Închide meniul

Intervenţie imediată a lui Mihai Rotaru, după ce Mirel Rădoi i-a desfiinţat pe jucătorii excluşi din lot: “Îl sprijin şi îi respect deciziile!”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 12 noiembrie 2022, 23:52

Intervenţie imediată a lui Mihai Rotaru, după ce Mirel Rădoi i-a desfiinţat pe jucătorii excluşi din lot: Îl sprijin şi îi respect deciziile!

Mihai Rotaru, patronul de la Universitatea Craiova / Hepta

Intervenţie imediată a lui Mihai Rotaru, după ce Mirel Rădoi i-a desfiinţat pe jucătorii excluşi din lot. Mirel Rădoi a avut un discurs dur la adresa lui Andrei Ivan, Sergiu Hanca, Jovan Markovic şi Ionuţ Vînă, pe care i-a exclus din lot pe motive legate de atitudine şi disciplină.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mirel Rădoi a avut un discurs devastator la adresa jucătorilor săi, iar Mihai Rotaru a anunţat că îl sprijină pe antrenorul său.

Intervenţie imediată a lui Mihai Rotaru, după ce Mirel Rădoi i-a desfiinţat pe jucătorii excluşi din lot

Toți antrenorii care au fost la Craiova au avut această libertate. S-a creat această falsă impresie cum că jucătorii ar fi protejați. La Craiova sunt protejate principiile, valorile clubului. 

Mirel a avut întotdeauna suportul clubului, dar și ceilalți antrenori. Au avut respectul și libertatea de a decide viața vestiarului. Nu vreau să spăl rufele în public, nu discut punctual, doar pe principii. 

Pe Mirel Rădoi îl sprijin, îi respect deciziile, pentru a face ca lucrurile să meargă așa cum trebuie. Va fi o discuție cu Mirel Rădoi, va avea 90% ca punct de vedere, ne vom mula după ceea ce ne spune. Nu o vedem ca pe o pedeapsă, ci ca pe variante pentru a respecta rigorile clubului. Depinde de jucători, de felul în care se comportă zi de zi“, a spus Mihai Rotaru la digisport.ro.

Reclamă
Reclamă

Mirel Rădoi, discurs dur la adresa jucătorilor excluşi din lot

Mirel Rădoi i-a luat la ţintă pe toţi cei patru jucători excluşi din lot, înainte de Rapid – Universitatea Craiova 2-2. Tehnicianul oltenilor şi-a explicat decizia, care îl are în centru chiar şi pe Andrei Ivan.

“Le-am atras atenția. Eu te aștept. Ai greșit o dată, îți dau și a doua șansă, pentru că și eu am fost jucător, și eu am greșit și mi s-a acordat a doua șansă. A treia șansă, îmi pare rău, trebuie să pleci. Indolența, suficiența… Eu nu stau să mă rog de niciun jucător, le explic ce au de făcut. Nu stau să îi cântăresc în fiecare zi.

Putem să-i luăm pe fiecare să vedem că fiecare a avut șanse. N-am nimic cu niciunul dintre ei. Pe Ivan l-am avut la tineret, l-am rugat ‘nu mai simula, te rog frumos!’, am pus și amenzi. Ce face? Simulează cu Voluntari, accidentare.

Reclamă

De Marko mă rog. Dacă am ajuns noi să ne dorim mai mult decât el, problema e la el, nu la noi. Sergiu a jucat titular când am venit. După o semi-rușine pe care am avut-o la Ocna Mureș, putea fi o rușine mai mare. Ține adversarul întruna, de parcă eram la o miuță între noi.  Pe Vînă l-am adus de la echipa a doua. Era cu Nistor. Dan a știut să profite de șansă, el, nu. Îmi pare rău.

Sunt excluși, vom vedea pe ce perioadă, vom decide zilele viitoare”, a atacat Mirel Rădoi, după Rapid – Universitatea Craiova 2-2.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce pronostic dai pentru Austria - România?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
8:44

Simone Inzaghi, prezentat oficial la Al-Hilal. Salariu uriaş pentru italian

8:25

Cătălin Cîrjan, OUT de la EURO 2025. Lotul de 23 de jucători convocat de Daniel Pancu

8:22

Cu ce salariu l-a convins Gigi Becali pe Dennis Politic să semneze cu FCSB. Acord total pentru mutare

0:51

Novak Djokovic l-a învins pe Zverev şi s-a calificat în semifinale la Roland Garros. Duel de vis cu Jannik Sinner

0:13

Mihai Stoica a dezvăluit ce jucători vor pleca de la FCSB: “E mai uşor să accepte”. Două reveniri anunţate

0:05

Germania – Portugalia 1-2. Lusitanii s-au calificat în finala Nations League. Cristiano Ronaldo a marcat

1 Dinamo i-a găsit înlocuitor lui Dennis Politic. Jucătorul cotat la 2,8 milioane de euro e dorit de Zeljko Kopic 2 Gigi Becali s-a înţeles cu Hermannstadt pentru jucătorul de la FCSB: “Ajunge mare fotbalist” 3 Gigi Becali a schimbat oferta pentru transferul lui Dennis Politic: “Undeva la un milion de euro. Suntem aproape” 4 Alexander Zverev i-a dat racheta lui Ion Ţiriac, în meciul cu Novak Djokovic. Imagini unice la Roland Garros 5 Adevăratul motiv pentru care Karlo Muhar a refuzat-o pe FCSB şi a semnat cu CFR Cluj. Nu partea financiară l-a interesat 6 Ce jucător de la FCSB l-a surprins pe Mihai Pintilii: “Mamă, de unde a apărut? La început era pe lângă”
Citește și