Închide meniul

Leo Strizu, moment uluitor pe banca FCSB-ului în timpul meciului cu FC Botoșani: “Cine a dat gol?”. Reacția imediată a lui Mihai Pintilii

Cosmin Cioboată Publicat: 1 decembrie 2022, 19:51

Comentarii
Leo Strizu, moment uluitor pe banca FCSB-ului în timpul meciului cu FC Botoșani: Cine a dat gol?. Reacția imediată a lui Mihai Pintilii

Leo Strizu este noul antrenor principal de la FCSB / Captură Digisport

Leo Strizu a fost protagonistul unui moment uluitor pe banca FCSB-ului, în timpul meciului cu FC Botoșani. Noul antrenor al roș-albaștrilor a fost surprins de camerele TV în timp ce îl întreba pe secundul său, Mihai Pintilii, cine a marcat primul gol al echipei sale.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB a fost condusă cu 1-0 în partida din Moldova, după eurogolul marcat de Sebastian Mailat în minutul 14.

Leo Strizu, moment uluitor pe banca FCSB-ului în timpul meciului cu FC Botoșani

Vicecampioana României a restabilit repede egalitatea, după numai 7 minute. Joonas Tamm a înscris cu o lovitură de cap, după pasa oferită de Octavian Popescu. Imediat după golul marcat de fundașul estonian, camerele TV au fost fixate pe banca FCSB-ului, acolo unde Leo Strizu și Mihai Pintilii aveau un dialog surprinzător.

Strizu a fost surprins în timp ce îl întreba pe Pintilii “cine a dat gol?”. Răspunsul lui Mihai Pintilii a venit imediat: “Tamm!”.

Leo Strizu a fost instalat pe postul de antrenor principal la FCSB în cursul acestei săptămâni și pare că, momentan, are dificultăți când vine vorba de numele jucătorilor săi.

Reclamă
Reclamă

La meciul cu Botoșani, Leo Strizu a decis să meargă pe echipa pe care a trimis-o și Mihai Pintilii în teren, în ultimele etape.

Astfel, şi la debutul mandatului lui Strizu, Florinel Coman este rezervă. Tandemul Strizu – Pintilii merge tot pe mâna lui Tavi Popescu, care este într-o evidentă revenire de formă.

Echipa trimisă de Leo Strizu în teren în FC Botoşani – FCSB

Reclamă
  • FCSB: Târnovanu – Crețu, Dawa, Tamm, Radunovic – Olaru(c), Șut, Oaidă – Cordea, Compagno, Oct. Popescu

Leo Strizu nu se teme de reacțiile lui Mihai Pintilii, pe banca FCSB-ului

Leo Strizu nu se teme de reacțiile pe care Mihai Pintilii le-ar putea avea pe banca FCSB-ului, în timpul meciurilor. Noul antrenor principal al roș-albaștrilor a avut o reacție savuroasă când a fost întrebat despre relația pe care o va avea cu Pintilii.

Leo Strizu, ultima oară pe banca Unirii Constanța, a fost instalat la cârma FCSB-ului. Gigi Becali se afla de o lună de zile în căutarea unui nou antrenor, după despărțirea de Nicolae Dică.

Mihai Pintilii, cel care a ocupat postul de interimar al FCSB-ului în ultima lună, n-a putut fi transformat în „principal” deoarece nu deține licența PRO. În acest sens, la FCSB a fost adus Leo Strizu, cel care deține diploma respectivă. Strizu nu se teme că Pintilii va încerca să se bage peste el și să dea indicații de pe bancă, lucru interzis de regulamentul FRF.

Leo Strizu anunță că știe cum să-l liniștească pe Mihai Pintilii în timpul meciurilor:

„Nu cred că va avea mâncărimi. Nu, nu, nu! N-ai cum! Pintilii trăiește, îți dai seama că mă va strânge de mână. Nu poți, doar să fii sub perfuzii, să se miște granula ca să stai prea liniștit.

La drumul pe care-l începe Pintilii îmi e greu să cred că va sta și să nu scoată două cuvinte. În momentul în care simt că începe să-i vibreze piciorul, îi dau câte un cot, ‘stai liniștit!’. Nu-i problemă de asta”, a spus Leo Strizu, la coferința de presă, potrivit FCSB TV.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Care este cel mai în formă jucător al lui Dinamo?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
9:36
Tyson Fury, dezvăluire emoţionantă! Revine în box după momentele dramatice trăite de Joshua
9:23
Cui va ceda, de fapt, Gică Hagi acţiunile de la Farul după ce va prelua naţionala României
9:11
VideoJurnal Antena Sport | Îndrăgostiţi de sport, Sorina şi Gicu Grozav au petrecut Valentine’s Day acasă
9:02
“Doncic, câine gras şi obez din Balcani” Kevin Durant, suspectat că are un cont secret pe X pentru a critica vedetele NBA
8:55
Specialiştii au dat verdictul: ce şanse mai are FCSB să prindă play-off-ul, cu 3 etape rămase de disputat
8:46
Hansi Flick a pus o întrebare şi a plecat din interviu, după Girona – Barcelona 2-1: “Hai! Spune”
1 Prima victimă după Universitatea Craiova. Gigi Becali îl scoate din echipă! 2 EXCLUSIVDinamo, acord de principiu cu George Pușcaș. Ultimele detalii despre transferul pregătit de alb-roșii 3 Rezultat uriaş pentru România la bob, la Jocurile Olimpice. Clasare excelentă la jumătatea concursului 4 S-a ales praful de afacerea de 6 milioane de euro a lui Gigi Neţoiu: “Vreţi să ne terminaţi cu totul?” 5 Cuvintele pentru care Dani Coman riscă o suspendare record în fotbalul românesc. FRF i-a făcut dosar 6 Mingea a intrat în poartă la şutul lui Carnat. O nouă eroare de arbitraj
Citește și