Video

Imagini incredibile cu Sergiu Hanca, după Petrolul – FCSB! A părăsit stadionul în cârje, după faultul dur al lui Dawa

Viviana Moraru Publicat: 29 octombrie 2023, 12:26

Comentarii

Sergiu Hanca, în cârje după ce a fost faultat de Joyskim Dawa/ AntenaSport

Imagini incredibile cu Sergiu Hanca, după Petrolul – FCSB! Mijlocaşul “lupilor galbeni” a părăsit în cârje stadionul “Ilie Oană”, după ce a fost faultat dur de către Joyskim Dawa.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB a condus-o cu 2-0 pe Petrolul, însă “lupii galbeni” au revenit in extremis. Gicu Grozav a egalat în prelungiri, din penalty.

Imagini incredibile cu Sergiu Hanca, după Petrolul – FCSB 2-2

Sergiu Hanca a fost faultat extrem de dur de către Joyskim Dawa, în minutul 25. Fundaşul FCSB-ului a fost avertizat doar cu cartonaş galben, iar mijlocaşul “lupilor” a început să plângă pe teren, şi a părăsit terenul în lacrimi.

Imediat după meci, Hanca a părăsit terenul în cârje, glezna piciorului drept fiind bandajată. Acesta a fost însoţit de soţia sa, Andreea, cât şi de fiul lor.

Preţ de câteva minute, Hanca şi-a căutat maşina în cârje prin parcarea stadionului. Acesta a mai declarat că se resimte după faultul extrem de dur al lui Dawa.

Reclamă
Reclamă

După meci, chiar şi Gigi Becali a recunoscut faptul că Joyskim Dawa trebuia eliminat, după ce l-a faultat pe Sergiu Hanca.

„O fi fost supărat Dawa, dar Hanca a avut dreptate. Nu se poate aşa intrare. O mică scuză e că a atins mingea. Dar nu e scuză, dacă a atins mingea ce, poţi să îi rupi capul omului?

Pe Dawa de aia l-am schimbat. Dacă eram arbitru, îi dădeam al doilea galben dacă spunea ceva, să fac dreptatea”, a declarat Gigi Becali pentru digisport.ro.

Reclamă

Sergiu Hanca, mesaj categoric după ce a fost faultat dur de Joyskim Dawa

Sergiu Hanca a transmis un mesaj categoric, după ce a fost faultat dur de Joyskim Dawa, în Petrolul – FCSB 2-2. Mijlocaşul „lupilor” a venit în cârje la interviurile de după meci, şi a declarat că se simte foarte rău, după intervenţia fundaşului roş-albaştrilor. Acesta susţine că Dawa ar fi trebuit să vadă direct cartonaşul roşu.

Nu mă simt bine, mă simt rău. Sper să nu fie grav. E prea umflat, doctorii nu îşi pot da verdictul acum. Nu sunt specialist să vorbesc, dar nu cred că trebuie să ne rupem picioarele ca să se dea roşu. M-a durut prea tare. Un simplu fapt, că ei l-au schimbat după cinci minute, îmi spune că era de roşu. Nu mă simt bine, mă doare prea tare.

Am meritat acest punct, am luat două goluri, dar am arătat spirit. La 0-2, mulţi erau resemnaţi, dar noi am luptat. Am arătat până acum am arătat că formăm un grup bun, putem să facem o figură frumoasă.

O să fiu sincer, vă spun ce am simţit, am început să plâng când m-am accidentat, că ştiam că nu puteam pierde acest meci. Chiar dacă am plecat de la 0-1, ştiam că putem face lucruri bune”, a declarat Sergiu Hanca, conform digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine este de vină pentru sezonul slab făcut de Rapid?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
15:49

Farul Constanța – FCSB LIVE TEXT (20:30). Ultimul meci al lui Mirel Rădoi pe banca oaspeţilor

15:42

Primul lucru pe care Gică Hagi l-a cerut jucătorilor, după preluarea naţionalei: “Atunci vom vorbi de performanţe”

15:25

Reacţia imediată a lui Gică Popescu după ce Gică Hagi a devenit selecţionerul României

15:07

“Top, top, top, foarte sus”. Pe cine a lăudat Gică Hagi, după ce a fost numit selecţioner

14:34

“Am un mesaj pentru cei mai bogaţi români”. Gică Hagi a surprins, la conferinţa de prezentare la naţională. Apelul uriaş făcut

14:05

“Escrocherie în fața a 40.000 de fani!” Meciul de Cupă Mondială care a apărut la rubrica infracțiuni a presei spaniole

1 Primul antrenor care e gata să-i ia locul lui Mirel Rădoi la FCSB. Mesaj pentru Gigi Becali: “Sunt pregătit pentru orice” 2 Motivul incredibil pentru care Rapid şi FC Argeş nu au primit licenţă pentru cupele europene 3 Revenire senzaţională a lui Nicolae Stanciu în Liga 1! Clubul cu care a ajuns la un acord 4 Gigi Becali, anunţ despre înlocuitorul lui Mirel Rădoi la FCSB: “Sunt mai tare decât turcaleţii”. Ce a produs “ruptura” 5 Gigi Becali a dat cărţile pe faţă despre plecarea lui Mirel Rădoi de la FCSB: “L-am cam întors” 6 Primele două nume care sar din schemă la naţională, după numirea lui Gică Hagi selecţioner. Decizia luată de “Rege”
Citește și