Lovitură pentru Gică Hagi, înainte de Farul – Universitatea Craiova! Un jucător s-a operat şi va lipsi două luni

Viviana Moraru Publicat: 26 august 2023, 18:09

Comentarii
Lovitură pentru Gică Hagi, înainte de Farul – Universitatea Craiova! Un jucător s-a operat şi va lipsi două luni

Gică Hagi, la o conferinţă de presă

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Gică Hagi a primit o „lovitură” înaintea duelului dintre Farul şi Universitatea Craiova. Amine Benchaib, mijlocaşul campioanei, s-a accidentat, şi a fost operat. Ca urmare, „Regele” nu se va putea baza pe serviciile sale în următoarele două luni.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Farul se va duela cu Universitatea Craiova duminică, de la ora 21:30, într-un meci care va fi în format live text, pe AS.ro. Campioana are nevoie de victorie, după ce a suferit trei înfrângeri în ultimele trei runde.

Lovitură pentru Gică Hagi, înainte de Farul – Universitatea Craiova

Gică Hagi a prefaţat duelul cu Universitatea Craiova, şi a declarat că oltenii formează o echipă foarte puternică, motiv pentru care duelul va fi unul încins.

„Regele” a dezvăluit că un singur jucător va absenta, în duelul cu oltenii lui Laurenţiu Reghecampf. Este vorba de Amine Benchaib, care va lipsi de pe teren cel puţin o lună.

De asemenea, Hagi a mai declarat că vrea să obţină cele trei puncte în duelul cu trupa din Bănie, deoarece echipa sa are nevoie de victorii în Liga 1.

Reclamă
Reclamă

„Vom întâlni un adversar care a început foarte bine campionatul. O echipă cu pretenţii, cu jucători talentaţi. În campionat, nu suntem pe drumul cel bun. Trebuie să schimbăm ceva. Să începem să câştigăm, să aducem victoriile, că ele aduc încredere.

Înafară de Benchaib, care are o problemă, s-a operat, şi probabil o lună, o lună jumate, două, nu-l vom avea, restul sunt apţi.

Programul este încărcat şi foarte greu. Jucăm cu Universitatea Craiova acasă, apoi un meci în deplasare, şi după întâlnim cealaltă Craiova. Meciuri grele. Sperăm să arătăm din nou că suntem foarte buni şi să le câştigăm pe toate, avem nevoie de rezultate”, a declarat Gică Hagi, la conferinţa de presî premergătoare duelului cu Universitatea Craiova.

Reclamă

Ce sacrificii face Gică Hagi pentru a-şi vedea visul împlinit la Farul

Dănuţ Lupu a spus ce sacrificii face Gică Hagi pentru a-şi vedea visul împlinit la Farul. Fostul jucător al lui Dinamo şi Rapid anunţă că „Regele” îşi doreşte cu orice preţ să îşi ducă echipa în grupele Conference League. Ar asigura astfel bugetul echipei.

Dănuţ Lupu anunţă că, în ultimele trei săptămâni, Hagi şi-a pus familia pe planul secund şi a stat chiar şi 10 ore la stadion pregătind meciurile din Conference League.

„Dorința lui cea mai mare e să ajungă în grupele Conference League. Nu prea pune mare bază pe campionat. Din câte știu, stă câte 4-5 ore la stadion dimineața, câte 4-5 ore seara. E ambiția lui, își dorește foarte mult să se califice„, a declarat Dănuţ Lupu pentru fanatik.ro.

Miza financiară este una extrem de importantă pentru campioana României. În conturile Farului vor intra aproape 3 milioane de euro, dacă echipa lui Hagi va ajunge în grupele Conference League. În schimb, dacă este eliminată de echipa din play-off, trebuie să se mulţumească numai cu 750.000 de euro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Mai are nevoie FCSB de transferuri, după eliminarea din Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
9:39

Jucătoarea care o admira pe Simona Halep e noul star din WTA! Parcurs fabulos la Washington

9:09

Xabi Alonso, marcat de aventura de la Real Madrid: „Am o cicatrice, dar se vindecă”

9:03

Ilie Dumitrescu nu s-a ferit! Marea problemă de la FCSB: „Nu trebuie să iasă Gigi Becali să ne confirme”

8:37

Florin Tănase, reacţie acidă după ce a fost întrebat de Marius Baciu: „Ce relaţie? Am soţie”

8:15

Basarab Panduru a distrus un jucător de la FCSB, după remiza cu Farul: „Nici când era slab nu era atât de slab”

8:14

10 milioane de euro la FCSB! Anunţul făcut de Gigi Becali: „Nu am mai făcut asta până acum”

1 „Mizerie în baie, păr pe chiuvetă…” Simona Halep, implicată într-un imens scandal 2 Oficial. Meciul CFR Cluj – U Cluj a fost amânat. Când a fost reprogramat de LPF 3 Oficial. FCSB a transferat un nou portar. Mutare surpriză făcută de Gigi Becali 4 VideoFCSB, aproape de un nou transfer important! Jucătorul e la București și Becali îl așteaptă la negocieri 5 Jovo Lukic pleacă de la U Cluj pentru o sumă record! 6 OUT! Becali l-a executat în direct pe jucătorul de la FCSB: „Ăsta nu-i fotbalist. Îl dau gratis!”
Citește și