Ianis Stoica va juca şi în acest sezon la U Cluj. Anunţul oficial al “şepcilor roşii”

Alex Masgras Publicat: 15 iunie 2023, 17:07

Comentarii
Ianis Stoica va juca şi în acest sezon la U Cluj. Anunţul oficial al şepcilor roşii

Ianis Stoica, în tricoul lui U Cluj / ProfiMedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Ianis Stoica va juca şi în acest sezon la U Cluj. FCSB şi “şepcile roşii” s-au înţeles în ceea ce priveşte prelungirea împrumutului atacantului de 20 de ani.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ianis Stoica a mai fost împrumutat de FCSB la U Cluj în prima jumătate a acestui an. Din această vară, el va evolua la finalista Cupei României sub comanda lui Toni Petrea, fostul său antrenor de la FCSB.

Ianis Stoica va juca şi în acest sezon la U Cluj. Anunţul oficial al “şepcilor roşii”

Anunţul prelungirii împrumutului a fost făcut astăzi de U Cluj:

“Ianis Stoica, încă un sezon la ‘U’. Tânărul atacant și-a dorit să continue la FC Universitatea Cluj, iar clubul nostru a ajuns la o înțelegere cu FCSB pentru prelungirea pe încă un an a împrumutului lui Ianis Stoica.

Jucătorul în vârstă de 20 de ani va îmbrăca tricoul Universității Cluj și în sezonul 2023/2024″, a anunţat U Cluj, prin intermediul paginii de Facebook.

Reclamă
Reclamă

Adus în luna ianuarie sub formă de împrumut de la FCSB, Ianis Stoica a evoluat în 10 partide pentru “şepcile roşii”.

Ovidiu Perianu va juca la U Cluj!

Pe lângă Ianis Stoica, Ovidiu Perianu va juca şi el la U Cluj în sezonul următor. Mijlocaşul de 21 de ani a fost împrumutat pentru un sezon la echipa antrenată de Toni Petrea.

Toni Petrea l-a pregătit sezonul trecut pe Ovidiu Perianu la Chindia. Echipa din Târgovişte a retrogradat. Acum fostul antrenor al FCSB-ului îl va antrena la U Cluj pe Perianu.

Reclamă

”FC Universitatea Cluj l-a transferat pe mijlocașul defensiv Ovidiu Perianu (21 de ani), care vine sub formă de împrumut de la FCSB și va reprezenta o nouă opțiune pentru postul de jucător Under 21”, a fost mesajul publicat de U Cluj pe Facebook.

În afară de partea a doua a sezonului trecut, atunci când l-a antrenat la Chindia, Toni Petrea l-a pregătit pe Ovidiu Perianu şi la FCSB.

Ovidiu Perianu este cotat de către site-ul de specialitate transfermarkt.com la 300.000 de euro. Cea mai ridicată cotă a mijlocaşului cu profil defensiv, care poate juca şi fundaş stânga, a fost de 500.000 de euro.

U Cluj i-a mai transferat în această vară pe Daniel Popa, Doru Popadiuc şi Bogdan Mitrea.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va avea mai multe goluri marcate la Mondiale la finalul World Cup 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
11:24

Gigi Becali s-a răzgândit! Nu-i mai prelungeşte contractul. O nouă plecare de la FCSB

11:11

Gigi Becali a renunţat la el, dar i-a găsit rapid înlocuitor. Surpriză anunţată de Mihai Stoica

10:58

A reintrat Ferrari în cursa pentru titlu?

10:42

Programul zilei a 7-a de la Campionatul Mondial 2026. Partidele transmise în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY

9:50

Universitatea Craiova şi-a aflat posibilii adversari din turul 2 preliminar al Ligii Campionilor

9:50

Oţelul Galaţi l-a transferat pe ivorianul Habib Sylla

1 O nouă plecare de la FCSB! A decis să rezilieze. Cum l-a deranjat Gigi Becali! 2 FRF, înfrângere la TAS! E obligată să renunţe la o regulă importantă din Liga 1! Reacţia forului condus de Burleanu 3 “Mulțumim, Dennis Politic!” I-a fost anunţată plecarea. Ce se întâmplă cu atacantul FCSB-ului 4 Gigi Becali îl transferă pe Joao Paulo pe o sumă uriaşă: “Imediat îl dau” 5 FCSB transferă atacant! Mihai Stoica anunță “acordul”: “Mi-a dat Gigi OK-ul” 6 Iranianul Mohebi, gesturi şocante la gol. Suporterii au reacţionat: “Nemernic terorist”
Citește și