mă mai întorc la Inter” Ce i-a transmis Marko Arnautovic lui Cristi Chivu după Austria – România 2-1! 3 EXCLUSIVMircea Lucescu l-a surprins pe Gică Popescu după Austria – România! Sfatul pentru Il Luce: “Mai bine îi băgăm pe ei” 4 România, șanse infime de calificare directă la World Cup 2026! Verdictul specialiștilor după 1-2 cu Austria 5 Mircea Lucescu l-a contrazis pe Gică Popescu, după Austria – România 2-1: “Probabil cel mai valoros jucător” 6 Video“Goluri norocoase”. Vlad Chiricheş, reacţie fermă după Austria – România 2-1. Ce le-a transmis Mircea Lucescu la pauză
Citește și