Joyskim Dawa a explicat gestul făcut după golul marcat pentru FCSB. Răspuns pentru Gigi Becali şi Nicolae Dică

Cosmin Cioboată Publicat: 13 noiembrie 2022, 23:57

Comentarii
Joyskim Dawa a explicat gestul făcut după golul marcat pentru FCSB. Răspuns pentru Gigi Becali şi Nicolae Dică

Joyskim Dawa a răspuns criticilor, după ce a marcat cu FC U Craiova 1948 / Captură Orangesport

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Joyskim Dawa a explicat gestul făcut după golul marcat pentru FCSB. Fundașul camerunez a înscris în FC U Craiova 1948 – FCSB, scor 0-2, meci din etapa a 18-a a Ligii 1. La finalul partidei din Bănie, Dawa a explicat gestul făcut după golul înscris în minutul 26.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dawa a declarat că nu se lasă afectat de informațiile care apar în presă despre el. Stoperul roș-albaștrilor a vorbit și despre Gigi Becali, după ce patronul FCSB l-a criticat în ultima perioadă.

Joyskim Dawa a explicat gestul făcut după golul marcat în FC U Craiova 1948 – FCSB 0-2

Joyskim Dawa a clarificat și conflictul pe care l-a avut cu Nicolae Dică în vestiar, după meciul cu U Cluj.

“Sunt fericit pentru victorie, asta e cel mai important. Am jucat bine. Am avut caracter puternic şi e bine pentru noi.

(N.r. – Despre gestul făcut după gol) În primul rând încerc să mă apăr, dacă marchez, e cu atât mai bine. Unii oameni vorbesc rău de mine, încerc să spună fake news. De asta am făcut acel semn după gol. Familia mea a aflat despre ceva, nu eu. Eu nu citesc ce apare în presă.

Reclamă
Reclamă

Nu mă afectează, pentru că este o parte din fotbal. Fiecare jucător este criticat uneori. Patronul îi critică pe toţi jucătorii, dacă joc rău, e normal să fiu şi eu criticat.

Nu s-a întâmplat nimic cu Nicolae Dică. Eram în vestiar, ne-am contrazis. Nu ne-am certat. Eu l-am respectat, dar dacă eu i-am spus ceva în vestiar şi el a crezut că este de rău… Vedeţi pe teren, mi-am revenit”, a declarat Joyskim Dawa, la Digisport.

Gigi Becali i-a decis viitorul lui Mihai Pintilii, după FC U Craiova 1948 – FCSB 0-2

La ora actuală, Mihai Pintilii deține licența B. Gigi Becali și-ar dori ca tânărul antrenor să devină principal, dacă va primi undă verde din partea FRF.

Reclamă

Becali a vorbit și despre Laurențiu Reghecampf, despre care s-a zvonit că ar putea veni gratis la FCSB.

“Vom face totul conform regulamentelor. Dacă regulamentul ne permite, da (n.r. – rămâne Pintilii). Atunci aşa vom face. Domnule, vom face conform regulamentelor. Noi dacă alţii au făcut şi a putut Croitoru, înseamnă că putem şi noi. Dacă nu putem, nu mai facem.

Eu nu ştiu, eu spun că Pintilii va sta pe bancă şi o să aducem un antrenor. El tot timpul va sta pe bancă. Vreţi să vă spun ceva care să îmi afecteze mie. Dacă permite regulamentul, da. Da (n.r. dacă îl vrea în continuare pe Pintilii antrenor principal).

E adevărat că nu i-am dat nicio şansă Rapidului, nu i-am dat nici Craiovei. Azi, la 2-0, trebuia să aibă mai multă posesie. Dar pentru ce voiau al treilea gol? Eu le-am spus, la 2-0 nu mai vreau golul trei. Cred că aşa trebuie să fac, pentru ce îmi trebuie al treilea gol? Să risc să primesc gol. Asta o să le spun şi lor.

(N.r. – Despre Laurențiu Reghecampf) Nu, nu e nimic adevărat. Nu mi-a spus omul aşa ceva, că vine gratis. Doamne fereşte! De ce să vină gratis? Pentru ce gratis? De ce să vorbim dacă se întâmplă (n.r. L-aţi dori înapoi?). Eu nu vorbesc cu dacă niciodată. Eu vă spun că vom face conform regulamentelor. V-am dat de înţeles. Fac conform regulamentelor cu Pintilii, de ce să mă mai întrebaţi de Reghecampf?”, a spus Gigi Becali, pentru Digisport.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește Cristiano Ronaldo să marcheze la acest Campionat Mondial?
Loading ... Loading ...
Citește și:
15:46

Ce a spus Răzvan Lucescu despre Ivan Savvidis, după plecarea de la PAOK: „Normal ar fi să ne dăm mâna”

15:44

Vestea pe care o aștepta Max Verstappen a venit! Ce se întâmplă cu motoarele din Formula 1

15:32

Ultimatum pentru jucătorul FCSB-ului: nu va merge în cantonament dacă nu-și va prelungi contractul

15:31

Un jucător de bază de la Rapid, OUT două luni după ce s-a operat. Probleme pentru Daniel Pancu

15:09

Programul zilei a 13-a de la Campionatul Mondial 2026. Meciurile transmise pe Antena 1 și live în AntenaPLAY

15:00

Cum a putut reacţiona Gabi Tamaş când Răzvan Simion l-a prezentat drept “Eroul de la Termopane”, la Fiertzi pe Mondial

1 Transfer pregătit de Universitatea Craiova. O nouă mutare de Liga Campionilor 2 Denis Drăguş, liber spre FCSB. Anunţul din Turcia care îi dă speranţe lui Gigi Becali 3 Cum arată în timp real şaisprezecimile Campionatului Mondial 2026. Update după fiecare meci 4 Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic 5 Fostul fotbalist de la FCSB a recunoscut un adevăr dureros: „Din cauza drogurilor mi-am pierdut cariera” 6 Mesajul lăsat de iranieni în vestiar pentru Donald Trump şi americani
Citește și