Laszlo Dioszegi s-a prăbuşit emoţional după ce Sepsi a pierdut cu FC U Craiova: „Mi-a fost ruşine! Am arătat jalnic”

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 28.11.2023, 11:09

Lazslo Dioszegi, la capătul puterilor după ce Sepsi s-a calificat în playoff

Laszlo Dioszegi / Antena Sport

Laszlo Dioszegi s-a prăbuşit emoţional după ce Sepsi a pierdut cu FC U Craiova. Patronul celor de la Sepsi a spus că i-a fost ruşine de jocul echipei sale din a doua repriză.

Mai mult, Dioszegi a spus că cel mai realist obiectiv este ca echipa sa să evite retrogradarea. Sepsi se află pe locul 10, cu 20 de puncte.

Laszlo Dioszegi s-a prăbuşit emoţional după ce Sepsi a pierdut cu FC U Craiova

„Nu cred că există conducător de la Sepsi sau suporter care poate să spună că este mulțumit. În repriza secundă a fost o singură echipă pe teren și aceea nu a fost Sepsi.

Nu jucăm cum am gândit acum 3-4 luni în urmă. Din păcate, cu jocul de astăzi, nu putem spera decât la evitarea retrogradării. Din ce am văzut și azi și în ultimele meciuri, în afară de meciul cu Rapid, nu am jucat nimic.

Trebuie schimbat ceva, așa nu mai merge. Dacă rămâne așa, nu avem speranțe că se schimbă ceva. În ultimele două săptămâni am sperat că echipa o să arate altfel, dar din min. 45 n-am mai jucat nimic.

Parcă nici forță n-am avut. Am arătat jalnic! Mi-a fost rușine să văd repriza a doua”, a spus Laszlo Dioszegi pentru iamsport.ro.

FCU Craiova – Sepsi 2-1. Dramatism în Bănie! Gol în minutul 90+2. Oltenii, la prima victorie după 7 etape

FCU Craiova – Sepsi 2-1. Partida a fost în format LIVE SCORE pe AS.ro și a contat pentru etapa cu numărul 17 a Ligii 1. Pentru FC U Craiova 1948 a marcat Blănuţă, în minutul 10, în timp ce Sepsi a egalat scorul prin Matei, în minutul 31.

Golul victoriei a fost marcat de Lacroix, în minutul 90+2.

”Am făcut foarte multe greșeli în joc și de poziționare și când am avut mingea. Dacă în prima rerpiză am jucat bine, a doua le-a aparținut în totalitate lor.

Inexplicabile greșeli. Am primit două goluri la fel, din centrări din lateral. La mijloc au pasat cu lejeritate, au dus mingea în margine și și-au creat multe ocazii. Când pierzi în minutul 92 e greu de explicat dar mă așteptam la mai mult de la echipa mea. Nu putem juca decât o repriză, suntem obligați să jucăm două. În a doua repriză parcă ne-am blocat, am greșit tot, am dat ba în out, ba la adversar.

Am spus că aveam mari așteptări, au fost două săptămâni în care s-au pregătit foarte bine, dar când a venit examenul oficial am arătat bine doar o repriză, ceea ce e foarte puțin. Devine o situație grea, sunt foarte multe echipe, campionatul este foarte echilibrat, multe echipe la același număr de puncte.

În momentul de față trebuie să ne pregătim mult mai bine, să facem mult mai mult la antrenamente, să exersăm finalizarea, construcția și trebuie remediate problemele pe fază defensivă. Greșeli de poziționare pe car ele învățăm la copii și juniori. Numai așa putem avea rezultate pozitive”, a declarat Liviu Ciobotariu la finalul partidei, conform digisport.ro.

Cine va câştiga Balonul de Aur 2024?

15:51 LIVE VIDEOFIA World Endurance Championship 2024 | Calificările de la Spa-Francorchamps sunt ACUM, live în AntenaPLAY 15:22 „Doamne fereşte!” Dan Petrescu a spus lucrurilor pe nume înainte de FCSB – CFR Cluj: „Îmi dau cuvântul de onoare” 15:03 Irina Begu, în turul 3 de la Roma! Calificare după doar 29 de minute pentru româncă, după abandonul adversarei 14:49 Foto„A vrut să aibă o Valentina mică!” Anunţul făcut de soţia lui Cristi Borcea! Valentina Pelinel a spus totul 14:34 Dominic Thiem se retrage din tenis! Anunţul campionului din 2020 de la US Open: „Am ajuns la concluzia că e decizia corectă” 14:21 Decizia luată de Denis Alibec, după ce a fost dorit la FCSB! Mama atacantului a făcut anunţul: „E un risc, dar şi-l asumă!” 13:43 Cornel Dinu i-a făcut praf pe şefii lui Dinamo: „Au vrut să aibă o jucărie fotbalistică!” Ce a spus despre Mircea Rednic 13:42 Yokohama – Al Ain LIVE VIDEO (sâmbătă, 13:00) în AntenaPLAY. Manşa tur a finalei Ligii Campionilor Asiei 12:57 Mircea Lucescu, mesaj ferm atunci când a fost întrebat despre Rapid! Unde a fost surprins alături de Dan Şucu 12:39 Dinamo a primit o veste uriaşă înaintea meciului cu UTA! Ce a decis Comisia de Recurs Vezi toate știrile

5 zodii chinezești care au noroc săptămâna aceasta. Un nou capitol se deschide în fața lor

Zodii care te cuceresc cu o singură privire. Nativii care se folosesc de ochi drept armă a seducției